Προς το περιεχόμενο

Seagate SV35 Series 2TB 34.44euro


waterbear

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοι λενε αν δειτε ασυνηθιστα χαμηλη τιμη, επικοινωνηστε πρωτα μαζι μας πριν κανετε την παραγγελεια σας. Επικοινωνησε κανεις? (και δε φερουν και ευθυνη, περιεργα πραγματα)

 

" Η "INFOWORLD - Αφοί Καψούλη Ο.Ε." δεν ευθύνεται για τυχόν τεχνικά, τυπογραφικά ή ορθογραφικά λάθη στις τιμές ή στα χαρακτηριστικά των προϊόντων. Για την αποφυγή των παραπάνω ο πελάτης οφείλει, πριν προβεί σε οποιαδήποτε παραγγελία, να διασταυρώσει με το αναγραφόμενο PartNo του προϊόντος τα χαρακτηριστικά που δίνει ο ίδιος ο κατασκευαστής. Σε περίπτωση που κάποιο προϊόν παρουσιάζει ασυνήθιστα χαμηλή τιμή, δίχως κάποια ιδιαίτερη ένδειξη που να δικαιολογεί αυτή, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας πριν να παραγγείλετε το προϊόν."

 

 

Ηλεκτρονικη καταγγελια που μπορουμε να κανουμε.Πραγματικα γουσταρω να φτιαξουμε ενα θεμα να μαζευτουμε οσοι μπορουμε να κανουμε μια ομαδικη[καταγγελια B) ].Εχει γινει κουραστικο,βεβαιως και δεν περιμενω να το παρω ,βεβαιως και ξερω απο την αρχη τι συμβαινει,αλλα δεν μπορουν ετσι απλα να παιζουν  και να κανουν τσαμπα διαφημιση.Θελεις διαφημιση κυριε,πληρωνε .

 

Εφόσον αναγράφεται το παραπάνω δε μπορείς να κάνεις και πολλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αποποιηση ευθηνων ειναι σωστο να υπαρχει και οντος μπορει καποιο μαγαζι να κανει λαθος σε μια τιμη δεν σημαινει οτι θα πρεπει να κλεισει προσπαθώντας να τιμησει την λαθος τιμη δηλαδη αν βαλει το νεο ipad 60€ αντι για 600€ και το παραγγειλουν 100 ατομα το εκλεισε το μαγαζι αλλα εδω μιλαμε για πολλα προιοντα με πολυ χαμηλες τιμες οποτε προκειται για ψαρεμα καταναλωτων και εμεση διαφημηση του σαιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω προσωπικά θα πάρω τηλ αύριο και αν ισχύει θα παραγγείλω , - δεν πρόκειται να έχει απόθεμα αλλά τεσπα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικότατη η απάντηση σου απλά δεν μπορώ να βλέπω αυτα τα αυτοματοποιημένα mail μου γυρνάνε τα άντερα απο το δήθεν τυπογραφικό λάθος και την ψεύτικη συγγνώμη τους. Προτιμώ την αλήθεια μέσα απο το τηλέφωνο. Πες το βίτσιο πες το όπως θες αλλα έτσι λειτουργώ εγω

 

Χωρις να θελω να παρω το μερος του καταστηματος..

Απο την στιγμη που κανεις ηλεκτρωνικα την παραγγελια , ηλεκτρωνικα θα σε ενημερωσουν για το αν τελικα δεν γινει η αποστολη της.

Αν επερνε καποιος τηλεφωνο και ηταν λαθος η τιμη τηλεφωνικα θα τον ενημερωναν. Λογικο ειναι να ενημερωνουν για το οτιδηποτε με το ιδιο μεσω που επικινωνησε και ο αγωραστης.

 

εχω βγαλει φωτογραφια με print screen και ειμαι ετοιμος με οποιον αλλον θελησει να τους καταγγειλουμε στο ινκα . 

 

Δεν θα αλαξει φιλε μου πολλα.

Δεν ειναι ΑΠΑΤΗ.. απατη ειναι να σου εγραφαν πχ 19.99 και να σε χρεωναν 20.00 (ναι εστω και για 1 λεπτο).

Αλλα το να εχει λαθος τιμη (Ναι.. και εγω πιστευω επιτηδες εγεινε) δεν αποτελει παραβαση. Ουτε διαφιμιση δεν ειναι (δεν ειναι σε φιλαδιο κτλ) ουτε κατι αλλο. Ειναι λαθος τιμη σε ηλεκτρωνικο καταστημα κατι το οποιο αν παρεις τηλεφωνο στο ΙΝΚΑ θα δεις οτι απλα θα τους κανουν συσταση (αν τελικα παρουν πολλοι τηλεφωνο). 

Τελος να πω εδω οτι καθε μηνα εχουμε απο 1 τετοια προσφωρα.. Εδω βεβαια εγεινε κυριακη και δεν μπορει καποιος να παρει τηλεφωνο.. αλλα πιστευω ειναι εμφανεστατο το λαθος. οταν καποιος εχει κατι στο 1/5 της τιμης και ΘΕΛΕΙ οντως να το πουλισει ετσι.. θα το ειχε με τεραστια γραμματα στο σιτε του.. θα ειχε κανει διαφιμιση κτλ...

Οχι δεν δικαιολογο το σιτε και ΝΑΙ σαφος και απο την στιγμη που το εχει το σιτε ο καθενας μπορει να κανει παραγγελια..

 

Απλα πρεπει να υπολογιζουμε οτι αυτοι που δεν ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΑΝ το προιον εχουν ενα 1% να το παρουν (μακαρι να το παρουν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εργοστάσιο να ειχε , τοσους που πηραμε δεν θα ειχε , αλλα μονο και μονο για τα μπινελικια που θα ριξω φτανει.....

 

Αλλα θα πω και το αλλο , αν ειχε λαθος σε μια τιμη δεκτο . Τωρα που εχει τοσες πολλες τη θα πει?  Οποτε ολο αυτο το εκαναν εν γνωση τους μονο και μονο για να μαζέψουν νεα μελοι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H προσφορά μόνο για τους Αθηναίους έχει αξία... 15 ευρώ μεταφορικά... :P

 

Πάντως, αν πάρει κανένας SSD ή και τον σκληρό και δεν τον θέλει, εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εργοστάσιο να ειχε , τοσους που πηραμε δεν θα ειχε , αλλα μονο και μονο για τα μπινελικια που θα ριξω φτανει.....

 

Αλλα θα πω και το αλλο , αν ειχε λαθος σε μια τιμη δεκτο . Τωρα που εχει τοσες πολλες τη θα πει?  Οποτε ολο αυτο το εκαναν εν γνωση τους μονο και μονο για να μαζέψουν νεα μελοι .

 

Τα μελη δεν νομιζω οτι θελουν να τα παρουν ετσι.

Λογικα ανεβικαν με xls form (ειχα και εγω μαγαζι λιανικης καποτε) και καπου εγεινε λαθος.. Οταν Γ***** το xls ειναι αλλη φαση..

Στο λεω στα ισα οτι μια φωρα ανεβασα ενα xls me 30 προιοντα... ολα ηταν στο 1/10 τις τιμης ¨:D

 

Αλλα οκ.. δεν λεω.. μπορει και να ειναι επιτιδες.. 

Το θεμα ειναι ΑΛΛΟΥ... Αφου ΞΕΡΕΙΣ οτι ειναι λαθος (οχι εσυ .. ο αγοραστής) γιατι το δινεις το MAIL?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέσαμε "τυχαία" και πάνω στο τριήμερο, οπότε λογικά από αύριο οι όποιες εξελίξεις, οι οποίες αναμένονται να είναι καταιγιστικές  :-D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/425962-amd-phenom-ii-x6-1090t-black-edition-τιμη-121-ευρω/?p=4403481

(ριξτε γενικα μια ματια στη σελιδα 5-6 ποστ ειναι...)

Το κακο με το μαγαζι ειναι οτι δε με αφηνει να παραγγειλω πανω απο 999 τεμαχια... βαζω και με τιμολογιο αφου σε 2 βδομαδες ανοιγω το δικο μου μαγαζι και θα τους βαλω ολους -20% απο το σκρουτζ!

 

Μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση παντως οτι ειτε υπαρχουν καποιοι που πιστευουν οτι η τιμη ειναι πραγματικη ειτε (ολοι οι υπολοιποι) παραγγελνουν για να κανουν καταγγελια, εχουν ηδη βρει τα κειμενα απο αλλες καταγγελιες μην τα ξαναγραφουν κλπ κλπ...

Δηλαδη, σοβαρα, κι εγω θελω να λεω οτι υποστηριζω εναν πιο δικαιο κοσμο, που περα απο τα πολλα απειρως χειροτερα που συμβαινουν θα εχει και επαγγελματιες που θα συμπεριφερονται ως επαγγελματιες και μεσα στα πλαισια της νομοθεσιας (εδω θα θυμισω οτι οι οποιοι 'παρανομοι και καταχρηστικοι οροι' τυπου "αποποιηση ευθυνης" ο νόμος ειναι σα να μην τους βλεπει καν, αφου φυσικα και δεν μπορουν να ισχυσουν) αλλα χωρις να εχω την παραμικρη διαθεση να δικαιολογησω ενα μαλλον απαραδεκτο μαγαζι, δε μπορω να διανοηθω οτι μεθυσαν απο το καρναβαλι και εν μεσω 3ημερου σκοτωσαν 3-4 τιμες ετσι για πλακα ή για διαφημιση - που αν ισχυει αρα εψαχναν για θυματα, αρα τα βρηκαν, γιατι οπως ειπωθηκε λιγο δυσκολο να φανε χοντρο προστιμο για τετοιο περιστατικο, λογικα θα την γλιτωσουν με συστασεις, ακομα και μονο και μονο για το ξεσπαθωμα/ξεσπασμα πανω τους για τα χιλια κακα που συμβαινουν κανενος το αυτι δε θα ιδρωσει, ενω αντιθετα τα στοιχεια (mail, τηλεφωνα κλπ) τα πηραν και απο τη στιγμη που τα παιρνει ενας τα παιρνουν πολλοι περισσοτεροι -, (αν θελετε εχω μια-δυο πιθανες εξηγησεις για το "περιστατικο" αλλα θα περιμενω να δω αν θα τις δωσουν μονοι τους -- μια που με προλαβε, προς το σκεπτικο του newtech ειμαι κι εγω για το "λαθος" --) και δεν μπορω να δικαιολογησω μια συμπεριφορα που, για να την παρομοιασω με κατι ανθρωπινο και οχι του υπολοιπου ζωικου βασιλειου και παρεξηγηθω, μου θυμιζει τον κοσμο που κοντευει να πεθανει απο την πεινα και μολις δει ενα σακι με ρυζι δωρεαν σκοτωνεται και σκοτωνει (ακομα κι αυτον που παει να του το δωσει) για να το αρπαξει.

 

 

Για οποιον δεν το 'πιασε ουτε εχω ουτε θα ανοιξω μαγαζι

ουτε και κανενα λογαριασμο στο μαγαζι τους εκανα

 

 

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά είναι που το κυνηγάνε όσο δεν πάει μερικοί φίλε giorginho  το έχεις ξανά δει το έργο ( βέβαια κανένας δεν είπε ότι είναι σωστό να βάζει ότι τιμές θέλει και καλό θα είναι να γίνει μια αρνητική στο skroutz για να είναι ποιο προσεχτικός άλλη φορά, αλλά ως εκεί κάτι Γ.Γ. και άλλα πολλά είναι ακραίο από εμάς μιας και είναι βέβαιο ότι θα φάμε πακέτο αύριο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...