Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε παιδια μια ερωτηση. Εως τωρα εχω το Appstreamer τησ crystal audio. Παιζει τα παντα με ελληνικους υποτιτλους (κανενα προβλημα με γραμματοσειρες). Το εχω συνδεσει με ενισχυτη και παιζει τα παντα απο ηχο (5.1 κτλ). Εχει ξεκινησει και μου κανει κουταμαρες και θα ηθελα να το αντικαταστησω με κατι αλλο, αλλα με τι? Εχει καποιος να προτεινει κατι? Δεν με ενδιαφερουν apps και kodi και ολα αυτα που παρεχουν android boxes. Θελω να βλεπω τις ταινιες που κατεβαζω χωρις προβλημα υποτιτλων και ηχου.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@melsaltas η λυση για σενα ειναι το PopCorn Hour.

Εχει πολλα μοντελα αναλογα με το βαλαντιο σου και πολλα μτχ θα βρεις.

Πολυ καλη κατασκευη και παιζει τα παντα ( εγω ειχα το Α-110 και τωρα εχω το A-300 με δισκο 2.0tb )                

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οχι ακομα

2017-01-12 14:48 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

 

 

αντε με το καλο η παραλαβη!!!!

Και περιμενουμε νεα σου!!!

Σε μια αναζητηση που εκανα λενε οτι εχει θεματα με τισ ληψεις μεσω wifi...

Εχεισ διαβασει τπτ παραπανω μηπως το εχουν συμαζεψει με κανενα update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά είχα ένα μίνι μ8s το οποίο το έδωσα γιατί είχα πρόβλημα με το κοντι στο μαύρο αλλά και με το WiFi είχα μεγάλο πρόβλημα κάποιο κουτάκι που να μην έχω πρόβλημα αν έχετε να μου προτείνετε θα ήμουν υπόχρεος ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τα custom firmwares επιδιορθώνουν bugs, προσφέρουν βελτιώσεις σε κάποια θέματα που μπορεί να έχουν τα boxes, αφαιρούν το bloatware, κλπ. Π.χ.

 

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/611261-rom-beelink-gt1-alfawise-s92-superceleron-beta-v5-rom

 

Άποψή μου: Αν το box σου λειτουργεί καλά (για τις δικές σου ανάγκες), μην το "πειράξεις". Κι αν επιλέξεις να το "πειράξεις", ...πάντα με προσοχή (κι αφού επιβεβαιώσεις με κάποιο τρόπο ότι το εκάστοτε firmware είναι και για το δικό σου ακριβώς μοντέλο - γιατί μερικές φορές βγαίνουν νέες ελαφρώς αλλαγμένες εκδόσεις με διαφορετικά π.χ. wi-fi modules, κλπ).

JUST-GAMER αυτό που λέει ο φίλος είναι το σωστό.Εγώ πήρα από φίλο εδώ το alfawise s92 με περασμένο το firmware του superceleron v5 το οποίο πάει σφαίρα χωρίς προβλήματα,αλλά δεν μου παίζει το ote go που έχω λόγω root.Αν σε καλύπτει μην το πειράξεις.Ανάλογα τι θέλει να κάνει ο καθένας.Προσπάθησα με το Supersu και άλλα διάφορα να το ξεγελάσω,αλλά ακόμα δεν το έχω καταφέρει.Σκέφτομαι να γυρίσω στο μαμά firmware αλλά δεν γνωρίζω πως παίζει και τι προβλήματα μπορεί να έχει.Εμένα με ενδιαφέρει να παίζει αρχεία από σκληρούς στο δίκτυο και ote go.Για το kodi ας πούμε δεν με ενδιαφέρει και πολύ.Αλήθεια εσύ ποιό firmware έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις που μπορω να βρω custom firmware για το alfawise s92 και τι θα κερδισω αν περασω ενα custom firmware απο το αυθεντικο firmware?

 

Με αυτο το android tv box μπορουμε να δουμε και τα γνωστα καναλια?


JUST-GAMER αυτό που λέει ο φίλος είναι το σωστό.Εγώ πήρα από φίλο εδώ το alfawise s92 με περασμένο το firmware του superceleron v5 το οποίο πάει σφαίρα χωρίς προβλήματα,αλλά δεν μου παίζει το ote go που έχω λόγω root.Αν σε καλύπτει μην το πειράξεις.Ανάλογα τι θέλει να κάνει ο καθένας.Προσπάθησα με το Supersu και άλλα διάφορα να το ξεγελάσω,αλλά ακόμα δεν το έχω καταφέρει.Σκέφτομαι να γυρίσω στο μαμά firmware αλλά δεν γνωρίζω πως παίζει και τι προβλήματα μπορεί να έχει.Εμένα με ενδιαφέρει να παίζει αρχεία από σκληρούς στο δίκτυο και ote go.Για το kodi ας πούμε δεν με ενδιαφέρει και πολύ.Αλήθεια εσύ ποιό firmware έχεις?

Εσυ εχεις δοκιμασει πολλες custom firmware?

Αν ναι ποια θα προτεινες και γιατι?

 

Η αυθεντικη rom ειναι ρουταρισμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω δοκιμάσει καμία.Προχθές το πήρα και το έβαλα να παίξει εχθές.Με αυτό το firmware περασμένο το πήρα του superceleron v5 που σου είπα.Είναι σταθερό γρήγορο χωρίς προβλήματα αλλά δεν μου παίζει ote go που θέλω.Γράφτηκα στο φόρουμ του freaktab και έκανα ερώτηση του superceleron πως μπορώ να το κάνω unroot αλλά ακόμα δεν μου έχει απαντήσει.Προφανώς δεν γίνεται.Εσύ ποιά έχεις?Από το ερώτημα σου να συμπεράνω ότι δεν έχεις την αυθεντική rom?Πάντως αν την είχες θα ήθελα να κάνεις-κάνουμε μια δοκιμή για το ote go.Και εσύ ρουταρισμένος είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις που μπορω να βρω custom firmware για το alfawise s92 και τι θα κερδισω αν περασω ενα custom firmware απο το αυθεντικο firmware?

 

Με αυτο το android tv box μπορουμε να δουμε και τα γνωστα καναλια?

Εσυ εχεις δοκιμασει πολλες custom firmware?

Αν ναι ποια θα προτεινες και γιατι?

 

Η αυθεντικη rom ειναι ρουταρισμενη?

 

 

Εγώ δεν έχω δοκιμάσει καμία.Προχθές το πήρα και το έβαλα να παίξει εχθές.Με αυτό το firmware περασμένο το πήρα του superceleron v5 που σου είπα.Είναι σταθερό γρήγορο χωρίς προβλήματα αλλά δεν μου παίζει ote go που θέλω.Γράφτηκα στο φόρουμ του freaktab και έκανα ερώτηση του superceleron πως μπορώ να το κάνω unroot αλλά ακόμα δεν μου έχει απαντήσει.Προφανώς δεν γίνεται.Εσύ ποιά έχεις?Από το ερώτημα σου να συμπεράνω ότι δεν έχεις την αυθεντική rom?Πάντως αν την είχες θα ήθελα να κάνεις-κάνουμε μια δοκιμή για το ote go.Και εσύ ρουταρισμένος είσαι?

Και με την εργοστασιακή rom το ote tv go δεν παίζει στο s92

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες εοιεδη σκεφτομαι να παρω το alfawise s92 όσοι το εχετε τρεχει καλα το kodi? ρωταω γιατι διαβαζω οτι ο πεξεργαστης που φοραει δεν τρεχει ακομη καλα το kodi. επισης τι ακριβως σημαινει δεν παιζει ote go?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ote go μπορει να μπει στο alfawise s92 μονο με custm firmware?

 

Γιατι αυτο?

 

Γιατι δηλαδη δεν μπορεις να το βαλεις με το επισημο firmware του μηχανηματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο vdeseris λέει ότι και με την εργοστασιακή rom δεν παίζει ote go.Τελικά JUST-GAMER τι firmware φοράει το δικό σου?

Γιατί και το επίσημο αν είναι ρουταρισμένο δεν παίζει.Πάντως εγώ επειδή για αυτό το πήρα αν δεν βρω κάτι θα το πουλήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ote go μπορει να μπει στο alfawise s92 μονο με custm firmware?

 

Γιατι αυτο?

 

Γιατι δηλαδη δεν μπορεις να το βαλεις με το επισημο firmware του μηχανηματος?

Δεν ειπα καπου οτι δεν μπορεις να το βαλεις. Εγκατασταση γινεται κανονικα. Απλα επειδη βρισκει η εφαρμογη το rootαρισμα δεν μπορεις να δεις τα καναλια. Δεν το εψαξα παραπανω γιατι στην ιδια τηλεοραση εχουμε και τον δεκτη του ote tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...