Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα έρχονται πλέον ρουταρισμένα, εκτός εάν κάνετε κάποιες κινήσεις να σβήσετε το ρουτ χωρίς να είναι σίγουρο ότι θα πετύχει.ισχύει για όλα τα κουτιά.Εκτός Εάν βρείτε fw παλιό και το περάσετε με το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο vdeseris λέει ότι και με την εργοστασιακή rom δεν παίζει ote go.Τελικά JUST-GAMER τι firmware φοράει το δικό σου?

Γιατί και το επίσημο αν είναι ρουταρισμένο δεν παίζει.Πάντως εγώ επειδή για αυτό το πήρα αν δεν βρω κάτι θα το πουλήσω.

Δεν μου εχει ερθει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα unroot με το supersu έψαξα να σβήσω και κάποια αρχεία su στο system με τον es file explorer αλλά δεν κατάφερα κάτι.Πάντως το mxiii που είχα αλλά έσβησε και δεν άναψε ποτέ ξανά λειτούργησε το ote go.

Δεν ξέρω κάτι άλλο.Αν κάποιος φίλος γνωρίζει ας βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα έρχονται πλέον ρουταρισμένα, εκτός εάν κάνετε κάποιες κινήσεις να σβήσετε το ρουτ χωρίς να είναι σίγουρο ότι θα πετύχει.ισχύει για όλα τα κουτιά.Εκτός Εάν βρείτε fw παλιό και το περάσετε με το pc

 

To Mini M8S II στις πρώτες εκδόσεις του Firmware του (από τον Ιούνιο του 2016 που κυκλοφόρησε μέχρι και τον Αύγουστο) δεν ηταν ρουταρισμενο.

Αργότερα (firmware 20160805), μαζί με τη διόρθωση κάποιων bugs πρόσθεσαν και το Root.

Ποιος ξέρει, ίσως αν ψάξει κανείς να βρει κάποια Tv Boxes χωρίς root. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Έκανα και το trick με το rootcloak μέσω xposed αλλά και πάλι το άτιμο το ote go το βλέπει root.

JUST-GAMER πότε σου έρχεται?Έτσι είμαι πολύ περίεργος να δω τι fw φοράει και αν είναι root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Έκανα και το trick με το rootcloak μέσω xposed αλλά και πάλι το άτιμο το ote go το βλέπει root.

JUST-GAMER πότε σου έρχεται?Έτσι είμαι πολύ περίεργος να δω τι fw φοράει και αν είναι root.

Με τον JUST-GAMER πρέπει να έχουμε παραγγείλει το alfawise με διαφορά μιας μέρας. Εμένα λέει το tracking ότι βρίσκεται στο Ελ.Βενιζέλος. Οπότε λογικά μέσα στη βδομάδα θα το ´ζω.. θα τσεκάρω το fw και θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οχι ακομα

2017-01-12 14:48 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

 

Μιας και ενδιαφέρεται ένας φίλος για το MECOOL BB2 PRO Android 6.0 TV Box 3GB DDR4, όταν το έχεις στα χέρια σου κι αρχίσεις να το χρησιμοποιείς, ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ για τα θέματα που έχουν αναφερθεί (αν τυχόν δηλαδή τα εχεις κι εσυ - που στο απεύχομαι)

 

- Preinstalled Kodi 17 does not run as smothly as 16 version 
- It has been prompting an overheating message several times.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιας και ενδιαφέρεται ένας φίλος για το MECOOL BB2 PRO Android 6.0 TV Box 3GB DDR4, όταν το έχεις στα χέρια σου κι αρχίσεις να το χρησιμοποιείς, ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ για τα θέματα που έχουν αναφερθεί (αν τυχόν δηλαδή τα εχεις κι εσυ - που στο απεύχομαι)

 

- Preinstalled Kodi 17 does not run as smothly as 16 version 
- It has been prompting an overheating message several times.

 

 

Καθως και για το θεμα του wifi( λενε οτι σερνετε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...