Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω θα παρω το καινουργιο της xiaomi αλλα περιμενω να κυκλοφορησει γιατι για την ωρα το εχουν ολοι σαν preorder

 

 

δωσε λινκ να δουμε και εμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δωσε λινκ να δουμε και εμεις.

http://www.mi.com/en/mibox/

 

τιμη το εχω δει απο 60-75ευρω

για την ωρα δεν υπαρχει αγγλικο manual και δεν εχουν προεγκατεστημενα τα αγγλικα σαν γλωσσα αλλα γενικα βγαζουν πολυ καλα προιοντα σε καλες τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mi.com/en/mibox/

 

τιμη το εχω δει απο 60-75ευρω

για την ωρα δεν υπαρχει αγγλικο manual και δεν εχουν προεγκατεστημενα τα αγγλικα σαν γλωσσα αλλα γενικα βγαζουν πολυ καλα προιοντα σε καλες τιμες

 

  • Flash: 8GB eMMC

 

λιγο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • Flash: 8GB eMMC

 

λιγο...

 

ο παραπανω χωρος γιατι χρειαζεται αφου τα παντα streamαρονται.

 

Πιο πολυ με ενδιαφερει να αποκρινεται αψογα το να κολαει εστω λιγο (οπως πολλες smart tv ) θα με κανει να το στειλω σε καποιον τοιχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο παραπανω χωρος γιατι χρειαζεται αφου τα παντα streamαρονται.

 

Πιο πολυ με ενδιαφερει να αποκρινεται αψογα το να κολαει εστω λιγο (οπως πολλες smart tv ) θα με κανει να το στειλω σε καποιον τοιχο

 

 

καλα αυτο ειναι το νουμερο 1. γιαυτο και εγω δεν εχω προβει σε καποια αγορα.

 

δεν εχω διαβασει κατι που να παιζει μπομπα. ακομα και ιντελ στικακια.

μια λενε ζεστενονται και σταματανε να δροσιστουνε. μετα λενε το wifi ειναι για τα μπαζα. νταξει οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτο ειναι το νουμερο 1. γιαυτο και εγω δεν εχω προβει σε καποια αγορα.

 

δεν εχω διαβασει κατι που να παιζει μπομπα. ακομα και ιντελ στικακια.

μια λενε ζεστενονται και σταματανε να δροσιστουνε. μετα λενε το wifi ειναι για τα μπαζα. νταξει οκ

Γι'αυτο κι εγω αγανακτησα με τοσα που διαβαζα και τελικα εβαλα kodi στο mac mini μου και ησυχασα! Παιζει τα παντα και χωρις κανενα προβλημα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι ζεσταίνονται και δροσίζονται? ΟΚ, αυτά είναι για αυτούς που τα ψειρίζουν πολύ (και καλά κάνουν αφού τους αρέσει). Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανένα tv box, ούτε ασχολήθηκα ποτέ να μετρήσω θερμοκρασίες και ατμοσφαιρικές πιέσεις. Από τη στιγμή που παίζουν τα πάντα χωρίς να κολλάνε είμαι ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα. Όντας καινούργια κ όχι πολύ σχετική, θα ήθελα τη συμβουλή σας. Χρειάζομαι ένα tv box για προβολή ταινιών  μέσω kodi  αντε κ καμια 3D (αν τα καταφέρω με τον vlc - είναι η tv 3d). ;Έχω δει αυτούς τους 3:

 

Beelink GT1

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html?wid=3

και

 

YOKA KB2 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_436945.html?wid=3

 

Alfawise H96 Pro+

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_503488.html?wid=21

 

Θα με καλύψουν γι αυτά που θέλω? Κάποιοι απ ότι διάβασα έχουνε το πρώτο με προεγκατεστημένο το kodi 16. Θα εχω προβλημα αν βαλω το kodi 17? Οι υπότιτλοι είναι θέμα εφαρμογής και όχι συσκευής? Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο με αυτά τα χρήματα?

 

Και κάτι τελευταίο: Όταν κάνω την παραγγελία, να ζητήσω να είναι ρουταρισμένο, να έχουν αφαιρέσει ή προσθέσει κάτι? (όπως ζητάμε στα κινητά?) πχ ελληνική γλώσσα έχει ή πρέπει να το ζητήσω?

 

Sorry αν σας κούρασα κ ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο beelink gt1 είναι πολύ καλό το έχουν πάρει πολλοί και έχει υποστήριξη.Το δεύτερο δεν το γνωρίζω.Οι υπότιτλοι είναι θέμα του kodi και όχι των box.

Στην ερώτηση σου "έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο"θα χαθείς,γιατί ο καθένας θα σου προτείνει το δικό του,λογικό από μια πλευρά.

Νομίζω ότι σχεδόν όλα πλέον έρχονται ρουταρισμένα και δεν το ζητάς εσύ στους κινέζους.Τώρα αν θες να βάλεις εφαρμογή nova-ote go που δεν παίζουν root πρέπει να ψάξεις box αρουτάριστο,κομμάτι δύσκολο.Την ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις την έχουν όλα.

Ελπίζω να σε βοήθησα.Καλή αγορά.

Ώπα δεν είχα δει την τρίτη σου επιλογή το alfawise H96 pro.Επίσης πολύ καλό.Εγώ έχω το alfawise s92 με custom fw superceleron v5 και πάει σφαίρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι ζεσταίνονται και δροσίζονται? ΟΚ, αυτά είναι για αυτούς που τα ψειρίζουν πολύ (και καλά κάνουν αφού τους αρέσει). Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανένα tv box, ούτε ασχολήθηκα ποτέ να μετρήσω θερμοκρασίες και ατμοσφαιρικές πιέσεις. Από τη στιγμή που παίζουν τα πάντα χωρίς να κολλάνε είμαι ευχαριστημένος.

άμα όμως είχες αγοράσει κάτι που από την υπερθέρμανση κόλλαγε και δεν λειτουργούσε δεν θα ήσουν ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα όμως είχες αγοράσει κάτι που από την υπερθέρμανση κόλλαγε και δεν λειτουργούσε δεν θα ήσουν ευχαριστημένος

Δεν διαφώνώ. Το σχόλιο πήγαινε για όσους την ψάχνουν με θερμοκρασίες κλπ παρόλο που το μηχανάκι τους δουλεύει μια χαρά. Και δημιουργείται έτσι μια λάθος εικόνα σε πολλούς που δεν έχουν ιδέα με αποτέλεσμα αυτό που γράφει πιο πάνω ο FarCry ότι θα ήθελε να πάρει tv box αλλά εγκατέλειψε την ιδέα γιατί η εντύπωση που του έμεινε είναι ότι δεν υπάρχει κάποιο που να παίζει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...