Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλό δειχνει και το Vorke Z1  (3gb ram) με πολύ καλό wifi.

 

 

χμ καλο φαινεται. λες να το τσιμπισω???

 

 

περιμενω να ακουσω εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πρώτο beelink gt1 είναι πολύ καλό το έχουν πάρει πολλοί και έχει υποστήριξη.Το δεύτερο δεν το γνωρίζω.Οι υπότιτλοι είναι θέμα του kodi και όχι των box.

Στην ερώτηση σου "έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο"θα χαθείς,γιατί ο καθένας θα σου προτείνει το δικό του,λογικό από μια πλευρά.

Νομίζω ότι σχεδόν όλα πλέον έρχονται ρουταρισμένα και δεν το ζητάς εσύ στους κινέζους.Τώρα αν θες να βάλεις εφαρμογή nova-ote go που δεν παίζουν root πρέπει να ψάξεις box αρουτάριστο,κομμάτι δύσκολο.Την ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις την έχουν όλα.

Ελπίζω να σε βοήθησα.Καλή αγορά.

Ώπα δεν είχα δει την τρίτη σου επιλογή το alfawise H96 pro.Επίσης πολύ καλό.Εγώ έχω το alfawise s92 με custom fw superceleron v5 και πάει σφαίρα.

Επιλογή Android TV Box

Σ ευχαριστω πολύ notist για τις χρήσιμες συμβουλές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα τα νεα μου παιχνιδια .

Το Χ92 3gb ddr3 / 16gb  ( το ειχα παραγγειλει για φιλο απο τις 13/11 και εφτασε τωρα , αυτος ομως ξενερωσε πια και δεν το θελει και θα παει μετα την δοκιμη στις αγγελιες )

Και το MECOOL BB2PRO 3gb ddr4 / 16gb

Ειναι η 1η μου επαφη με S912 Μηχανημα και 3gb μνημης και ddr4 .

 

Πρωτες εντυπωσεις

Tο MECOOL BB2PRO δειχνει πιο στιβαρη κατασκευη λογω τοι οτι ειναι μεταλλικο απο την κατω μερια  , εχει κουμπι on/off στην προσοψη και η κεραια ειναι εξωτερικη  βιδωτη και αφαιρειται αλλα κινειται μονο ξαπλωτη -- ορθια οχι προς τα πλαγια.

To logo MECOOL στο πανω μερος ειναι φωτιζομενο - μπλε και οταν κλεισεις το box γινετε κοκκινο .

Κοντρολ το κλασικο κινεζικο που εχουν ολα user manual , φορτιστης κινεζικος με ανταπτορακι , και hdmi Καλωδιο

Θυρες LAN , HDMI, OPTICAL ,AV ,ΤΡΟΦΟΔ ,2X USB , 1X micro sd .

Kodi 17.0 prealpha ( θελει upgrade σε rc3 )  στημενο με προσθετα  απλα αλλαζεις γλωσα και υποτιτλους κλπ και εισαι οκ για τα απλα .

 

Το Χ92 ειναι πιο μεγαλο σε μεγεθος ολο πλαστικο η κεραια ειναι εξωτερικη  βιδωτη και δεν  αφαιρειται αλλα κινειται ξαπλωτη -- ορθια και προς τα πισω και πλαγια.

To logo Χ92 στο πανω μερος ειναι φωτιζομενο - μπλε οταν το κλεισεις παραμενει αναμενο  και μπροστά εχει οθόνη που μολις αναψε εδειξε boot και μετα ( συνδεμενο με καλώδιο δικτύου )  εδειξε την ωρα .

Kodi 16,1 στημενο με προσθετα - οχι βαρυ - απλα αλλαζεις γλωσα και υποτιτλους κλπ και εισαι οκ για τα απλα .

Κοντρολ το κλασικο κινεζικο που εχουν ολα user manual , φορτιστης ευρωπαικος , και hdmi Καλωδιο

Θυρες LAN , HDMI, OPTICAL ,AV ,ΤΡΟΦΟΔ ,4X USB , 1X κανονικη sd mmc .

** Για να ευθυμήσουμε λιγακι  δειτε την τιμη σε Ελληνικο μαγαζι  X92 TV Box

 

Επισης ΟΤΑ δεν ειχε διαθεσιμη κανενα απο τα δυο .

 

Θα προστεθει λοιπον το mecool  στην συλλογη μου ! ! ! εχω και τα  Α95Χ & Zidoo X6Pro απο τα οποια  ειμαι πολυ ευχαριστημενος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα τα νεα μου παιχνιδια .

Το Χ92 3gb ddr3 / 16gb  ( το ειχα παραγγειλει για φιλο απο τις 13/11 και εφτασε τωρα , αυτος ομως ξενερωσε πια και δεν το θελει και θα παει μετα την δοκιμη στις αγγελιες )

Και το MECOOL BB2PRO 3gb ddr4 / 16gb

Ειναι η 1η μου επαφη με S912 Μηχανημα και 3gb μνημης και ddr4 .

 

Πρωτες εντυπωσεις

Tο MECOOL BB2PRO δειχνει πιο στιβαρη κατασκευη λογω τοι οτι ειναι μεταλλικο απο την κατω μερια  , εχει κουμπι on/off στην προσοψη και η κεραια ειναι εξωτερικη  βιδωτη και αφαιρειται αλλα κινειται μονο ξαπλωτη -- ορθια οχι προς τα πλαγια.

To logo MECOOL στο πανω μερος ειναι φωτιζομενο - μπλε και οταν κλεισεις το box γινετε κοκκινο .

Κοντρολ το κλασικο κινεζικο που εχουν ολα user manual , φορτιστης κινεζικος με ανταπτορακι , και hdmi Καλωδιο

Θυρες LAN , HDMI, OPTICAL ,AV ,ΤΡΟΦΟΔ ,2X USB , 1X micro sd .

Kodi 17.0 prealpha ( θελει upgrade σε rc3 )  στημενο με προσθετα  απλα αλλαζεις γλωσα και υποτιτλους κλπ και εισαι οκ για τα απλα .

 

Το Χ92 ειναι πιο μεγαλο σε μεγεθος ολο πλαστικο η κεραια ειναι εξωτερικη  βιδωτη και δεν  αφαιρειται αλλα κινειται ξαπλωτη -- ορθια και προς τα πισω και πλαγια.

To logo Χ92 στο πανω μερος ειναι φωτιζομενο - μπλε οταν το κλεισεις παραμενει αναμενο  και μπροστά εχει οθόνη που μολις αναψε εδειξε boot και μετα ( συνδεμενο με καλώδιο δικτύου )  εδειξε την ωρα .

Kodi 16,1 στημενο με προσθετα - οχι βαρυ - απλα αλλαζεις γλωσα και υποτιτλους κλπ και εισαι οκ για τα απλα .

Κοντρολ το κλασικο κινεζικο που εχουν ολα user manual , φορτιστης ευρωπαικος , και hdmi Καλωδιο

Θυρες LAN , HDMI, OPTICAL ,AV ,ΤΡΟΦΟΔ ,4X USB , 1X κανονικη sd mmc .

** Για να ευθυμήσουμε λιγακι  δειτε την τιμη σε Ελληνικο μαγαζι  X92 TV Box

 

Επισης ΟΤΑ δεν ειχε διαθεσιμη κανενα απο τα δυο .

 

Θα προστεθει λοιπον το mecool  στην συλλογη μου ! ! ! εχω και τα  Α95Χ & Zidoo X6Pro απο τα οποια  ειμαι πολυ ευχαριστημενος .

 

 

Το εχεις συνδεδεμενο μεσω wifi h lan?

 

Αν εισαι μεσω wifi μπορεις να μας πεις τις εντυπωσεις σου σε στριμαρισμα ταινιας και τα σχετικα...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις εδω που ειμαι η tv ειναι διπλα στο χαζο ρουτερ της vodafone .

Εκει που θα παει το μηχανακι ( στο αλλο σπιτι ) εχω ενα Tenda AC6 WiFi Router που ειναι τερας και καλυπτει τα παντα .

Αλλα σε αυτα τα δυο μηχανακια θελει πολλαπλα test γιατι ειναι  2.4GHz + 5.0GHz Dual Band WiFi και εχεις επιλογες ( εαν εχεις Dual Band ρουτερ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εμφανίζει αυτό το πρόβλημα στην αναπαραγωγή βιντεο στο YouTube, δοκιμασα unistall και install παλι αλλα τίποτα, καποια ιδεα ή καποιο αλλο apk;

 

https://s23.postimg.org/ipv3y0rkr/20170118_151903.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εμφανίζει αυτό το πρόβλημα στην αναπαραγωγή βιντεο στο YouTube, δοκιμασα unistall και install παλι αλλα τίποτα, καποια ιδεα ή καποιο αλλο apk;

 

https://s23.postimg.org/ipv3y0rkr/20170118_151903.jpg

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/youtube-for-android-tv/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Έχω πολύ καιρό να ενημερωθώ για tv boxes και έχω ψιλοχαθεί. Για TV Box με καλό WiFi για χρήση Kodi κατά κύριο λόγο χωρίς bugs κτλ (δηλαδή να λειτουργεί άμεσα out of the box) τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χμ καλο φαινεται. λες να το τσιμπισω???

 

 

περιμενω να ακουσω εντυπωσεις.

Απο τα καλύτερα με τον s912 και σταθερό στη λειτουργία του.

 

Να και ενα review ενος διαφορετικού media player (οχι streamer,ουτε android). To 4K Solo απευθυνεται σε λιγους που θελουν κορυφαια αναπαραγωγή και επιλογές video απο local περιεχόμενο.

Επεξ/σία από vadergr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τελικά αν παίξουμε στην ίδια τιμή πχ (50€) πιο από τα 2 Beelink GT1 ή Alfawise S92??

 

και μια γνώμη για αυτό εδώ  https://www.supereverything.gr/2016/12/unboxing-tvbox-mini-m8s-ii.html αν το εχει κάποιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν θες να μεινεις χαμηλα κοιτα και το A95X 2/16  με τον 905X που είναι πολύ καλό και αξιοπρεπέστατο .

Συχνα πυκνα βγαινει σε καλη τιμουλα πχ απο το Gearbest ή αλλο μαγαζι  πχ εδω με 38€  .

Εγω πχ το πηρα απο Gearbest 33€ με ενα κωδικο που εδινε :

sqTNM9B.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mini m8s ii το έχω βρει από αγγελία στα 30 ευρό, θα ναι κάτι αξιόπιστο όμως όσον αφορά kodi και γενικά streaming η θα κολλά? γιατί είχα ένα mxq pro 4k 1g ram και δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος  μάπα τελείως κόλλαγε συνέχεια παντού στο λειτουργικό, στο να δεις kodi εως ότου μετά από ένα factory reset κόλλησε μια για πάντα και δεν ξανά παίξε πότε, ούτε hard reset έκανε από ένα κουμπάκι που λεγε ούτε rom μπόρεσα να περάσω. γιαυτό το λέω το mini m8s ii θα ναι κομπλέ και θα μπορώ σε περίπτωση που πάθει κάτι να βάλω rom έχει suport η το χουν παρατημένο (αυτές οι απορίες αφορούν και τα άλλα 2 που γράφω παραπάνω)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε το alfawise s92, παραγγελία από gearbest αποθήκη κίνας. Έκανε περίπου 15 μέρες.

Θα το δουλέψω αργότερα το βραδάκι και θα στείλω εντυπώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τελικά αν παίξουμε στην ίδια τιμή πχ (50€) πιο από τα 2 Beelink GT1 ή Alfawise S92??

 

και μια γνώμη για αυτό εδώ  https://www.supereverything.gr/2016/12/unboxing-tvbox-mini-m8s-ii.html αν το εχει κάποιος!

 

 

mini m8s ii το έχω βρει από αγγελία στα 30 ευρό, θα ναι κάτι αξιόπιστο όμως όσον αφορά kodi και γενικά streaming η θα κολλά? γιατί είχα ένα mxq pro 4k 1g ram και δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος  μάπα τελείως κόλλαγε συνέχεια παντού στο λειτουργικό, στο να δεις kodi εως ότου μετά από ένα factory reset κόλλησε μια για πάντα και δεν ξανά παίξε πότε, ούτε hard reset έκανε από ένα κουμπάκι που λεγε ούτε rom μπόρεσα να περάσω. γιαυτό το λέω το mini m8s ii θα ναι κομπλέ και θα μπορώ σε περίπτωση που πάθει κάτι να βάλω rom έχει suport η το χουν παρατημένο (αυτές οι απορίες αφορούν και τα άλλα 2 που γράφω παραπάνω)?

 

Είχα γράψει κάποια πραγματακια απο μια μικρη χρήση που είχα κάνει στο M8S II...

Περισσοτερα ισως να γραψω οταν (επιτελους) το λαβω (ηδη περιμενω 23 μέρες γιατι το παρήγγειλα από Κίνα κι οχι απο EU).

 

http://www.insomnia.gr/topic/480400-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-android-tv-box/page-99?do=findComment&comment=55395413

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...