Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να περάσω Kodi σε ένα WD live tv streaming media player και γενικά πως μπορώ να εκμεταλλευτώ πλήρως τις δυνατότητες του.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να περάσω Kodi σε ένα WD live tv streaming media player και γενικά πως μπορώ να εκμεταλλευτώ πλήρως τις δυνατότητες του.ευχαριστω

 

Υπαρχουν πολλα μοντελα (Gen 2 , GEN3 , hd κλπ ) , λογικα ΔΕΝ παιρνει kodi , ριξε και μια ματια ΕΔΩ και ΕΔΩ  και ΕΔΩ 

Αλλα απο τα λιγα που ειδα δεν παιρνουν αυτα kodi λογω λειτουργικου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πριν μερικές μέρες απέκτησα το beelink gt1 ultimate το οποίο είναι άψογο για τα χρήματα του αυτό που θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος είναι αν μπορώ να το κοτσάρω σε μια οθόνη υπολογιστή.

Αν θα έχω θέμα σχετικά με τα ms αποκρισης δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πριν μερικές μέρες απέκτησα το beelink gt1 ultimate το οποίο είναι άψογο για τα χρήματα του αυτό που θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος είναι αν μπορώ να το κοτσάρω σε μια οθόνη υπολογιστή.

Αν θα έχω θέμα σχετικά με τα ms αποκρισης δηλαδή.

 

Έχει η οθόνη είσοδο hdmi ή είναι τηλεόραση και έχει και video in;

Αν έχει hdmi δε θα έχεις πρόβλημα ενώ αν είναι tv monitor τότε είναι στην ουσία μια τηλεόραση, οπότε πάλι κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει η οθόνη είσοδο hdmi ή είναι τηλεόραση και έχει και video in;

Αν έχει hdmi δε θα έχεις πρόβλημα ενώ αν είναι tv monitor τότε είναι στην ουσία μια τηλεόραση, οπότε πάλι κανένα πρόβλημα.

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ! Θέλω να φτιάξω ενα media center και επειδή τηλεόραση δεν βλέπω δεν αξίζει να δώσω τα χρήματα εκεί όποτε πάω φουλ για monitor που είναι αρκετά φθηνότερο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Έχω μια τηλεόραση σχετικά παλιά (έχει hdmi) που αυτήν την θήρα δεν την χρησιμοποιώ κ θέλω να πάρω ένα tv box να βλέπω κάποια ταινία κλπ,…. Η τηλεόραση δεν είναι κοντά σε υπολογιστή κ σε ρουτερ άρα μιλάμε για ασύρματο ιντερνετ…..

Θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ τις προτάσεις σας κ γενικά τα φώτα σας. Αξίζει να σας τονίσω ότι πιθανών να έχω την διπλάσια ηλικία με σας δηλαδή να έχω τα χρόνια του πατέρα σας κ θα ήθελα να μου μιλήσετε πολύ απλά (βλαχοελληνικά)!!! :confused: :confused:

Τι πρέπει να προσέξω για να μην κολαει το σήμα κλπ πολλά ραμ;;; λέω να κοιτάξω από 2 giga κ πάνω…. Το kodi το έχουν μέσα;;;; τι μάρκα να πάρω;;; (από ελληνικά μαγαζιά του σκουτζ  πχ για να μην περιμένω πάνω από 20 μέρες μέχρι να έρθουν ……)

Τι μου συμβουλεύατε;;;; :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν εχεις καποιον φιλο/γνωστο να στο "σεταρει" παρε απο καποιον που εχει εδω στις αγγελιες και πες του να στο "ετοιμασει/σεταρει" πχ να σου βαλει καποιο ετοιμο Ελληνικο build ! ! ! !

 

Απο εκει και περα ειναι αναλογα απο το ποσο €€ που εχεις να διαθεσεις ( Ελλαδα τα μαγαζια βαρανε - ευρωπαικες αποθηκες κινεζων ( για πιο γρηγορα και χωρις τελωνεια  - απο κινα με αναμονη - φοβο τελωνειου και τελος στις αγγελιες απο ατομα που φερνουν απο κινα και πουλανε ελλαδα ! !! ).

Παντα ομως απο επεξεργαστη S912 και μετα , το ελαχιστο 2gb μνημη ( πιο καλα 3gb και να ειναι DDR4 ) , και επωνυμη μαρκα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν εχεις καποιον φιλο/γνωστο να στο "σεταρει" παρε απο καποιον που εχει εδω στις αγγελιες και πες του να στο "ετοιμασει/σεταρει" πχ να σου βαλει καποιο ετοιμο Ελληνικο build ! ! ! !

 

Απο εκει και περα ειναι αναλογα απο το ποσο €€ που εχεις να διαθεσεις ( Ελλαδα τα μαγαζια βαρανε - ευρωπαικες αποθηκες κινεζων ( για πιο γρηγορα και χωρις τελωνεια  - απο κινα με αναμονη - φοβο τελωνειου και τελος στις αγγελιες απο ατομα που φερνουν απο κινα και πουλανε ελλαδα ! !! ).

Παντα ομως απο επεξεργαστη S912 και μετα , το ελαχιστο 2gb μνημη ( πιο καλα 3gb και να ειναι DDR4 ) , και επωνυμη μαρκα .

Δεν θα είχα πρόβλημα για κάποιο μεταχειρισμένο κ γενικά σεταρισμένο. Τι να κοιτάξω;;;; τι χαρακτηριστικά;;;; να έχει εξωτερική κεραία;;;; :shifty: :shifty:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα είχα πρόβλημα για κάποιο μεταχειρισμένο κ γενικά σεταρισμένο. Τι να κοιτάξω;;;; τι χαρακτηριστικά;;;; να έχει εξωτερική κεραία;;;; :shifty: :shifty:

 

 

Παντα ομως απο επεξεργαστη S912 και μετα , το ελαχιστο 2gb μνημη ( πιο καλα 3gb και να ειναι DDR4 ) , και επωνυμη μαρκα .

 

Ολα πλεον τα 3gb ddr4 εχουν εξωτερικη  , επισης ξεχασα android 6 και πανω

Επισης στις αγγελιες θα βρεις και ολοκαινουργια και οχι μονο μεταχειρισμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα είχα πρόβλημα για κάποιο μεταχειρισμένο κ γενικά σεταρισμένο. Τι να κοιτάξω;;;; τι χαρακτηριστικά;;;; να έχει εξωτερική κεραία;;;; :shifty: :shifty:

εδω δες φιλε http://www.xe.gr/hlektronika/aksesouar-tileoraseon-diafora,788.html

 

οτι και να παρεις 2 γιγα ραμ και oxi rockchip 

 

η εξωτερικη κεραια δεν λεει κατι  μιας και πολλα κουτια εχουν καλυτερο wifi απο κουτια που εχουν μην το βλεπεις καθολου αυτο 

Επεξ/σία από mples
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια πρόχειρη ματιά στη χρυσή ευκαιρία  είδα tv box μέχρι 2 γιγα ραμ. Αναζητώ από 3 κ πάνω . βασικά επειδή θα το έχω ασύρματο ιντερνετ δεν θέλω να σέρνετε κάποια ταινία……

Έχετε κάποια πρόταση;;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια πρόχειρη ματιά στη χρυσή ευκαιρία  είδα tv box μέχρι 2 γιγα ραμ. Αναζητώ από 3 κ πάνω . βασικά επειδή θα το έχω ασύρματο ιντερνετ δεν θέλω να σέρνετε κάποια ταινία……

Έχετε κάποια πρόταση;;;;;;

με 2g ram εισαι σουπερ τα 3 για εμενα ειναι περιττό  

 

οχι οτι ειναι  κακο  φυσικα  

 

 ειδα ενα mecool  στην χρυσ ευκαιρια ειναι πολυ καλο μηχανακι ο μαγκας λεει οτι ειναι καινουριο και στο σεταρι  απο ελλαδα ειναι νομιζω καλη περίπτωση 

 

αλλιως  40 απο κινα εδω 

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-PLUS-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-Support-4K-Netflix-Youtube-p-1164115.html?rmmds=search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 2g ram εισαι σουπερ τα 3 για εμενα ειναι περιττό  

 

οχι οτι ειναι  κακο  φυσικα  

 

 ειδα ενα mecool  στην χρυσ ευκαιρια ειναι πολυ καλο μηχανακι ο μαγκας λεει οτι ειναι καινουριο και στο σεταρι  απο ελλαδα ειναι νομιζω καλη περίπτωση 

 

αλλιως  40 απο κινα εδω 

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-PLUS-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-Support-4K-Netflix-Youtube-p-1164115.html?rmmds=search

 

Σίγουρα θα το "κτυπαγα" αλλά εχει 2 γιγα ραμ μόνο.... ψαχνω απο 3 κ πάνω!!!!  Ειδικά που είμαι αρχάριος, δεν θελω κάθε τρεις κ λιγο να ψάχνω η να σκαλίζω το tv box.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια πρόχειρη ματιά στη χρυσή ευκαιρία  είδα tv box μέχρι 2 γιγα ραμ. Αναζητώ από 3 κ πάνω . βασικά επειδή θα το έχω ασύρματο ιντερνετ δεν θέλω να σέρνετε κάποια ταινία……

Έχετε κάποια πρόταση;;;;;;

 

ψαξε στις εδω μεσα αγγελιες , δεν μπορω να βαλω λινκ συγκεκριμενο γιατι απαγορευεται ( θεωρηται προωθηση )

Αλλα σαν search :

"tvbox" = http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1

"tv box" = http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1

"S912" = http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&section=search&do=search&fromsearch=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...