Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαξε στις εδω μεσα αγγελιες , δεν μπορω να βαλω λινκ συγκεκριμενο γιατι απαγορευεται ( θεωρηται προωθηση )

Αλλα σαν search :

"tvbox" = http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1

"tv box" = http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1

"S912" = http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&section=search&do=search&fromsearch=1

 

Δυστυχως δεν μπορω να τα διαβασω.... μου βγάζει " Είτε μια ή όλες οι λέξεις κλειδιά αναζήτησης είναι κάτω από 3 χαρακτήρες, είτε δοκιμάσατε αναζήτηση με λέξεις που δεν επιτρέπονται όπως 'html', 'img', κ.λ.π. Παρακαλούμε επιστρέψτε πίσω και αυξήστε το μήκος των λέξεων κλειδιών αναζήτησης ή επιλέξτε διαφορετικούς όρους."

δοκιμασα με τις τελευταιες λεξεις της προτασεως αλλά ΤΙΠΟΤΑ!!!!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ανετα να μου στειλετε μεσω pm καποια λινγ;;; καποιες προτάσεις;;;;; (για να μην θεωρηθεί διαφήμηση.....

Προτιμώ DDR4 κ αυτο που με "καιει" ειναι να μην σερνετε η ταινια με το ασυρματο ιντερνετ.

(ταινιες μεσα απο το kodi...... )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχως δεν μπορω να τα διαβασω.... μου βγάζει " Είτε μια ή όλες οι λέξεις κλειδιά αναζήτησης είναι κάτω από 3 χαρακτήρες, είτε δοκιμάσατε αναζήτηση με λέξεις που δεν επιτρέπονται όπως 'html', 'img', κ.λ.π. Παρακαλούμε επιστρέψτε πίσω και αυξήστε το μήκος των λέξεων κλειδιών αναζήτησης ή επιλέξτε διαφορετικούς όρους."

δοκιμασα με τις τελευταιες λεξεις της προτασεως αλλά ΤΙΠΟΤΑ!!!!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ανετα να μου στειλετε μεσω pm καποια λινγ;;; καποιες προτάσεις;;;;; (για να μην θεωρηθεί διαφήμηση.....

Προτιμώ DDR4 κ αυτο που με "καιει" ειναι να μην σερνετε η ταινια με το ασυρματο ιντερνετ.

(ταινιες μεσα απο το kodi...... )

φιλε γιατι το παιδευεις  2 η 3 γιγια δεν θα εχει καμια διαφορα στο κοντι και στο νετ μην λεμε τα ιδια πραγματα στην χε εχει παντως και ενα με 3γιγα το gt1 στα  100 ευρω  

 

αλλιως απο κινα 

 

υγ και μακρια απο νο νειμ h96 και ας εχει και 10 γιγα ραμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιείς αυτα τα 3 που σου βαζω .

Πας στην σελιδα με τις αγγελιες [ http://www.insomnia.gr/classifieds/ ] βαζεις εκει την εκαστοτε λεξη (1) οπως βλεπεις στην φωτο και μετα πατας αναζητηση (2)

Οι λεξεις αναζητησης μπαινουν μαζι με τα αυτακια "  = "tvbox"  , "tv box"  "S912" 

 

6OfmBM7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα το "κτυπαγα" αλλά εχει 2 γιγα ραμ μόνο.... ψαχνω απο 3 κ πάνω!!!!  Ειδικά που είμαι αρχάριος, δεν θελω κάθε τρεις κ λιγο να ψάχνω η να σκαλίζω το tv box.....

Δε θα πάρεις κινητό φίλε Κώστα. Τα tv box δεν είναι για να τρέχουν πολλαπλές εφαρμογές και παιχνίδια. Τα 2gb είναι υπεραρκετά και δεν αλλάζει τίποτα στις ταινίες αν έχουν 1 ή 2 ή 12 gb ram, Το τσιπάκι παίζει ρόλο και το όλο στήσιμο του μηχανήματος.

Προσπάθησε να αποφύγεις ότι έχει σχέση με oem και αν μπορείς δες κανένα xiaomi box ή minix αν θέλεις για κάτι καλό. Το 2ο είναι σχετικά ακριβό όμως στην Ελληνική αγορά και ψάξε για μεταχειρισμένο αν μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα πάρεις κινητό φίλε Κώστα. Τα tv box δεν είναι για να τρέχουν πολλαπλές εφαρμογές και παιχνίδια. Τα 2gb είναι υπεραρκετά και δεν αλλάζει τίποτα στις ταινίες αν έχουν 1 ή 2 ή 12 gb ram, Το τσιπάκι παίζει ρόλο και το όλο στήσιμο του μηχανήματος.

Προσπάθησε να αποφύγεις ότι έχει σχέση με oem και αν μπορείς δες κανένα xiaomi box ή minix αν θέλεις για κάτι καλό. Το 2ο είναι σχετικά ακριβό όμως στην Ελληνική αγορά και ψάξε για μεταχειρισμένο αν μπορείς.

 

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός. ΔΕΝ το θέλω για παιχνίδια κλπ απλά μόνο για το kodi σε ταινίες κ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Τα περισσότερα γιγα σε ραμ (από 3 κ πάνω) δεν κάνουν «καλό» για να ΜΗΝ ΣΕΡΝΕΤΕ η ταινία;;;;

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΡΝΕΤΕ η ταινία…. Τίποτα άλλο!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός. ΔΕΝ το θέλω για παιχνίδια κλπ απλά μόνο για το kodi σε ταινίες κ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Τα περισσότερα γιγα σε ραμ (από 3 κ πάνω) δεν κάνουν «καλό» για να ΜΗΝ ΣΕΡΝΕΤΕ η ταινία;;;;

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΡΝΕΤΕ η ταινία…. Τίποτα άλλο!!!!

οχι ρε φιλε στο ειπαμε 1000 φορες ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον , για ξεκαθαρισει το θεμα .

Τα πιο πολλα GB επηρεαζουν την ταινια στο buffering , δλδ αμα το adsl/wifi κλπ ειναι "αργα" βοηθανε τα Gb ωστε να κανει buffering την ταινια κια να την βλεπεις απροσκοπτα .

Βασικη προυποθεση ειναι να ρυθμισης το advancedsettings.xml αρχειο του Kodi (  πολλα builds εχουν αναλογο αυτοματισμο )

Εδω παραδειγματα για Kodi 17 :

3GB = <memorysize>117964800</memorysize>
2GB = <memorysize>78643200</memorysize>
1GB = <memorysize>39321600</memorysize>

Για πιο πολλες πληροφοριες : http://kodi.wiki/view/HOW-TO%3AModify_the_video_cache

 

Αρα αδελφια παιζει ρολο η μνημη και μαλιστα μεγαλο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίδες ακούμπησα κάτι παραπάνω και πήρα το Khadas VIM2. Είναι κάτι ανάμεσα σε TV Box και DevBoard, και έχει, Ubuntu και Android 7.1(και σε Dual Boot) και απο την κοινότητα παίζουν Android TV και LibreELEC.

 

Το μηχάνημα είναι μπόμπα, θέλει οπωσδήποτε ένα ανεμιστηράκι η ένα Heatsink , γιατι ψιλοψήνεται οταν παίρνει μπρος και η GPU. Κατα τα άλλα απόλυτα ευχαριστημένος. σκέτο τερατάκι. HDR, 10Bit 4K, H265 και της παναγιάς τα μάτια.

 

Φουλ ριβιού εδώ: https://www.angroid.gr/android/android-reviews/khadas-vim2-review-ena-open-source-diy-tv-box-apisteftes-dynatotites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι ολο το θεμα με αυτα εχει να κανει με το customized της υποθεσης .

Εαν εχεις γνωσεις και ψαχτεις μπορεις με αυτο να εχεις απο το αυτοματο ποτισμα στο σπιτι μεχρι τον Media player .

Ουσιαστικα devboard ειναι απλα εχει και το Android απο μαμα για να παιζεις kodi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 3/64 πήρα. Το παινέμα είναι ακριβώς για ότι είπε ο villasg. Το tvbox του πράγματος είναι μόνο η μια πλευρά του. Είναι από τα πολύ ισχυρά Development boards που μπορείς να βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αδυνατώ να πιστέψω ότι υπάρχουν mecool χωρίς προβλήματα.

Έχω 4 διαφορετικά (videostrong) και όλα κάνουν τα κολλήματα τους.

Όσο "φρεσκοτερα" τόσο περισσότερα προβλήματα μου φαίνεται.

Το KM8 P με 2GB ram και Android Nougat θα έχει θέματα για περιήγηση στο διαδύκτιο και βίντεο από YouTube; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...