Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή η προσφορα, ΑΛΛΑ ΜΗΝ παρασύρεστε χωρίς έρευνα αγορας. Στο συγκεκριμένο τα μεταφορικά με priority line (για να μην σου κάτσει χτύπο το τελωνείο) ειναι στο θεό. 14,58 ευρω δηλαδή συνολο περιπου 66 ευρω μαζί με το κουπόνι

 

Το αντίστοιχο στο banggood, χωρίς κουπόνι, μαζί με priority line βγαίνει συνολο κάπου 59 ευρω. Ναι 59 ευρω.

https://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html

 

Όπως επίσης είναι και πολύ μεγάλη η διαφορά μεταξύ αυτών των δύο tv box. Υπάρχουν πολλά παράπονα, ότι τα H96pro+ έχουν βγει προβληματικά. Τα Alfawise αντιθέτως δεν έχουν προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα..

Επειδή ακούω συνέχεια για τα tv box μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς κάνεις με αυτό;;

Το συνδέεις με την τηλεόραση, απο εκεί και πέρα τι δυνατότητες έχει;;

Καλημέρα.

Είναι ενα κουτάκι που ψήνει καφε, δειχνει τον καιρό στη Σουαζιλάνδη και στην αναγκη βγάζει και το σκύλο βόλτα. 

Αφου λοιπον δεν τα καταφερες με google/youtube ορίστε έτοιμο ενα καλό σχετικό βιντεο

https://www.youtube.com/watch?v=B5xaV7TeQtw

Όπως επίσης είναι και πολύ μεγάλη η διαφορά μεταξύ αυτών των δύο tv box. Υπάρχουν πολλά παράπονα, ότι τα H96pro+ έχουν βγει προβληματικά. Τα Alfawise αντιθέτως δεν έχουν προβλήματα.

Εν μέρη συμφωνώ μαζί σου και εχω πει και κάποια πραγματα παραπάνω σε κάποιο topic του forum. Το alfawise δεν ειναι εταιρεία ή εργοστάσιο παραγωγής, αλλά ενα brand του gearbest το οποίο "κολλάει" πάνω σε αυτά που αγοράζει και μεταπουλα το gb.

 

Το alfa s92 που εχω εδώ και καιρό στην κατοχή μου εχει τα ίδια ακριβώς τεχνικά χαρακτηριστικά με το beelink gt1, ενώ το alflfawise h96 pro plus εχει ελάχιστη σχέση με το αντίστοιχο beelink ultimate. Αρα το gb γυρίζει τα εργοστάσια και ψωνίζει τα ίδια πράγματα με άλλους με φασον αυτοκόλλητο. Πριν λίγες μερες παρελαβα ενα h96 pro plus (οχι alfawise) και το σκάλισα γράφοντας διαφορα σχολια στην προ-προηγουμενη σελίδα. Εννοείται το άνοιξα και μέσα και απο διαφορες φωτογραφίες που ειδα στο νετ, το alfawise που προτείνεις με το αντίστοιχο που προτεινα (και είδα απο κοντα) ειναι πανομοιότυπα (hardware, κουτί, software) με μονη διαφορά το αυτοκόλλητο που λεει alfawise. 

 

Με δυο λογια ειτε πάρεις το ενα, ή το άλλο ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΔΥΟ LINKS ειναι το ίδιο και είμαι σιγουρος οτι τα προβλήματα/πλεονεκτήματα που βρήκα στο ενα θα ισχυουν και στο άλλο. ΔΕΝ ξέρω για άλλα ή παλαιότερα μοντελα, αλλά για το συγκεκριμένο δυσκολα θα βγω ψευτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λες είναι και μην σου πω ότι είναι λίγα τα εργοστάσια που βγάζουν τα tvbox και η κάθε εταιρεία-μαγαζί αγοράζει το κουτάκι και απλώς κολλάει την μάρκα επάνω.

Για αυτό και στα τεχνικά χαρακτηριστικά το Η96pro+ είναι το ίδιο με το beelink ultimate και απλώς αλλάζει η εμφάνιση του κουτιού.

Αναλόγως την παρτίδα δίνουν και κάποιες φορές προβληματικά τροφοδοτικά, όχι σκόπιμα, που δεν επαρκούν στις δυνατότητες των tv box, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται και άλλα προβλήματα.

 

Την διαφορά πιστεύω την κάνει η έκδοση της rom που βάζουν στα tvbox. Ειδικά όταν βάλεις στο beelink την έκδοση του Ισπανού από το freaktab, το μηχανάκι μεταμορφώνεται, όπως και στα περισσότερα tv box συμβαίνει αυτό, όταν τους αλλάξεις την rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να λέτε είναι πολύς ο κόσμος που τραβά τα μαλια του με το h96 pro plus πάρα πολύς κάθε μέρα ακουω και ένα νέο προβλήμα νομίζω δεν είναι τυχαίο αυτό παιδιά πρέπει να έβγαλαν κάποια παρτίδα με προβλήματα γι'αυτό πριν κάνα δίμηνο σχεδόν τα χάριζαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να λέτε είναι πολύς ο κόσμος που τραβά τα μαλια του με το h96 pro plus πάρα πολύς κάθε μέρα ακουω και ένα νέο προβλήμα νομίζω δεν είναι τυχαίο αυτό παιδιά πρέπει να έβγαλαν κάποια παρτίδα με προβλήματα γι'αυτό πριν κάνα δίμηνο σχεδόν τα χάριζαν

Αν όμως ήταν προβληματικά γιατί τα έδιναν σε τόσο χαμηλή τιμή αφού ξέρουν ότι αν εμφανίσουν προβλήματα ο κόσμος θα τα επιστρέψει ζητώντας αντικατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας μήνας είναι επιστροφή χρηματων για προϊόντα που δεν έχεις ανοίξει/χρησιμοποιήσει. Για επισκευή η εγγύηση είναι ένας χρόνος άρα και πάλι είναι υποχρεωμένοι να το επισκευάσουν  ή να το αντικαταστήσουν (και σε καλύπτει και το paypal για 6 μήνες έτσι κι αλλιώς).

 

Άσχετα με την εγγύηση, τι προβλήματα έχουν βγάλει τα Η96 Pro+? Δεν έχω διαβάσει κάτι άλλο πέρα από περιπτώσεις με ελαττωματικό καλώδιο τροφοδοσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας μήνας είναι επιστροφή χρηματων για προϊόντα που δεν έχεις ανοίξει/χρησιμοποιήσει. Για επισκευή η εγγύηση είναι ένας χρόνος άρα και πάλι είναι υποχρεωμένοι να το επισκευάσουν  ή να το αντικαταστήσουν (και σε καλύπτει και το paypal για 6 μήνες έτσι κι αλλιώς).

 

Άσχετα με την εγγύηση, τι προβλήματα έχουν βγάλει τα Η96 Pro+? Δεν έχω διαβάσει κάτι άλλο πέρα από περιπτώσεις με ελαττωματικό καλώδιο τροφοδοσίας.

κολληματα  στο μπουταρισμα σε εμενα κολληματα  παντου σε εναν φιλο μου ακουω αλλους που λενε οτι μπρικαρι απο μονο του χωρις λογο και πολλα ωραια ακομα 

εγω  προσωπικα δυο επιασα στα χερια μου προβληματα και τα δυο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους.ειμαι πολυ πρωταρης με android tv box.εχω μια τηλεοραση και θελω να βαλω την συγκεκριμενη συσκευη επανω για να μπορω να βλεπω ταινιες σειρες κανα παιχνιδακι κτλ κτλ γτ δεν την παλευω να καθομαι στον υπολογιστη για ολα αυτα.τι πρεπει να προσεξω για την αγορα μιας τετοιας συσκευης;εγω θελω επισης να στρειμαρω ταινιες και φωτογραφιες απο τον υπολογιστη μ στην τηλεοραση μεσω της συσκευης αυτης.γινεται;και ποια συσκευη ειναι καταλληλη;δεν θελω να εχω κολληματα και παγωματα αν σε περιπτωση βαλω να δω κατι ονλαιν μεσω kodi.συγγνωμη για ολα αυτα που ρωταω αλλα δεν ξερω και πολλα για αυτες τις συσκευες.με μια απλη αναζητηση βρηκα αυτο εδωhttps://www.clevermarket.gr/proionta/nea-proionta/smart-android-tv-box_105970/?gclid=Cj0KEQjw1JbPBRCr05aKy7HnmJsBEiQA4qPY-Y4qWZdioCdbZ5LF_hnj4W4jGnifSJj6TbjUNmOxJhIaApXW8P8HAQ

Κανει;μπορω να βρω και κατι αλλο καλυτερο;τι αλλο πρεπει να εχει η συσκευη που θα αγορασω;μπορει να κανει και αλλα πραγματα ας πουμε;και ποια ειναι αυτα;ρε παιδες σορρυ ειλικρινα αν εγινα βαρετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους.ειμαι πολυ πρωταρης με android tv box.εχω μια τηλεοραση και θελω να βαλω την συγκεκριμενη συσκευη επανω για να μπορω να βλεπω ταινιες σειρες κανα παιχνιδακι κτλ κτλ γτ δεν την παλευω να καθομαι στον υπολογιστη για ολα αυτα.τι πρεπει να προσεξω για την αγορα μιας τετοιας συσκευης;εγω θελω επισης να στρειμαρω ταινιες και φωτογραφιες απο τον υπολογιστη μ στην τηλεοραση μεσω της συσκευης αυτης.γινεται;και ποια συσκευη ειναι καταλληλη;δεν θελω να εχω κολληματα και παγωματα αν σε περιπτωση βαλω να δω κατι ονλαιν μεσω kodi.συγγνωμη για ολα αυτα που ρωταω αλλα δεν ξερω και πολλα για αυτες τις συσκευες.με μια απλη αναζητηση βρηκα αυτο εδωhttps://www.clevermarket.gr/proionta/nea-proionta/smart-android-tv-box_105970/?gclid=Cj0KEQjw1JbPBRCr05aKy7HnmJsBEiQA4qPY-Y4qWZdioCdbZ5LF_hnj4W4jGnifSJj6TbjUNmOxJhIaApXW8P8HAQ

Κανει;μπορω να βρω και κατι αλλο καλυτερο;τι αλλο πρεπει να εχει η συσκευη που θα αγορασω;μπορει να κανει και αλλα πραγματα ας πουμε;και ποια ειναι αυτα;ρε παιδες σορρυ ειλικρινα αν εγινα βαρετος.

Διάβασε τις τελευταίες 10 σελίδες που θα δεις τι αξίζει να αγοράσεις. Σε γενικές γραμμές 

 

Να εχει τουλάχιστον 2GB ram και 16GB rom. To 3 ειναι το βελτιστο αυτή την περιοδο

Να ειναι απο γνωστή μάρκα και οχι κλώνους-κλώνων

 

Το βασικό ερώτημα ειναι αν μπορεις να κάνεις αγορά απο Κίνα ή eu warehouses. Στο λεω αυτό γιατί με 70 ευρω παίρνεις κάτι πάρα πολύ καλύτερο σε σχέση με ελληνική αγορα. Αν βεβαια δεν μπορεις (κάρτες, paypal, Κλπ) ή βιάζεσαι ή δεν ξέρεις για αγορές απο εξωτερικό (τελωνεία, αποστολές, κλπ) μείνε Ελλάδα ή βρες κάτι απο αγγελίες

 

ΥΓ: Καλά αυτό το "Το μοναδικό με android 6.1" ειναι για γέλια. Κυκλοφορουν δεκαδες με 6-6.1 και πάρα πολλά με 7. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σέ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου πάω να διαβάσω τις σελίδες αυτές και επανέρχομαι.όσον αφορά αγορές μέσω ίντερνετ δέν έχω θέμα...αρκεί να είναι άτι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

 

ΥΓ: Καλά αυτό το "Το μοναδικό με android 6.1" ειναι για γέλια. Κυκλοφορουν δεκαδες με 6-6.1 και πάρα πολλά με 7. 

Εν το μεταξύ, στα προτεινόμενα από κάτω έχει τρία ακόμα με 6.1 και δύο με 7 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ στις σελοδες που μ ειπες να διαβασω η μια αναρτηση αναιρει την αλλη.ολοι εχουν απο 2-3 μοντελα αξιοπιστα να προτεινουν και ερχεται ο επομενος και λεει οτι αυτο δεν ειναι καλο γτ κατι του δημιουργουσε.ενω αυτο που προτεινει εν συνεχεια βγαινει ενας αλλος και λεει οτι οχι δεν ειναι καλο αυτο που προτεινεις εσυ γτ το ειχε αγορασει και του εκανε αυτουνου καποια κολληματα και οτι καλυτερη λυση ειναι το πιο πανω που ειχε προταθει γιαυτον και γιαυτον τον λογο.και παει λεγοντας.τελικα ποιο ειναι ρε παιδια καλο tv box μεχρι 70ευρω το πολυ να το αγορασουμε και να στησουμε το kodi και να ειμαστε ησυχοι;να εχει 3 γιγα ραμ και μεγαληησυχοεπισης στο πιο πανω σχολιο μου λες αυτο εδω

(To 3 ειναι το βελτιστο αυτή την περιοδο)

Ποιο ειναι το 3;τι εννοεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα..τωρα το καταλαβα.δεν το διευκρινιζες και γιαυτο σκαλωσα λιγο.ποια μαρκα ειναι καλη ωστε να κοιταξω προς τα μια μερια μονο;γτ αν τα βαλουμε κατω τα κουκια ολοι εχουν κατι να που για ολα.ενα 4κ tv box με 3 gb ram και 16 και παραπανω ρομ ποιο ειναι ας πουμε;για αγορα απο εξωτερικο ωστε να μας ερθει πιο φθηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...