Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από αυτήν την πλευρά εντάξει. Μέχρι τώρα όμως μόνο dvb/t tuner έχει. Ας βγούν και άλλα extentions και βλέπουμε.

Μέχρι πόσα extension μπορεί να πάρει συγχρόνως?

Δεν είναι φτηνό πάντως.

Μόνο το tv tuner έχει 50 ευρώ και βάλε..

Με άλλα λόγια 130 ευρώ για το 3/32 με tuner και ένα ανεμιστήρα 140μμ για να μην ζεσταίνεται.

Αλλά και φόβο τελωνείου, δεν κοίταξα αν το έχει το banggood..

Μπράβο.. αλλά δεν τα δίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μέχρι πόσα extension μπορεί να πάρει συγχρόνως?[...]

 

Δεν ξέρω, φαντάζομαι ένα τη φορά γιατί έχει μια θύρα επέκτασης.

 

[...]

Δεν είναι φτηνό πάντως.

Μόνο το tv tuner έχει 50 ευρώ και βάλε..

Με άλλα λόγια 130 ευρώ για το 3/32 με tuner και ένα ανεμιστήρα 140μμ για να μην ζεσταίνεται.

Αλλά και φόβο τελωνείου, δεν κοίταξα αν το έχει το banggood..

Μπράβο.. αλλά δεν τα δίνω.

Συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια,μου ηρθε σημερα το mecool m8s pro plus

Κατι που θελω να ρωτησω ειναι πως οταν ανοιγεις το box στην μπαρα ειδοποιησεων εμφανιζετε μια ειδοποιηση που λεει 

''BCenter

dddddddd

cccccc''

δεν την εχω ανοιξει γιατι φοβαμαι μηπως ειναι ...ιος

γνωριζει κανενας τιποτα σχετικα?

επισης θελω να ρωτησω οι ειδοποιησεις που βγαινουν πανω αριστερα οπως αυτη που προανεφερα πως γινετε να τις κανω ας που με δεξια η αριστερα για να φυγουν οπως κανουμε στο κινητο??

εχω το τηλεκοντρολ που ειχε μεσα το box

 

ευχαριστω

Και στο δικό μου βγάζει το notification που αναφέρεις όπως και ένα άλλο mgmt support. Ωραίο το Nougat πάντως, χωρίς lag και ιστορίες το μηχανάκι είναι γρήγορο με 2GB ram.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρω το xiaomi mi box μπορεί να μπει kodi ; Γίνεται τον εξωτερικό δίσκο να τον κανω shared και να φαίνεται σαν κοινόχρηστος φάκελος στο εσωτερικό δίκτυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρω το xiaomi mi box μπορεί να μπει kodi ; Γίνεται τον εξωτερικό δίσκο να τον κανω shared και να φαίνεται σαν κοινόχρηστος φάκελος στο εσωτερικό δίκτυο;

για ποιο λογο να παρεις το xiaomi mi box για τα εξαιρετικά του χαρακτηριστικα  η γιατι δεν εχει  ethernet  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λογο να παρεις το xiaomi mi box για τα εξαιρετικά του χαρακτηριστικα  η γιατι δεν εχει  ethernet  ?

Ένας λόγος είναι το Android TV αλλα να σου πω την αλήθεια και εγω θα πήγαινα σε καποιο μηχάνημα φθηνότερο και με s912(+ethernet).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Xiaomi Mi Box εχει και αδεια για 4K Netflix/Youtube/Amazon αλλα και φοβερη αποδοση και υποστήριξη σε οτι αφορά το KODI.

Αν εχετε και πολυ δυνατό access point τοτε το ασυρματο του θα σας αποζημιώσει αφου stream-αρει ακομα και 1080p remux αρχεία.

Στα συν και το voice search απο το remote του.

 

Αν δεν εχετε αναγκη τα παραπανω (με εξαιρεση το KODI που παιζει καλα και σε s912) μπορείτε ανετα να πατε σε αλλο box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα οποία προβάλλετε ως υπέρ του mi box , τα κάνεις και με την smart 4k tv που έχεις.Για την υποστήριξη , γνωστός ο επεξεργαστής που φορά δεν μπορώ να καταλάβω το παραπάνω που θα πάρει κάποιος.επίσης εάν δεν έχουμε δυνατό access point τι γίνεται; θα βλέπουμε μόνο avi; για το voice search γελάω απλά.Στα 30€ θα ήταν μια τίμια πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν 4 πυρήνες, συν 500Μhz στον χρονισμό των 4 πυρήνων (οι άλλο 4 είναι στα 1.0Ghz), h265 1080p@60fps, καλύτερη κάρτα γραφικών, συν vp9 support (ο απλός s905 δεν έχει αλλά ο Χ έχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...