Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

   Φιλε πηρες πανακριβα ενα κουτι με 8 γιγα ρομ 1 usb χωρις εθερνετ 2 γιγα ραμ και s905  και εισαι χαρουμενος?? μπραβο σου 

 

Φίλε, το έγραψα κ σε προηγούμενο post, μην κοιτάτε μόνο τα hardware specs, αλλά γενικά τις επιδόσεις κ τα reviews on-hand, σε πραγματικές συνθήκες. Την έχω πατήσει κ έχω μάθει. 

 

Η xiaomi φτιάχνει πολύ ποιοτικά προιόντα και hands-on reviews έχει πάρει πολυ καλές κριτικές , και για την τιμή που το πήρα το θεωρώ οικονομικό. 

 

Είχα κοιτάξει με καλύτερα hw specs και σε χαμηλότερη τιμή, κ όλο κ κάποιος είχε θέματα με το wifi, με υπερθέρμανση, κολλήματα κτλ. Δεν θέλω να επεκταθώ, αλλά τα ράσα δεν κάνουν τον παπά!

 

Είμαι πολύ χαρούμενος, και μπράβο μου για την αγορά μου!  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια reviews?

Τα πληρωμενα λες?

Που στελνουν τσαμπα συσκευες στους youtubers για να κανουν reviews θετικα κι αν δεν ειναι καλο το review δε τους ξαναστελνουν τιποτα?

Πολυ φοβαμαι οτι τους ζητανε και τις συσκευες πισω.

 

Μια τετοια συσκευη πηρα κι εγω (απο reviewer).

Την πουλησε και την πηρα εγω.

Βρεθηκα προ εκπληξεως.

Περασαν 4 firmware update για να αποκτησει ολες τις λειτουργιες το μηχανημα

και να εξαφανιστουν τα περισσοτερα bugs.

 

Μονο απο εδω μεσα να ενημερωνεστε κι απο φορουμ γενικοτερα.

ΠΡΟΣΟΧΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια reviews?

Τα πληρωμενα λες?

Που στελνουν τσαμπα συσκευες στους youtubers για να κανουν reviews θετικα κι αν δεν ειναι καλο το review δε τους ξαναστελνουν τιποτα?

Πολυ φοβαμαι οτι τους ζητανε και τις συσκευες πισω.

 

Μια τετοια συσκευη πηρα κι εγω (απο reviewer).

Την πουλησε και την πηρα εγω.

Βρεθηκα προ εκπληξεως.

Περασαν 4 firmware update για να αποκτησει ολες τις λειτουργιες το μηχανημα

και να εξαφανιστουν τα περισσοτερα bugs.

 

Μονο απο εδω μεσα να ενημερωνεστε κι απο φορουμ γενικοτερα.

ΠΡΟΣΟΧΗ.

 

Όταν λέω reviews, δεν εννοώ τους youtubers. Σίγουρα θα δώ και βιντεακια στο σωλήνα, αλλα θα κοιτάξω σε διάφορα site που θεωρώ αξιόπιστα, που σου λένε τα θετικά και τα αρνητικά, και πιο σημαντικό η ενημέρωση μέσω των φόρουμ. Ειδικά στα threads για προβλήματα βρίσκεις πολύ χρήσιμες πληροφορίες. (WiFi σταθερότητα κ σήμα, Surging λόγω υπερθέρμανσης, bugs κτλ.)

 

Προτιμώ να πάρω συσκευή με λιγότερα hw specs που έχω διαβάσει για ελάχιστα προβλήματα, παρά με πολλά specs και το φόρουμ να είναι γεμάτο threads για επίλυση τυχόν προβλημάτων. 

 

Το tv box υποτίθεται οτι προσφέρει μια leaned-back experience. Για μένα σημαίνει πατάω κουμπάκι απο το τηλεκοντρολ κ απολαμβάνω στην τηλεόραση το περιεχόμενο. Αν χρειάζεται work-arounds και fixes τότε δεν κάνει για μένα, κ ας έχει 4gb ram, 64gb rom ethernet και 15 usb, σε χαμηλότερη τιμή, δεν με ενδιαφέρει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια reviews?

Τα πληρωμενα λες?

Που στελνουν τσαμπα συσκευες στους youtubers για να κανουν reviews θετικα κι αν δεν ειναι καλο το review δε τους ξαναστελνουν τιποτα?

Πολυ φοβαμαι οτι τους ζητανε και τις συσκευες πισω.

 

Μια τετοια συσκευη πηρα κι εγω (απο reviewer).

Την πουλησε και την πηρα εγω.

Βρεθηκα προ εκπληξεως.

Περασαν 4 firmware update για να αποκτησει ολες τις λειτουργιες το μηχανημα

και να εξαφανιστουν τα περισσοτερα bugs.

 

Μονο απο εδω μεσα να ενημερωνεστε κι απο φορουμ γενικοτερα.

ΠΡΟΣΟΧΗ.

Κατάλαβα για ποιον λες.το πρώτο γράμμα από το μηχανάκι αρχίζει από Ζ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε το εχω δου

 

Φίλε, το έγραψα κ σε προηγούμενο post, μην κοιτάτε μόνο τα hardware specs, αλλά γενικά τις επιδόσεις κ τα reviews on-hand, σε πραγματικές συνθήκες. Την έχω πατήσει κ έχω μάθει. 

 

Η xiaomi φτιάχνει πολύ ποιοτικά προιόντα και hands-on reviews έχει πάρει πολυ καλές κριτικές , και για την τιμή που το πήρα το θεωρώ οικονομικό. 

 

Είχα κοιτάξει με καλύτερα hw specs και σε χαμηλότερη τιμή, κ όλο κ κάποιος είχε θέματα με το wifi, με υπερθέρμανση, κολλήματα κτλ. Δεν θέλω να επεκταθώ, αλλά τα ράσα δεν κάνουν τον παπά!

 

Είμαι πολύ χαρούμενος, και μπράβο μου για την αγορά μου!  :P

 

Βρε φιλε το εχω δουλεψει το κουτι τι μου λες ???

Το μονο καλο που εχει ειναι το κοντρολ κατα τα αλλα ειναι για τα μπαζα

Θα ηταν τιμιο κανα 25ρι με 30 ευρω το πολυ γιατι καποιοι δεν θα το επερναν ουτε χαρισμα αφου εχει σοβαρες ελλειψεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν τρολάρεις φίλε mples...

 

Φορτώνει στο δευτερόλεπτο, έχει σταθερό wifi ac 5ghz, δεν έχει φάει κανένα stutter σε κανένα video, παίζει iptv καλύτερα απ τα κανάλια της τηλεόρασης που έχω, δεν υπερθερμαίνεται, παίζει με το logitech keyboard trackpad plug&play, με πανεύκολο στήσιμο στο λεπτό, παίζει απo terrarium tv καμπάνα χωρίς κολλήματα και το λές για τα μπάζα?

Στην τιμή των 55ε?

 

Οκ ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν τρολάρεις φίλε mples...

 

Φορτώνει στο δευτερόλεπτο, έχει σταθερό wifi ac 5ghz, δεν έχει φάει κανένα stutter σε κανένα video, παίζει iptv καλύτερα απ τα κανάλια της τηλεόρασης που έχω, δεν υπερθερμαίνεται, παίζει με το logitech keyboard trackpad plug&play, με πανεύκολο στήσιμο στο λεπτό, παίζει απo terrarium tv καμπάνα χωρίς κολλήματα και το λές για τα μπάζα?

Στην τιμή των 55ε?

 

Οκ ...  

Ναι πολυ απλα για 55 ευρω λεω ειναι για τα μπαζα ετσι απλα μιας και εχουν περασει απο τα χερια μου καμια 20ρια κουτια 

Λυπαμαι αν σε στεναχωρησα  και δεν τρολαρο καθολου

Αν το ειχες παρει απο ελλαδα στα 55 δεν θα μιλαγα αλλα απο κινα 55 για λαντα παει πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M8S II αγορασμένο πριν 1 χρόνο, με 2GB Ram/8 ROM και είναι άψογο! ούτε filmware χρειάστηκε ούτε τίποτα, αγορασμένο 50€ από Κίνα. Αν εξαιρέσεις την μικρή χωρητικότητα, δεν κολλάει πουθενά, KODI, IPTV τα παίζει άνετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή συγκρίνουμε noname και xiaomi με πραγματικό androidtv;

και εγώ έχω Α95Χ που παίζει τα πάντα εκτός από netflix 4k που ούτε το m8s ii παίζει, αγορασμένο με 22ευρω οπότε τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή συγκρίνουμε noname και xiaomi με πραγματικό androidtv;

και εγώ έχω Α95Χ που παίζει τα πάντα εκτός από netflix 4k που ούτε το m8s ii παίζει, αγορασμένο με 22ευρω οπότε τι;

να σου πω xiaomi = κατι σαν τον σανο στον συριζα 

 

οσο για το androidtv ειναι μια μ@λ@κια και μιση  εγω  το συχαίνομαι θελω κανονικο  android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μποξ-ακι εκεί γύρω στα 25-35max ευρώ ΟΧΙ για kodi ( μου είναι ψιλο άχρηστο λόγω αργού ιντερνετ ), καθαρά για ταινίες/σειρές με MXplayer ( x265 mkv ) ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μποξ-ακι εκεί γύρω στα 25-35max ευρώ ΟΧΙ για kodi ( μου είναι ψιλο άχρηστο λόγω αργού ιντερνετ ), καθαρά για ταινίες/σειρές με MXplayer ( x265 mkv ) ??

δες αυτο https://www.banggood.com/X96-MINI-Amlogic-S905W-1GB-RAM-8GB-ROM-TV-Box-p-1188927.html?rmmds=detail-left-viewhistory&ID=43101&cur_warehouse=CN

μην σε παρω και στο λαιμο μου, περιμενε να προτεινει και κανας αλλος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...