Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες το Mi box εκανε απο μονο το update σε oreo.προς εκπληξη μου και σε σχεση με οσα εχουν πει αλλοι χρηστες τοσο εδω οσο κ αλλου οσοι εκαναν την μεταβαση ειχαν σοβαρα προβλημτα.τοσο σε buggs σε κοληματα ακομα και σ συγχρονισμο ηχου εικονας.εγω δεν αντυπετωπισα τπτ απο ολα αυτα.οσο γρηγορο κ σταθερο ηταν παρεμεινε ετσι.οταν ειδα οτι κανει force update απογοητευτηκα αλλα ολα καλα.

 

ενα προβληματακι αλλα πιστευω λυνεται.κρασαρει και κανει force close το youtube...κλασικα ομως προβλημτα αυτα οταν γινεται update σε αλλο firmware και θελει ΠΑΝΤΑ factory reset και οχι dirty flash.απλα δεν εχω μπει ακομα στον κοπο λογο βαρεμαρας να ξαναστεισω το kodi χαχαχα

 

το συμπερασμα.νομιζω η xiaomi διορθωσε οτι προβληματα αντιμετοπιζε το oreo.εκτος αν ημουη εγω κ@@@φαρδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω για κουτάκι για απλή χρήση* στη γειτονιά των 30-45€; (Δεν έχω πρόβλημα με τα τεχνικά ζητήματα, του αλλάζω rom και τα φώτα άμα αξίζει τα λεφτά του για τα specs).

Διάβασα αρκετά εδώ και απ' ότι κατάλαβα, για τα λεφτά, το Mecool M8S Pro Plus είναι το "καλύτερο" (και μετά το Mecool M8S Pro W) (;). Αξίζει το 10ρικο παραπάνω το Plus (από άποψη future-proof και specs);

Αξίζει ίσως να περιμένω λίγο για κάτι άλλο;

 

*[Χρήση: Αν και δε με πολυνοιάζει το Netflix, δε θα με χάλαγε να υπάρχει για το μέλλον | Όχι, παιχνίδια. Ανάλυση: 1080, ΙΣΩΣ 4K κάποτε(το κουτάκι το θέλω για να μου μείνει)]

 

 

Επεξ/σία από Hommer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Hommer είπε

Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω για κουτάκι για απλή χρήση* στη γειτονιά των 30-45€; (Δεν έχω πρόβλημα με τα τεχνικά ζητήματα, του αλλάζω rom και τα φώτα άμα αξίζει τα λεφτά του για τα specs).

Διάβασα αρκετά εδώ και απ' ότι κατάλαβα, για τα λεφτά, το Mecool M8S Pro Plus είναι το "καλύτερο" (και μετά το Mecool M8S Pro W) (;). Αξίζει το 10ρικο παραπάνω το Plus (από άποψη future-proof και specs);

Αξίζει ίσως να περιμένω λίγο για κάτι άλλο;

*[Χρήση: Αν και δε με πολυνοιάζει το Netflix, δε θα με χάλαγε να υπάρχει για το μέλλον | Όχι, παιχνίδια. Ανάλυση: 1080, ΙΣΩΣ 4K κάποτε(το κουτάκι το θέλω για να μου μείνει)]

H επιλογη m8s pro w παιζει μεχρι 4Κ στα 30ftp video  και kodi μεχρι 720p και κανει upscale στα 1080p παιζει netflix σε hd.

Η επιλογη m8s pro plus πιζει μεχρι 4κ στα 60ftp video και κοdi μεχρι 1080p παιζει κι netflix σε hd Το μοντελο υτο ειναι τουλαχιστον 3ετιας και οδευουν προς αποσυρση.

Tα 

H επιλο

 

To m

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, powerup είπε

H επιλογη m8s pro w παιζει μεχρι 4Κ στα 30ftp video  και kodi μεχρι 720p και κανει upscale στα 1080p παιζει netflix σε hd.

Η επιλογη m8s pro plus πιζει μεχρι 4κ στα 60ftp video και κοdi μεχρι 1080p παιζει κι netflix σε hd Το μοντελο υτο ειναι τουλαχιστον 3ετιας και οδευουν προς αποσυρση.

Tα 

H επιλο

To m

ποιο ειναι 3ετιας  ρε φιλε πλακα κανεις εναμιση χρονο  εχει στην πλατη του το κουτι και στα φθηνα κουτια ειναι μονοδρομος το mecool

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mples είπε

ποιο ειναι 3ετιας  ρε φιλε πλακα κανεις εναμιση χρονο  εχει στην πλατη του το κουτι και στα φθηνα κουτια ειναι μονοδρομος το mecool

 

9 ώρες πριν, powerup είπε

H επιλογη m8s pro w παιζει μεχρι 4Κ στα 30ftp video  και kodi μεχρι 720p και κανει upscale στα 1080p παιζει netflix σε hd.

Η επιλογη m8s pro plus πιζει μεχρι 4κ στα 60ftp video και κοdi μεχρι 1080p παιζει κι netflix σε hd Το μοντελο υτο ειναι τουλαχιστον 3ετιας και οδευουν προς αποσυρση.

Tα 

H επιλο

To m

Ναι εχεις δικιο ως προς το  ενα σκελος, το mecool m8s pro plus εχει 1,5 χρονο που βγηκε ,ο επεξεργαστης του (s905x)ομως εδω κι 3 xρονια..Το οτι ειναι προς αποσυρση το εν λογο μηχανημα το μαρτηρα το γεγονος οτι ειναι μη διαθεσημο στην εκδοση με EU στο gearbest , banggood ,geekbuying ,amazon.( μη το συνεχειση κι πεις οτι ειναι best seller γιαυτο κι ειναι μη διαθεσημο) Οταν εδω και 2 μηνες κυκλoφορει το μεγαλο του αδελφακι mecool km9  με s905x2 και με τεραστια διαφορ ως προς τις επιδοσεις (antutu 60000 εναντη 24000) με καλυτερη καρτα γραφικων κλπ.(κι αυτο(km9) ναι αποτελει μια valiue for money επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, powerup είπε

Ναι εχεις δικιο ως προς το  ενα σκελος, το mecool m8s pro plus εχει 1,5 χρονο που βγηκε ,ο επεξεργαστης του (s905x)ομως εδω κι 3 xρονια..Το οτι ειναι προς αποσυρση το εν λογο μηχανημα το μαρτηρα το γεγονος οτι ειναι μη διαθεσημο στην εκδοση με EU στο gearbest , banggood ,geekbuying ,amazon.( μη το συνεχειση κι πεις οτι ειναι best seller γιαυτο κι ειναι μη διαθεσημο) Οταν εδω και 2 μηνες κυκλoφορει το μεγαλο του αδελφακι mecool km9  με s905x2 και με τεραστια διαφορ ως προς τις επιδοσεις (antutu 60000 εναντη 24000) με καλυτερη καρτα γραφικων κλπ.(κι αυτο(km9) ναι αποτελει μια valiue for money επιλογη.

Οτιναναι ρε φίλε ποιος σου είπε ότι δεν υπάρχει καλύτερο κουτί? 

Σκασίλα μας τα antutu και πράσινα άλογα θες να σου πω για δεκάδες κουτιά πολύ ποιο δυνατά που όμως είναι για τα σκουπίδια? 

Το κουτί φίλε μου για να μην ακούγονται αρλούμπες για τα λεφτά του είναι προς το παρόν μονόδρομος 

Με 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Review του H96 Max+ (plus) με Android 8.1 και 4GB RAM.
Τίμιο, ειδικά μονο αν βρεθεί σε προσφορά. Δεν προτείνεται για σύνδεση με ενισχυτές μιας και βγάζει μόνο pcm ηχο.

Επεξ/σία από vadergr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, vadergr είπε

Review του H96 Max+ (plus) με Android 8.1 και 4GB RAM.
Τίμιο, ειδικά αν βρεθεί σε προσφορά. Δεν προτείνεται για σύνδεση με ενισχυτές μιας και βγάζει μόνο pcm ηχο.

που το ειδες φιλε το τιμιο απλα ειναι ενα κουτι για τα σκουπιδια !

οταν δεν γνωριζεται  καλο ειναι να μην προτείνεται κουτια γιατι περνεται κοσμο στον λαιμο σας 

το συγκεκριμένο κουτι εκτος οτι ειναι μουφα εχει και επεξεργαστη  Rockchip RK3328 !!!

 

μην ψαρωνεται  με τα  4-5-10 γιγα ραμ θελεται κουτι να κανετε την δουλεια  σας και οχι να βλεπεται τα χαζο antutu 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mples είπε

που το ειδες φιλε το τιμιο απλα ειναι ενα κουτι για τα σκουπιδια !

οταν δεν γνωριζεται  καλο ειναι να μην προτείνεται κουτια γιατι περνεται κοσμο στον λαιμο σας 

το συγκεκριμένο κουτι εκτος οτι ειναι μουφα εχει και επεξεργαστη  Rockchip RK3328 !!!

μην ψαρωνεται  με τα  4-5-10 γιγα ραμ θελεται κουτι να κανετε την δουλεια  σας και οχι να βλεπεται τα χαζο antutu 

Πολύ σωστός ο φίλος mples πραγματικά μερικοί δεν ξέρω αν είστε αφελής, περιορισμένης ευθύνης ή πονηροί που πλασάρετε χαζοBoxes ως καλά. Μόνο οι κουπονάδες το έκαναν αυτό και οι ιστοσελίδες (παραμάγαζα) τύπου pcsteps κλπ.

Τα παίρνω όλα πίσω είδα ότι έχει χρωματάκια οπότε αν δουλεύουν όπως στα Pcs oι λεντοταινίες που ανεβάζουν τα fps τότε μιλάμε θα πετάει με τον Κουκουρούκου επεξεργαστή και τα 4GB Ram DDR3.

Y.Γ. Πες μου ότι το αγόρασες από clevermarket, αυτό μόνο.

Επεξ/σία από GeorgeAl92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hold your horses αδερφια και ειρηνη υμίν! ✌️🙏

Νομίζω οτι τα (καμποσα) στραβά αναφέρονται στο κείμενο, οπως και στο βίντεο!

Δεν υπάρχει ωραιοποίηση.

 

"Video playback was also stellar with 4K playback being totally possible via USB. It would be (probably) via Ethernet as well if we had a Gigabit adapter instead of a Mbit one"

"The pre-installed You-Tube app sports an annoying bug were the video stops when you try to select a different resolution. 

Images appear sharp but if you experience a darker image, you should use patterns in order to “calibrate” it to normal levels.

KODI add-on streaming is handled very nice but with no Audio pass-through , since from the pre-installed fork of KODI (Leia) we only got stereo sound."

" Auto frame rate switching is not supported so you will have to constantly change the selection in order to avoid double frames and occasional juddering"

"Video streaming services are limited to SD resolutions (Netflix/Amazon) due to lack of proper licensing"

"Via Wi-Fi you can only expect streaming of 720p material since the implementation of wireless module does not support .ac protocol and its signal is not the most powerful one either."

"The lack of BT connectivity limits the available gamepad options a lot. You will have to use a compatible wired one or one with a USB dongle"

"The device arrived pre-rooted (although the rooting method could be flawed since some root checkers stated otherwise)"

"It will take more from Rockchip than the impressive 4GB of RAM to compete with top Amlogic TV Boxes. At least this is a step up from the previous generations. "

 

 

ΥΓ. Δεν περίμενα η λέξη "τιμιο" να ειχε τετοια αποκριση. Μπορει οντως να χρειαζοταν κατι αλλο.

Επεξ/σία από vadergr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vadergr είπε

Hold your horses αδερφια και ειρηνη υμίν! ✌️🙏

Νομίζω οτι τα (καμποσα) στραβά αναφέρονται στο κείμενο, οπως και στο βίντεο!

Δεν υπάρχει ωραιοποίηση.

"Video playback was also stellar with 4K playback being totally possible via USB. It would be (probably) via Ethernet as well if we had a Gigabit adapter instead of a Mbit one"

"The pre-installed You-Tube app sports an annoying bug were the video stops when you try to select a different resolution. 

Images appear sharp but if you experience a darker image, you should use patterns in order to “calibrate” it to normal levels.

KODI add-on streaming is handled very nice with no Audio pass-through was not as good, since from the pre-installed fork of KODI (Leia) we only got stereo sound."

" Auto frame rate switching is not supported so you will have to constantly change the selection in order to avoid double frames and occasional juddering"

"Video streaming services are limited to SD resolutions (Netflix/Amazon) due to lack of proper licensing"

"Via Wi-Fi you can only expect streaming of 720p material since the implementation of wireless module does not support .ac protocol and its signal is not the most powerful one either."

"The lack of BT connectivity limits the available gamepad options a lot. You will have to use a compatible wired one or one with a USB dongle"

"The device arrived pre-rooted (although the rooting method could be flawed since some root checkers stated otherwise)"

"It will take more from Rockchip than the impressive 4GB of RAM to compete with top Amlogic TV Boxes. At least this is a step up from the previous generations. "

ΥΓ. Δεν περίμενα η λέξη "τιμιο" να ειχε τετοια αποκριση. Μπορει οντως να χρειαζοταν κατι αλλο.

χαχαχα θα μπορουσες βρε αδερφε αντι για την λεξη τιμιο να βαλεις την λεξη  μουφα  ,μαπα το καρπουζη και πολλες ακομα λεξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mples είπε

χαχαχα θα μπορουσες βρε αδερφε αντι για την λεξη τιμιο να βαλεις την λεξη  μουφα  ,μαπα το καρπουζη και πολλες ακομα λεξεις 

Απολογούμαι :p  και δέχομαι την παρατήρηση.

Το αλλαξα ηδη σε κάτι πιο ταιριαστό...

Επεξ/σία από vadergr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους.

Παρηγγειλα ενα mi box 3,και μου εστειλαν την εκδοση telebee,που ειναι στα κορεατικα και μετα το setup.

Ζητάει να επισκεφτώ ενα κορεατικο σαιτ με ενα pin,και κολλάει σε ένα τύπου loading screen.

Ξέρει κανεις τι παίζει,και που κατέβαζω την eu rom,γιατί το φορουμ τηςxiaomi οδηγεί σε ένα ρουμάνικο cloud site.

ό,τι να ναι δηλαδή. 

Spoiler

48239693_312478789595197_4253646893113933824_n.jpg.59dad3d61ce7df81219b1de1d17318ca.jpg

Spoiler

47391928_1036843629831668_8344752900689362944_n.jpg.9d3f3c366c2a67f0de8addaf9b5b8bda.jpg

 

 

 

 

Επεξ/σία από IT chef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...