Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι κι εγώ γι' αυτό το πήρα το Mi Box και κατάφερα τελικά να το ξεφορτωθώ πριν κάμποσες μέρες. Ποτέ ξανά.

ps: αν το Mi Box δεν γουστάρει την τηλεόραση της γιαγιάς και δεν κλειδώνει το HDCP, η γιαγιά δεν πρόκειται να δει Netflix όσο και "εγγυημένο" να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεία σας, μερικες ερωτησεις, θέλω για KODI και ταινίες απο τα γνωστα  streamάδικα, (με power line - ethernet  https://www.tp-link.com/gr/products/details/cat-18_TL-PA4020PKIT.html ) 

Είμαι ανάμεσα σε αυτά γιατί φαίνονται  έτοιμα και σχετικά  καινούργια χωρις μεγάλα σκαλίσματα και φλασαρισματα ,αλλαγες  ROM και τετοια  ( έτσι νομίζω - NETFLIX δεν θέλω πάντως), βλέπω μικρές διαφορές όπως το LAN στο είναι 100Μ και στο 2 είναι 1000Μ 

1)  https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM9-Android-8-1-Amlogic-S905X2-4GB-32GB-TV-Box-410326.html

2)  https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009749371517.html?wid=1433363#goodsDetail

Α)  θα παίξει  μεγάλο ρόλο στο streaming?

Β)  Στο geek με stock Italy δεν πληρώνω παραπανω έτσι? και gear με priority line το ίδιο ε? (για να ειμαι σίγουρος)

Γ)  PLAY STORE υποστηρίζουν  για χαζοπαίχνιδα? 

Δ)  Αν βλέπετε κάτι άλλο πείτε.

Ε) Άν υπάρχει και  κανένα άλλο κουτί φτηνότερο "σχετικα έτοιμο"  ευπρόσδεκτο.

Ευχαριστώ παίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, andre1 είπε

Γεία σας, μερικες ερωτησεις, θέλω για KODI και ταινίες απο τα γνωστα  streamάδικα, (με power line - ethernet  https://www.tp-link.com/gr/products/details/cat-18_TL-PA4020PKIT.html ) 

Είμαι ανάμεσα σε αυτά γιατί φαίνονται  έτοιμα και σχετικά  καινούργια χωρις μεγάλα σκαλίσματα και φλασαρισματα ,αλλαγες  ROM και τετοια  ( έτσι νομίζω - NETFLIX δεν θέλω πάντως), βλέπω μικρές διαφορές όπως το LAN στο είναι 100Μ και στο 2 είναι 1000Μ 

1)  https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM9-Android-8-1-Amlogic-S905X2-4GB-32GB-TV-Box-410326.html

2)  https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009749371517.html?wid=1433363#goodsDetail

Α)  θα παίξει  μεγάλο ρόλο στο streaming?

Β)  Στο geek με stock Italy δεν πληρώνω παραπανω έτσι? και gear με priority line το ίδιο ε? (για να ειμαι σίγουρος)

Γ)  PLAY STORE υποστηρίζουν  για χαζοπαίχνιδα? 

Δ)  Αν βλέπετε κάτι άλλο πείτε.

Ε) Άν υπάρχει και  κανένα άλλο κουτί φτηνότερο "σχετικα έτοιμο"  ευπρόσδεκτο.

Ευχαριστώ παίδες.

θα σου απαντησω σχετικα με το geek απο ιταλια 'η πολωνια.. πηρα το κμ9 την κυριακη και αυριο θα το εχω. κοστος Τιμη προιοντος+4-5 ευρω μεταφορικα και σε 3 μερες εχεις οτι παραγγειλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, DOR1K1N είπε

θα σου απαντησω σχετικα με το geek απο ιταλια 'η πολωνια.. πηρα το κμ9 την κυριακη και αυριο θα το εχω. κοστος Τιμη προιοντος+4-5 ευρω μεταφορικα και σε 3 μερες εχεις οτι παραγγειλεις

Οκ ευχαριστω. για εντυπωσεις πες μας αν γινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H96 H96 Max X2 - 4/32

H96-MAX-X2-S905X2-4GB-32GB-TV-Box--76339
Το συγκεκριμενο tv box φαινεται υποσχομενο αλλα στην παρουσα φαση πασχει πολυ (οπως νομιζω και ολα τα Android 8) απο το λογισμικο του!
Βεβαια υπαρχουν καποια νεα πραγματα και καποιες μεγαλυτερες δικλειδες ασφαλειας σαν Android 8 αλλα θελει ακομα πολυ δουλεια....!
Σε γενικες γραμμες τωρα ειναι ρουταρισμενο (μερικως) , εχει kodi 18 (αλλα....!) , ξεκλειδωμενο launcher (αλλα δεν αφηνει τις συντομευσεις στην επιφανεια του nova launcher !)
και .... τρεχει με 32bit!
Τωρα .... δεν ξερω ακομα αν φταει το δικο μου αλλα μετα απο καποια ωρα streaming παγωνει και ... κλεινει!
Ισως καποια αναβαθμιση το... σωσει!
Για τους αριθμολαγνους επισης να πω οτι στο Antutu ''βγαζει''
λιγο πανω απο 58000!

Τελειωνοντας να πω οτι σε ολα μου τα τεστ η θερμοκρασια του ηταν χαμηλη οπως και οι ''απαιτησεις του σε ρευμα'' και πως δεν εχει ουτε πανω μπαρα ουτε κατω , αλλα υπαρχουν καποια προγραμματα που διορθωνουν μερικως αυτο το προβλημα!

Τα συμπερασματα δικα σας!

34gne9s.jpg

 

1116oux.jpg

 

25tgq4j.jpg

 

12557cg.jpg

 

qmx7wi.jpg

 

11hqr2r.jpg

IMG_20181210_114418.jpg

IMG_20181210_114715.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα το mecool M8S pro L. Έχει από μόνο του Security Level L1, εγκατέστησα το Netflix από το playstore και από το aptoide tv και στις 2 περιπτώσεις μου βγάζει το μήνυμα "Sorry, we could not reach the netflix service. Please check network settings to connect to an available network and use netflix (-100).

Κανένα θέμα με internet, δοκιμασα και με ethernet, τα ίδια..

Επίσης, με apk export, πήρα την εφαρμογή του κινητού και την εγκατέστησα στο mecool και δεν παίζει στα 1080..

IMG_20181212_175821 (1).jpg

IMG_20181212_175830 (1).jpg

Επεξ/σία από Thanos233
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα έκπτωση στο Nvidia Shield. 140 λίρες, που πρακτικά είναι η δεύτερη χαμηλότερη όλων των εποχών στο Amazon μετά από την προσφορά της Black Friday.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Thanos233 είπε

Παρέλαβα το mecool M8S pro L. Έχει από μόνο του Security Level L1, εγκατέστησα το Netflix από το playstore και από το aptoide tv και στις 2 περιπτώσεις μου βγάζει το μήνυμα "Sorry, we could not reach the netflix service. Please check network settings to connect to an available network and use netflix (-100).

Κανένα θέμα με internet, δοκιμασα και με ethernet, τα ίδια..

Επίσης, με apk export, πήρα την εφαρμογή του κινητού και την εγκατέστησα στο mecool και δεν παίζει στα 1080..

IMG_20181212_175821 (1).jpg

IMG_20181212_175830 (1).jpg

το widevine level 1 δε λέει κάτι για το netflix, αν δεν είναι certified netflix device δε παίζει,και όσα apk παίζουν κάθε τοσο μπλοκάρονται και κάθε τόσο βγαίνουν άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Thanos233 είπε

Παρέλαβα το mecool M8S pro L. Έχει από μόνο του Security Level L1, εγκατέστησα το Netflix από το playstore και από το aptoide tv και στις 2 περιπτώσεις μου βγάζει το μήνυμα "Sorry, we could not reach the netflix service. Please check network settings to connect to an available network and use netflix (-100).

Κανένα θέμα με internet, δοκιμασα και με ethernet, τα ίδια..

Επίσης, με apk export, πήρα την εφαρμογή του κινητού και την εγκατέστησα στο mecool και δεν παίζει στα 1080..

Εδω και 4-5 ημέρες εχει σκάσει θέμα με το netflix και τα mecool, δηλαδη δεν κάνεις εσύ κάτι λαθος, απλά γενικά υπάρχει προβλημα. Σε αναμονή αν βγει κάποιο fix/update. Θα δειξει τις επομενες ημέρες. Αν τώρα θες ΑΜΕΣΑ netflix, προταση μου ειναι να δεις αλλες λύσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωχ σοβαρά?! χαχα, κοίτα να δεις.. Και είχα σκάσει, δεν καταλάβαινα τι έφταιγε! Από τη μία χαίρομαι γιατί ανακουφίστηκα, από την άλλη ξενέρωσα γιατί ήταν για φίλο, αλλά του είχα εξηγήσει ότι σήμερα είναι και αύριο δεν είναι οπότε όλα καλά. Θα βλέπει σε HD δεν πειράζει..!  :D

Ευχαριστώ πολύ! Καλές Γιορτές!

Επεξ/σία από Thanos233
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά έχει ενδιαφέρον, το μόνο που του λείπει είναι η ddr4 κατά τα άλλά και 1000αρα κάρτα και οπτική και ανεμιστήρας και καλή τιμή.

Αν πρόσεξες στο gearbest δεν υπάρχει πουθενά photo με εικονίδιο netflix, ακόμα ένα αρνητικό και μάλλον το μεγαλύτερο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andre1 είπε

τι να σου πω τώρα ??? Ποιον κινέζο να πιστέψεις και ποιον όχι ???????

Ενα άλλο παράξενο που μόλις διαπίστωσα, η videοstrong η εταιρία που βγάζει τα mecool σήμερα διαπίστωσα ότι έχει βγάλει από τo site της οτιδήποτε έχει σχέση με amlogic επεξεργαστές, ειμαι σχεδόν βέβαιος ότι προχτές είχε section για το καθένα τύπο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...