Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/1/2019 στις 9:05 ΠΜ, iliasbass είπε

Αγόρασα αυτό:  https://m.geekbuying.com/item/MX10-Android-7-1-2-RK3328-4GB-32GB-TV-Box-388684.html ελπίζω να βγει καλό... 

mini review για το εν λόγω tvbox...

κάλο μέχρι στιγμής, γρήγορο, το kodi κρύβετε επιμελώς (θέλει κόλπο για να ανοίξει)δεν εχω πολυασχοληθεί με το kodi καθώς τα πιτσιρίκια την έχουν καταβρεί με ένα άλλο πρόγραμμα, το cloud tv. Netflix έχει αλλα δεν το δουλεύω.

το μόνο αρνητικό για έμενα είναι το χειριστήριο που δεν το έχω συνηθίσει ακόμα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Επεξ/σία από iliasbass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, iliasbass είπε

mini review για το εν λόγω tvbox...

κάλο μέχρι στιγμής, γρήγορο, το kodi κρύβετε επιμελώς (θέλει κόλπο για να ανοίξει)δεν εχω πολυασχοληθεί με το kodi καθώς τα πιτσιρίκια την έχουν καταβρεί με ένα άλλο πρόγραμμα, το cloud tv. Netflix έχει αλλα δεν το δουλεύω.

το μόνο αρνητικό για έμενα είναι το χειριστήριο που δεν το έχω συνηθίσει ακόμα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

συνηθως αυτος ο επεξεργαστης ειχε καποια θεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, VILANOVA KOYFAS είπε

Πριν μερες  με δια κοπη  ρευματος     δεν. μπωρο να  μπω     σ το μενου  του τβ μποξ MXQ-4K

Τσεκαρε για αρχη αν δουλευει σωστα το τροφοδοτικο του η αν εχεις αλλο τροφοδοτικο δωστου μια προσπαθεια να δεις....
Αν τωρα το λαμπακι ειναι μπλε και απλα κανει ενα boot loop και δεν ξεκιναει προσπαθησε να μπεις σε recovery και να δεις αν μπορεις απο εκει αν το κανεις factory reset αν επανερθει....

Τελος αν δεν γινει τιποτα τοτε το λογισμικο απο την αρχη και ολα θα φτιαξουν!


Καλη τυχη

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες.Εχω φρικαρει σημερα παρελαβα tanix tx9 pro και δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε καν να το στησω.Εκει που ανοιγει και παω να περασω καμια εφαρμογη κολλαει δειχνει ασπρη οθονη και μετα μολις το βγαζω απο το ρευμα δεν ανοιγει δεν κανει boot.Πρεπει να περιμενω κανενα 3λεπτο χωρις να ειναι στο ρευμα.Μετα οταν ανοιξει παλι τα ιδια ανοιγω το chrome και ξανα κολλαει και δεν ανοιγει.Το εκανα reset απο το μενου παλι δεν κνει boot να ανοιξει.Να επικοινωνησω με gearbest η υπαρχει καμια λυση?Μ σρεσει που το πηρα για καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσες σε ελαττωματικό κουτί  φίλε το έχω πάθει και εγώ αυτό σε άλλο κουτί  δυστυχώς νομίζω ότι δεν μπορεί να φτιαχτεί αλλά μπορεί και να κάνω λάθος δοκίμασε να ξαναφλασαρεις την ρομ 

Υγ τα tanix είναι τα ποιο ποιοτικά από τα φθηνά απλά επεσες στην περίπτωσή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον αυτο ειναι φλασαρα το προηγουμενο firmware αλλα τιποτα.Μου φαινεται για hardware γιατι οταν δειχνει το logo kai παει να ανοιξει ακουγεται ενας ηχος απο την τηλεοραση σαν να μην μπορει να δωσει εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, sifario είπε

μαλλον αυτο ειναι φλασαρα το προηγουμενο firmware αλλα τιποτα.Μου φαινεται για hardware γιατι οταν δειχνει το logo kai παει να ανοιξει ακουγεται ενας ηχος απο την τηλεοραση σαν να μην μπορει να δωσει εικονα

Δυστυχως ειναι hardware.....
2 τετοια μποξακια πηρα για 2 φιλους με διαφορα 10 -15 ημερων και τα 2 ηταν ελλατωματικα!
Και απ' οτι βλεπω μαλλον ειναι ολη η παρτιδα τους!
Οποτε refund και αλλο μποξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK ευχαριστω παιδια για την βοηθεια τωρα αρχιζει αλλος γολγοθας με το gearbest και γενικα με τους κινεζους θα με παρει κανενα μηνα να παρω ταλεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sifario είπε

OK ευχαριστω παιδια για την βοηθεια τωρα αρχιζει αλλος γολγοθας με το gearbest και γενικα με τους κινεζους θα με παρει κανενα μηνα να παρω ταλεφτα

Μπα...
Τραβα ενα βιντεο που να δειχνει το προβλημα και μεσα σε 2-4 ''συζητησεις'' σας θα την βρης την ακρη!
Καλυ τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sifario είπε

Mια ερωτηση σε τετοια περιπτωση πρεπει να το ταχυδρομησω να σταλει πισω και μετα γινεται το refund

Λογικα θα σου που κρατα το και θα σου κανουν refund
Επισης κανε ενα αναλυτικο video που να δειχνεις το προβλημα , και την συσκευασια του box που εχει πανω το sku .
Μιλα με το Support αμεσα να φανει οτι ειναι D.O.A

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια καλα θυμομουν επικοινωνησα το απογευμα με ticket και χωρις να με το ζητησουν απευθειας εστειλα ενα βιντεο που εχω ανεβασει στο youtube και μια φωτο απο το tv box με το serial number.Ευχαριστω παιδια αλλα τωρα φοβαμαι μην την ξαναπατησω και δεν θα παρω ξανα το tanix  θα δω κανενα αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...