Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, xrealtv είπε

Μα αυτο σου λεω και εγω αν εχεις λαπτοπ βαζεις το λαπτοπ αν δεν εχεις παιρνεις ενα .Αν τώρα θες κατι Μικρο κομψο και πολυ δυνατο εργαλειο που να ειναι και λαπτοπ και TVBOX και οτι αλλο θες παιρνεις Intel stick.προσωπική μου αποψη δηλαδη δεν πιέζω κανεναν απλα το λεω μηπως δεν το εχει σκεφτει θεωρω΄οτι τα Tvbox ειναι πεταμένα λεφτα.Και για να σου πω και την αλήθεια επειδη εγω εχω software που τρεχουν σε windows για να βλεπω οτι ταινια θέλω γιαυτο αναγκαστηκα και πηρα αυτο.

βρε κατάλαβα, αλλά για μόνιμη λύση δεν...... αν είναι για παραπάνω λεφτά ( να φύγω από τα max 70 και να πάω στα 130+ πάμε  με την μια σε nuc ή mini itx μεταχείρο ή σε nvidia shield.

Εχω πάρει εκτός για δική μου χρήση σε φίλους και συγγενείς που κατανοούν 2-3 πράγματα πάνω από 10 box-άκια android τα τελευταία 2 χρόνια και κανείς μέχρι στιγμής δε έχει παραπονεθεί για κάτι εκτός από το ρημαδόnetflix τον τελευταίο μήνα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερώτηση, επειδή δεν μπορώ να διαβάσω πολλές σελίδες. 

Ψάχνω το φθηνότερο box που μπορεί να παίξει σίγουρα 1080p HEVC 10bit. Αν μπορεί και 4Κ ευπρόσδεκτο αλλά δεν με νοιάζει πολύ. Το Netflix δεν είναι κριτήριο αλλά αν μπορεί σε 1080p επίσης ευπρόσδεκτο. 

Μπορώ να αγοράσω από παντού αλλά θέλω φθηνό επειδή δεν με ενδιαφέρει να το κάνω media center βασικό, απλά θέλω να το έχω επειδή βαριέμαι όταν πρέπει να κατεβάσω μια ταινία πάλι σε x264 για να την δουν σε tv αντί για υπολογιστή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, xrealtv είπε

Νετφλιχ? το εσβησα δεν εχει τιποτα να δεις δες εδώ κατι δικο μου http://xrealtv.com πανω δεξια σου εχω τον Broswer που τα κανει ολα υπαρχει Video να δεις. Δυστηχως δεν παιζει σε android. και αν θες και εφαρμογή για Android steile pm

Eυχαριστώ φίλε , είμαι καλυμμένος με kodi + terarium + cinema+cyberflix+ netflix από ps3 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xrealtv είπε

για τα Tv Box αφου μπορεις με 70-80 ευρώ να παρεις ενα παλιο λαπτοπ και να εχεις περισσοτερα

Δες πχ εδώ https://www.pcsales.gr/SHOP/υπολογιστές-computers-desktop-pc-laptop/ανακατασκευασμένα-φθηνά-refurbished-laptops/

αυτό που πρότεινε το παιδί το κοίταζα και εγώ να το πάρω, λες ότι δεν είναι καλό? 

το Amazon όπως κοίταγα πουλάει κάποια tv box και stick πχ κατι fire διαφορετικα από τα κινεζομαγαζα  έχουν κάτι επιπλέον? 

Επεξ/σία από jimis98
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xrealtv είπε

yeap οπως θες απλα ενημερωτικα το αππ αυτο εχει 20.000 ταινιες offline ταξινομημενες με IMDB
και το αλλο που σου εδειξα ειναι browser ουτε kodi ουτε Plugins μπαινεις οπου θες βλέπεις οτι θες με Greek subs.
αλλα οπως επιθυμεις αφου εισαι καλυμενος.

πως γίνεται offline?στειλε πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xrealtv είπε
7 λεπτά πριν, jimis98 είπε

οταν λέω Offline θέλω να πω οτι ολα ειναι σε database μεσα στο app ψαχνεις οτι θες με τις εικονες και τα ratting απο εκει και επειτα με ενα κλικ βλεπεις την ταινια και την στελνεις στο Smart Tv μεσω του Screen Sharing που εχει ο Native player του Android.

αν δεν έχω smart tv δεν γίνεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xrealtv είπε
1 ώρα πριν, jimis98 είπε

οταν λέω Offline θέλω να πω οτι ολα ειναι σε database μεσα στο app ψαχνεις οτι θες με τις εικονες και τα ratting απο εκει και επειτα με ενα κλικ βλεπεις την ταινια και την στελνεις στο Smart Tv μεσω του Screen Sharing που εχει ο Native player του Android.

Ποιος ειναι τo android app (αν θες στειλε πμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια, απο μια πρωτη δοκιμη, η δουλεια του xrealtv φαινεται εξαιρετικη. Το παιδι εχει κανει μια τεραστια συλλογη απο ταινιες και σειρες με υποτιτλους με παρα πολυ απλο περιβαλλον χρησης. Δοκιμασμενο σε android τηλεφωνο, χωρις κολληματα, διαφημισεις κτλπ. Μολις παραλαβω και το h96 max x2 boxακι θα δοκιμαστει και εκει. Δεν υπαρχει λογος να φοβαστε για ιους, συλλογη δεδομενων κτλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, bele είπε

Λοιπον παιδια, απο μια πρωτη δοκιμη, η δουλεια του xrealtv φαινεται εξαιρετικη. Το παιδι εχει κανει μια τεραστια συλλογη απο ταινιες και σειρες με υποτιτλους με παρα πολυ απλο περιβαλλον χρησης. Δοκιμασμενο σε android τηλεφωνο, χωρις κολληματα, διαφημισεις κτλπ. Μολις παραλαβω και το h96 max x2 boxακι θα δοκιμαστει και εκει. Δεν υπαρχει λογος να φοβαστε για ιους, συλλογη δεδομενων κτλπ

 

12 λεπτά πριν, xrealtv είπε

οσοι προλαβαν τον Κυριο ειδαν bele μην μαρτυρας φτανει.Σε λιγο το βγαζω το link απλα σας δειχνω και μια αλλη προσεγγιση πως επρεπε να ειναι το web και τα app σε εναν ιδανικο κοσμο αυτη ειναι και η χαρα μου

Λοιπόν στο Beelink GT1 το απλό που έχω εγώ δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα(έβαλα να δω μια απ τις καινούργιες για να δοκιμάσω) ανοίγωντας τα με VLC. Απλά στην τηλεόραση λόγω προφανώς διαφοράς αναλογίας πλευρών με ένα κινητό για τα οποία και είναι φτιαγμενη η εφαρμογή, τα ποστερ των ταινιών στην κεντρική σελίδα εμφανίζονται τραβηγμένα στο πλάτος τους. Δεν σου δημιουργεί όμως κανένα πρόβλημα, συγχαρητηρια στον @xrealtv για τη δουλεια του κι ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Johnkeppas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xrealtv είπε

λοιπον παιδια θα το ξανανεβασω το app Για μια μερα οποιος προλαβε το πηρε ηδη εχω μετανοιώσει που το ειπα.οσο για οτν φιλο που ειναι καχυποπτος να μην το κατεβασει.Οποιος θελει το app σε Pm δεν το δινω φορα παρτίδα.

Θα ήθελα και εγώ το app αν είναι δυνατόν φίλε μου, Thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδια, χαζευω εδω στο app και υπαρχει πολυ υλικο...ταινιες, μουσικη, mp3/mp4 και αλλα καλουδια με καναλια...πολυ χρησιμα ολα και βολικα, ειδικα και για μας εδω στο εξωτερικο που μας κοβουν το δημοσιο περιεχομενο πχ της ερτ και τρεχουμε με vpns κτλπ..thanks a lot :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για οσους εχουν windows ειτε σε tv box ειτε λαπτοπ με hdmi, υπαρχει και αναλογος browser με ολα τα εξτρα κουμπωμενα για να μην τρεχουμε με addons κτλπ. Μεγαλα γλεντια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...