Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άποψη μου βάλε 10€-15€ παραπάνω και πάρε 4/32 , δεν αξίζει για τόση διαφορά να πας σε 2/16 , ειδικά στην ram. 

Δεν κάνω διαφήμιση σε κανένα box ο καθένας κάνει την έρευνα αγοράς του γι'αυτό υπάρχουν και πολλές απόψεις , αλλά όλες συγκλίνουν στο ότι όσο περισσότερη ram τόσο το καλύτερο.

Για τώρα vfm ο s905x3 γιατί ο 922 και 922x ξεφεύγουν στην τιμή και πάντα amlogic.

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

αγόρασα πριν λιγες μερες το X96 Air. Ειναι το 4ο μου TV Box και αν και γενικα ειμαι ευχαριστημενος παρατηρω οτι υπαρχει καποια δυσλειτουργια στο youtube με χρηση ποντικιου. Ολα τα TV Box μου τα χρησιμοποιω με ποντικι και με βολευει και σε αυτο, ενω ολα δουλευουν και με ποντικι, μεσα στην εφαρμογη του Youtube και μονο αυτην, το ποντικι δεν αναγνωριζεται. Εχει καποιος κατι αντιστοιχο και το εχει λυσει καπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το Youtube vanced manager από xda και περασέ του Youtube vanced και microG για να μπορείς να κάνεις login στον λογαριασμό σου. Δουλεύει κανονικά με ποντίκι. 

Εάν θες υπάρχει και slimbox Rom custom Ρώσικη , απλά κατέβασε την σωστή Ρομ , δες τι version έχεις πρώτα p1,p2,p3,p4,v2 και πέρασε την μέσω ubt. 

Θα δεις άλλο μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα .

Ξέρετε κάποιο TV box που μπορεί να διαβάσει εξωτερικό δίσκο 4ΤΒ και πάνω.

Δεν με ενδιαφέρουν άλλες λειτουργίες. Μόνο για ταινίες το θέλω.

Ξέρω σίγουρα το Beelink GS1, αλλά αν έχετε να προτείνετε κάποιο πιο καινούργιο.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο magicsee N5 plus , υπάρχει δυνατότητα να διαβάζει εξωτερικό δίσκο έως και 4 tb καθώς και να τον ενσωματώνεις εσωτερικά στο κουτί. Είναι amlogic 905x3 και 4/64.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απλή χρήση(Netflix, youtube, browsing, ταινία απο flash) από άτομο χωρίς πολλές τεχνολογικές γνώσεις θα είναι καλά τα Tanix TX3 S905X3 4GB RAM 32GB και H96 Max X3 Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB?

Επίσης σε αυτά συνδέονται περιφερειακά μέσω bluetooth γιατί βλέπω μόνο (Support Voice Remote)?

Έχετε κάποια άλλη πρόταση στα μάξ 35€?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει καταφέρει κάποιος/α να περάσει το Vodafone tv σε tv box?

Είναι αδιανόητο να μην υπάρχει στο play store..

Μιας και είδα τα παραπάνω, είμαι κάτοχος TX3, από μόνο του δεν έλεγε πολλά, με αλλαγή λογισμικού σε slimbox το μηχάνημα πετάει.

Δεν είναι πολύ δύσκολη διαδικασία, υπάρχουν και βοηθητικά βίντεο όμως αν χρειαστείτε βοήθεια εδώ είμαστε.

Επεξ/σία από GREG10ARIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !

Είμαι σίγουρος ότι έχουν απαντηθεί οκά τα ερωτήματα αλλά στις τελευταίες σελίδες που διαβασα δεν βρηκα αυτό ακριβώς που ψάχνω !

Ψαχνω ένα tv-box για ανθρώπους μεγάλης ηλικίας αποκλειστικά για IPTV (ανάλυση FHD)  Όποτε τα 2 χαρακτηριστικά που ζητάω είναι :

(1) σταθερότητα 

(2) μεγάλο τηλεχειριστήριο (!)

Έχετε προτάσεις με αυτά τα χαρακτηριστικ ; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλά και καλά με υγεία παιδιά...

Ψάνχω να παρω ένα box να βάλω απάνω kodi netflix και ότι άλλο μπορεί να μπεί. Επειδή έχω μπερδευτεί με όλα τα post γίνεται ένας να γράψει τα highlights?

2-3 προτάσεις που είναι αξιόλογες μέχρι 70€.

 

Χρόνια πολλά και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, laskos0 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !

Είμαι σίγουρος ότι έχουν απαντηθεί οκά τα ερωτήματα αλλά στις τελευταίες σελίδες που διαβασα δεν βρηκα αυτό ακριβώς που ψάχνω !

Ψαχνω ένα tv-box για ανθρώπους μεγάλης ηλικίας αποκλειστικά για IPTV (ανάλυση FHD)  Όποτε τα 2 χαρακτηριστικά που ζητάω είναι :

(1) σταθερότητα 

(2) μεγάλο τηλεχειριστήριο (!)

Έχετε προτάσεις με αυτά τα χαρακτηριστικ ; Ευχαριστώ 

Magicsee N5 max , σταθερό , δυνατό, καλές θερμοκρασίες , με μεγάλα πλήκτρα.

1 ώρα πριν, twindrop είπε

Χρονια πολλά και καλά με υγεία παιδιά...

Ψάνχω να παρω ένα box να βάλω απάνω kodi netflix και ότι άλλο μπορεί να μπεί. Επειδή έχω μπερδευτεί με όλα τα post γίνεται ένας να γράψει τα highlights?

2-3 προτάσεις που είναι αξιόλογες μέχρι 70€.

 

Χρόνια πολλά και πάλι!

x96 Air , x96 max plus2, A95x F3, Magicsee N5 max , H96 max x3, Tanix Tx3, Tox1, ugoos x3, HK1 box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makis1024 είπε

Magicsee N5 max , σταθερό , δυνατό, καλές θερμοκρασίες , με μεγάλα πλήκτρα.

x96 Air , x96 max plus2, A95x F3, Magicsee N5 max , H96 max x3, Tanix Tx3, Tox1, ugoos x3, HK1 box.

Αυτά όλα παίζουν netflix σε 480?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , όλα αυτά παίζουν netflix 480p μέσα από android και full hd 1080 σε coreelec μέσω kodi. Σε full hd πας μέσα από android σε mi box με περιορισμούς σε usb , ethernet lan , αδύναμο επεξεργαστή σε σχέση με τον s905x3 , 2gb ram 8 gb rom σε σχέση με 4/32 ή 4/64 ή 4/128 , και spdif απουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...