Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε το TOX1, αυτό που μου είχε τύχει έκλεινε σε AX95 DB  , σε X96 air σε version p2 έκλεινε , σε p3 όχι . Άρα δεν είναι σίγουρο ότι το AX95 DB θα κλείνει , εξαρτάται από την παρτίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, makis1024 είπε

Πάρε το TOX1, αυτό που μου είχε τύχει έκλεινε σε AX95 DB  , σε X96 air σε version p2 έκλεινε , σε p3 όχι . Άρα δεν είναι σίγουρο ότι το AX95 DB θα κλείνει , εξαρτάται από την παρτίδα.

έφυγε παραγγελία με 1 ανεμιστηράκι μαζί! Ευχαριστώ πολύ όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, konstantin79 είπε

έφυγε παραγγελία με 1 ανεμιστηράκι μαζί! Ευχαριστώ πολύ όλους!

Με γειά.

Όποιο και να επέλεγες να ξέρεις θα σε βολεψει περισσότερο αντί του  τηλεχειριστηρίου του  να το δουλεύεις με ενα Bluetooth keyboard/remote controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsigpan είπε

Με γειά.

Όποιο και να επέλεγες να ξέρεις θα σε βολεψει περισσότερο αντί του  τηλεχειριστηρίου του  να το δουλεύεις με ενα Bluetooth keyboard/remote controller.

Ευχαριστώ για το tip.Θα ξεκινήσω με το βασικό να δω πως τα πάω και αν όλα καλά θα το προσθέσω. Έχω αμφιβολίες ακόμα καθώς μάλλον είμαι καλομαθημένος από το zidoo και το WD που ήταν απλά plug n play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Ευχαριστώ για το tip.Θα ξεκινήσω με το βασικό να δω πως τα πάω και αν όλα καλά θα το προσθέσω. Έχω αμφιβολίες ακόμα καθώς μάλλον είμαι καλομαθημένος από το zidoo και το WD που ήταν απλά plug n play

konstantin79  επειδή και εγώ εχω για κυριο το nvdia shield 2017,  που  αν και android tv, ειναι plug and play, θα σου πώ οτι και με το tox1 μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, tsigpan είπε

konstantin79  επειδή και εγώ εχω για κυριο το nvdia shield 2017,  που  αν και android tv, ειναι plug and play, θα σου πώ οτι και με το tox1 μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου.

Χαίρομαι! Το μόνο κακό είναι οτι μόλις με ειδοποίησαν οτι ειναι out of stock για καμια βδομάδα από bangood Που εκανα την παραγγελία και τώρα αναμονή για να στοκάρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ το change log της τελευταίας αναβάθμισης του TOX1 , δεν μπορεί κανείς να πει τίποτα για ένα TV Box , που από 24/01 μέχρι 27/01 είχε 41€ μαζί με τα μεταφορικά με το απαιτούμενο κουπονάκι όσον αφορά την υποστήριξη. 

IMG_20210301_212146.jpg

IMG_20210301_212216.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες παρέλαβα και λειτούργησα το Tox1.

Πρώτες εντυπώσεις:

Έχοντας το A95x F3 Air και το Beelink gt2 mini , μου φάνηκε κακάσχημο(οπτικά), όμως μου άρεσε που το κουτί είναι διάτρητο από παντού (ακόμη και από τα πλάγια).

Το συνδεσα και έκανα τις βασικές ρυθμίσεις (ώρα ,γλώσσα κτλ), έπειτα έβαλα 5-6 εφαρμογές που χρησιμοποιώ, και τέλος του έκανα update.

Δυο φορές στον stbemu ,μου έγραψε η εφαρμογή δεν ανταποκρεινετε και άλλες δυο στον ενσωματωμένο explorer. Πάντως ο stbemu όταν άνοιξε έπαιξε άριστα για περίπου 3 ώρες που τον είχα ανοιχτό.

Youtube άριστο στα 4K , χωρίς λαγκαρισμα.

Πάντως επειδή προτιμώ ATV σε σχέση με AOSP , δεν θα έλεγα ότι ενθουσιαστηκα, ΟΜΩΣ σαν AOSP μου φάνηκε πολύ πολύ πολύ καλύτερο από το GT2 mini και το GT1 Ultimate της Beelink που είναι /ήταν στα διπλάσια χρήματα.

Αυτά τα λίγα ,λόγω περιορισμενου χρόνου, τέλος εβδομάδας θα έχω περισσότερα , και πιθανόν επειδή έχω αγοράσει δυο, να κάνω συγκριτικό μαμά ρομ με custom...

Την καλημέρα μου σε όλους.

Επεξ/σία από dafnoula13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Κίνα ακόμα να μην έχει μπει σε ρυθμούς λόγο Πρωτοχρονιάς τους οι ευρωπαϊκές αποθήκες είναι άδειες ακόμα..... Μήπως θέλει κανεις να πουλήσει περίσσιο tv box!? 🤤🤤🤤

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα χθες το ax95 db και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος. η χρήση που του κάνω είναι μόνο kodi .το ανεμιστηράκι σβήνει όταν πατάς για απενεργοποίηση (πολύ καλό αυτό).το τηλεχειριστήριο στο μενού με παίδεψε λίγο αλλά στο kodi μια χαρά . και να ρωτήσω αν το έχει κανένας άλλος όταν γύρισα το μενού στα ελληνικά σε κάποια εικονίδια μου το γύρισε σε κινέζικα , στις ρυθμίσεις είναι κανονικά ελληνικά ,διορθώνει κάπως αυτό ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προβλημα με X96 MAX PLUS 4G/64G TV BOX

Το εχω περιπου 3 μηνες. πριν λιγες μερες κολλησε. Ανοιγει,φορτωνει, αλλα μενει κολλημενο στο λογοτυπο του και δεν προχωραει. Δοκιμασα να του περασω καποια rom με διαφορους τροπους( sd card,usb burning tool) αλλα τιποτα. δοκιμασα πολλα διαφορετικα firmware να περασω με το usb burning tool αλλα σταματαει συνηθως στο 7% και βγαζει το μηνυμα ( 0x32030201 Uboot/Get result/DiskInitial error).Μηπως εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο και αν εχει βρει καποια λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, kalamata22 είπε

 

Προβλημα με X96 MAX PLUS 4G/64G TV BOX

Το εχω περιπου 3 μηνες. πριν λιγες μερες κολλησε. Ανοιγει,φορτωνει, αλλα μενει κολλημενο στο λογοτυπο του και δεν προχωραει. Δοκιμασα να του περασω καποια rom με διαφορους τροπους( sd card,usb burning tool) αλλα τιποτα. δοκιμασα πολλα διαφορετικα firmware να περασω με το usb burning tool αλλα σταματαει συνηθως στο 7% και βγαζει το μηνυμα ( 0x32030201 Uboot/Get result/DiskInitial error).Μηπως εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο και αν εχει βρει καποια λυση;

επειδη συνηθως στο 7% κολλαει επειδη δεν εχει επαρκη ταση το usb, χρησιμοποιεις πριν την κατεβασεις το καλωδιο ρευματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...