Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, mr.Vox είπε

Στο τέλος το κόστος με τα διάφορα παρελκόμενα θα στοιχίσει σχεδόν όσο ένα μεταχειρισμένο Nvidia Shield

Δεν ειναι το ιδιο ομως ενα κανουριο με ενα μεταχειρισμενο. συγνωμη κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, dafnoula13 είπε

Μπορείς να αγοράσεις ανταπτορα εθερνετ

https://www.skroutz.gr/s/13584207/TP-LINK-UE300-v2.html

 

δεν τους παω τους ανταπτορες γιαυτο και αγόρασα  ένα sunvell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Rockship αδερφέ? Κακή επιλογή...

κουτάκι είναι ,δεν το παντρευτήκαμε.....αλλλα μια χαρά είναι για σειρές που κοιτάζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

Δεν ειναι το ιδιο ομως ενα κανουριο με ενα μεταχειρισμενο. συγνωμη κιολας

Εαν είναι να δώσεις κοντά στα 100 για mi box , είναι πολύ καλύτερη αγορά να δώσεις και άλλα 30 για ένα μεταχειρισμενο Nvidia Shield, στο λέει ένας που έχει το xiaomi και μου αρέσει κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dafnoula13 είπε

Εαν είναι να δώσεις κοντά στα 100 για mi box , είναι πολύ καλύτερη αγορά να δώσεις και άλλα 30 για ένα μεταχειρισμενο Nvidia Shield, στο λέει ένας που έχει το xiaomi και μου αρέσει κιόλας...

Ναι αλλα ξερεις οτι το xiaomi στους επομενους μηνες θα πεσει η τιμή του. Αυτη τη στιγμή στο πιο οικονομικο μαγαζι το βρηκα 62 ευρώ. Στο επόμενο 2μηνο θα πεσει στα 50 ευρώ. Δίνεις και ένα 20αρακι για αντάποτρα και με 70 ευρώ έχεις πάρει ένα πολύ καλο τίμιο μποξάκι που επιπροσθέτως είναι google certificated και android tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια ερωτηση μιας κ βλεπω οτι το κατεχετε καποιοι εδω.

Εχω ενα mecool k1 pro (νομιζω αυτο ) και πέθανε το wifi/bluetooth του. ειχα διαβασει οτι ειναι κοινο προβλημα στα συγκεκριμενα. υπαρχει τρόπος να το αναστησουμε; τωρα το δουλευω με ethernet καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kallair είπε

Παιδες μια ερωτηση μιας κ βλεπω οτι το κατεχετε καποιοι εδω.

Εχω ενα mecool k1 pro (νομιζω αυτο ) και πέθανε το wifi/bluetooth του. ειχα διαβασει οτι ειναι κοινο προβλημα στα συγκεκριμενα. υπαρχει τρόπος να το αναστησουμε; τωρα το δουλευω με ethernet καλώδιο.

@dafnoula13 @manoskost @makis1024 μόνο εσείς μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες; Και δεν επανήλθε το wifi και το bt ; Τι rom φοράς; 

Επειδή δεν βλέπω να απαντάς.

1. Factory reset 

2. Εάν δεν στρώσει , αλλάζεις τροφοδοτικό να δεις συμπεριφορά.

3. Εάν δεν στρώσει , https://mega.nz/folder/3FkWlSRZ#JqsJfSg---koYN8y4ZdFbw

Η τελευταία ενημέρωση λογισμικού , την περνάς μέσα από το σύστημα .

4. Εάν δεν τρώσει είναι hardware πρόβλημα στο wifi , bt chip και θα το δουλεύεις πλέον με lan όπως και κάνεις. Δεν αλλάζουν τα τσιπάκια.

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makis1024 είπε

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες; Και δεν επανήλθε το wifi και το bt ; Τι rom φοράς; 

Επειδή δεν βλέπω να απαντάς.

1. Factory reset 

2. Εάν δεν στρώσει , αλλάζεις τροφοδοτικό να δεις συμπεριφορά.

3. Εάν δεν στρώσει , https://mega.nz/folder/3FkWlSRZ#JqsJfSg---koYN8y4ZdFbw

Η τελευταία ενημέρωση λογισμικού , την περνάς μέσα από το σύστημα .

4. Εάν δεν τρώσει είναι hardware πρόβλημα στο wifi , bt chip και θα το δουλεύεις πλέον με lan όπως και κάνεις. Δεν αλλάζουν τα τσιπάκια.

Είπε ότι νομίζει, δεν είναι σίγουρος ποιο μποξακι έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, makis1024 είπε

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες; Και δεν επανήλθε το wifi και το bt ; Τι rom φοράς; 

Επειδή δεν βλέπω να απαντάς.

1. Factory reset 

2. Εάν δεν στρώσει , αλλάζεις τροφοδοτικό να δεις συμπεριφορά.

3. Εάν δεν στρώσει , https://mega.nz/folder/3FkWlSRZ#JqsJfSg---koYN8y4ZdFbw

Η τελευταία ενημέρωση λογισμικού , την περνάς μέσα από το σύστημα .

4. Εάν δεν τρώσει είναι hardware πρόβλημα στο wifi , bt chip και θα το δουλεύεις πλέον με lan όπως και κάνεις. Δεν αλλάζουν τα τσιπάκια.

εχω κανει factory reset, εχω περασει και custom rom. το προβλημα εχει παραμεινει. θεμα τροφοδοτικου για ποιον λογο μπορει να ειναι; πρωτη φορα ακουω για το bt/wifi να φταιει το τροφοδοτικο (ρωταω γτ δεν ξερω). λογικα θα μου εσβηνε αν ηταν θεμα τροφοδοτικου.

32 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Είπε ότι νομίζει, δεν είναι σίγουρος ποιο μποξακι έχει.

Αν θυμαμαι καλα εχουν βγει 2 εκδοσεις στο συγκεκριμενο boxaki. σιγουρα ειναι με amlogic και σιγουρα η παλια εκδοση αυτο που εχω. (το αναφερω γτ εχει διαφορα στην ρομ που μπαινει, ετσι τουλαχιστον ανεφερε στο forum που ειχα βρει την custom rom που φοραω τώρα)

ημουν κατα 99% σιγουρος οτι ειναι hardware θεμα αλλα ηλπιζα μπας κ ειναι καποιο γενικο θεμα που παρουσιαζουν κ διορθωνεται με καποιο τροπο. Ευχαριστω για τον χρονο σας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με custom rom, δοκίμασε αυτή που σου έστειλε ο Μάκης (εαν κατάλαβα σωστά  είναι η τελευταία official), στο freaktab κάπου διάβασα ότι επιδιορθωθηκε με αλλαγή ρομ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Δοκίμασε με custom rom, δοκίμασε αυτή που σου έστειλε ο Μάκης (εαν κατάλαβα σωστά  είναι η τελευταία official), στο freaktab κάπου διάβασα ότι επιδιορθωθηκε με αλλαγή ρομ.

Aν τυχει κ βρεις λινκ, στειλε μου να διαβασω. 

επισης την ρομ πως την περναω; απο το update app ή απο recovery; εχω να το πειραξω πανω απο χρονο κ εχω ξεχασει και τα βασικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...