Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρε ενα σετακι Powerline  και ξεμπερδευεςι και εαν βγει fw δεν παει χαμενο ποτε ! ! ! !

ρουτερ --> καλωδιο ----> Powerline --->μπριζα ---//-//--> μπριζα ---> Powerline --->καλωδιο --->TvBox

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και παλι,

Σημερα παρελαβα το beelink MXIII-II  το πρωτο πραγμα που εκανα οταν το ανοιξα ηταν update,σαν πρωτη φαση το ειναι αρκετά γρήγορο.

Απο την αρχή οταν συνδεθηκα με το wifi μου ειχε κανει μια δυο αποσυνδέσεις αλλα δεν ειχα δωσει σημασία.

Τωρα ομως που εκατσα κοντα ενα 5ωρο και το παρακολουθώ οσο παει χειροτερεύει συχνές πολύ συχνές αποσυνδέσεις του wifi ενω εχει κάλο σήμα ειναι δηλαδή σε απόσταση 5 μέτρων και με οπτική επαφη (πιανει απο ενα tplink access point) δοκίμασα και με tehtering μεσω κινητου,εκανα και εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα τα ιδια...

Κανω μια γρηγορη αναζήτηση στο ιντερνετ και ανακαλύπτω οτι εχουν αρκετοι το πρόβλημα αυτό και περιμενουν δυστιχώς firmware update...

Δεν θελω να συνδεσω καλώδιο πανω καθως εκει που βρισκετε ειναι δυσκολο,υπαρχει  περιπτωση να μπορεσει να κουμπωσει tplink wifi adapter πανω σε αυτο???

Ενα αρνητικό βρηκα ρε παιδια και αυτο συφμωνα με τις αναγκες μου κανει άχρηστο το μηχάνημα...

Αυτό έχεις πάρει;

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_580669.html?wid=21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνολο 16, ελεύθερο όμως πόσο? Για τσεκαρε το στις ρυθμίσεις του box πόσο λέει. Ρυθμίσεις->Αποθηκευτικός χώρος και δες πόσο ελεύθερο έχει.

internal storage available 822mb

sd card available 2.62gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οχι φιλε μου αυτο εδω: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487809.html

 

Παρε ενα σετακι Powerline  και ξεμπερδευεςι και εαν βγει fw δεν παει χαμενο ποτε ! ! ! !

ρουτερ --> καλωδιο ----> Powerline --->μπριζα ---//-//--> μπριζα ---> Powerline --->καλωδιο --->TvBox

Σωστα ηδη εχω ενα powerline tplink (αυτο που δινει) μου λειπει αυτο που παιρνει και τελος.. 20 euro περιπου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ ένα tv box και μου έβγαλε σήμερα διαθέσιμο firmware update. Ξέρετε αν κάνω το update, υπάρχει περίπτωση να χάσω τα apps και να πρέπει να τα εγκαταστήσω ξανά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιnternal available 822mb ίσον τίποτα. Έχει τιγκάρει ο αποθηκευτικός χώρος.

Καλημέρα, αρα τι μπορω να κάνω? γιατι δεν εχω εγκαταστησει σχεδον τιποτα απο τοτε που το πήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 16gb χώρο και να έχεις ελεύθερο 822mb χωρίς να έχεις εγκαταστήσει τίποτα είναι αδιανόητο. Κάτι δεν πάει καλά. Αν μπορείς πήγαινε στις ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος και γράψε αναλυτικά τι σου λέει σε κάθε κατηγορία. Πχ σύνολο 16, λειτουργικό τόσο, εφαρμογές τόσο, photos/video τόσο κλπ. Να δούμε που έχει φαγωθεί ο χώρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ ένα tv box και μου έβγαλε σήμερα διαθέσιμο firmware update. Ξέρετε αν κάνω το update, υπάρχει περίπτωση να χάσω τα apps και να πρέπει να τα εγκαταστήσω ξανά;

 

Αναλογα το μηχανημα και η συμπεριφορα .

Πχ στα δικα μου στο Zidoo x6 pro , δεν σβηνει τιποτα αλλα στο Nexbox A95X σβηνει τα παντα .

Παντως καλο ειναι να παρεις ενα Backup

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιnternal available 822mb ίσον τίποτα. Έχει τιγκάρει ο αποθηκευτικός χώρος.

 

Με αφορμη αυτο, μια ερωτηση σε οσους εχουν το mini m8s 8gb. Οταν το πηρα ελεγε 4.7gb ελευθερα. Δηλαδη τα υπολοιπα ειναι για το λειτουργικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμη αυτο, μια ερωτηση σε οσους εχουν το mini m8s 8gb. Οταν το πηρα ελεγε 4.7gb ελευθερα. Δηλαδη τα υπολοιπα ειναι για το λειτουργικο?

Ναι το android τρώει περίπου 3,5gb. Γενικώς ισχύει αυτό, όχι μόνο στο m8s. Και στα κινητά και παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιnternal available 822mb ίσον τίποτα. Έχει τιγκάρει ο αποθηκευτικός χώρος.

Γεια σας και παλι, λοιπον να πω οτι δεν εχω βαλει καποια κάρτα ετσι ηρθε απο κινα και στο about λεει RAM2GB KAI FLASH 8GB

Total space-1.97gb

available 822mb

apps-0.97gb

cached data 191mb

SD CARD

total space 3.49GB

available 2.62gb

apps 408mb

pictures videos 194kb

audio 48kb

download 8kb

cached data 40mb

misc 382mb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι, λοιπον να πω οτι δεν εχω βαλει καποια κάρτα ετσι ηρθε απο κινα και στο about λεει RAM2GB KAI FLASH 8GB

Total space-1.97gb

.......

SD CARD

total space 3.49GB

........

 

Φιλαρακι απο που το πηρες δωσε σε παρακαλω ενα link .

Κατι βρωμαει αυτο που δειχνεις ειναι 2/4 οχι 2/8 που εχει το zidoo x9 .

Θα σου προτεινω να το ψαξεις - ρωτησεις εδω : http://forum.zidoo.tv/index.php?forums/zidoo-x9.2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...