Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κοιτα να δεις , δεν εχεις android αλλα Zidoo Os ( βασισμενο σε android ) , λογικα  αμα ειναι βασισμενο σε 6.0 θα σε ρωτησει , και θα του πεις να την πανει χωρο του τηλεφωνου

 

 

αρα αγοραζω  μια micro sd card την βαζω? 

 

Δες αυτό που λέει ο villasg. Εγώ δεν χρησιμοποιώ κάρτα και δεν ξέρω τι και πως. Το ζητούμενο απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι να τη δει το σύστημά σου ως αποθηκευτικό χώρο της συσκευής για να εγκαθιστά εκεί τις εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το thermal pad συνήθως μπαίνει αντί απλής πάστας για να προφυλάξει την επιφάνεια των ολοκληρωμένων από την επαφή με το μέταλλο της ψύκτρας (αλλά και για να κλείσει κενά σε περίπτωση μη επαφής του ολοκληρωμένου με την ψύκτρα) .

Ειναι θερμοαγώγιμο υλικο, ειναι οπως η πάστα που βάζουμε στις cpu των υπολογιστών δεν είναι ψήκτρα.

Δέν το κολάς με κάτι απλά το "πατάει" η ψήκτρα απο πανω .

Εαν ρωτας για την ψυκτρα , βαλε το Pad στον επεξεργαστη , απο πανω την ψυκτρα και στις γωνιες αναμεσα ψυκτρα και Board βαλε θερμοσιλικονη

Εαν θες να το βαλεις αναμεσα στην ψυκτρα του επεξεργαστη και το μεταλο που εχει στο καπακι δεν βαζεις τιποτα για να κολλησει με την πιεση καθετε το παταει η ψυκτρα ( δες τις γραμμες )

IzHxuYS.jpg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. 

 

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα tv-box για να το στήσω με KODI. Βασικά θα πάω σε μια καλή λύση δηλαδή σε ένα από τα παρακάτω

 

Alfawise S92 TV Box

 

ή

 

Beelink GT1 TV Box ,

 

Η τιμή είναι σχεδόν η ίδια, κοντά στα 50 (Gearbest). Πιο από τα 2 είναι καλύτερη επιλογή ?? Υπάρχει κάποιο άλλο μηχανηματάκι ??

 

Υ.Γ .: Ξέρει κανείς αν μπορώ να στήσω σε VU+ Zero (δορυφορικό δέκτη με Enigma) Kodi ???

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το thermal pad συνήθως μπαίνει αντί απλής πάστας για να προφυλάξει την επιφάνεια των ολοκληρωμένων από την επαφή με το μέταλλο της ψύκτρας (αλλά και για να κλείσει κενά σε περίπτωση μη επαφής του ολοκληρωμένου με την ψύκτρα) .

Ειναι θερμοαγώγιμο υλικο, ειναι οπως η πάστα που βάζουμε στις cpu των υπολογιστών δεν είναι ψήκτρα.

Δέν το κολάς με κάτι απλά το "πατάει" η ψήκτρα απο πανω .

Εαν ρωτας για την ψυκτρα , βαλε το Pad στον επεξεργαστη , απο πανω την ψυκτρα και στις γωνιες αναμεσα ψυκτρα και Board βαλε θερμοσιλικονη

Εαν θες να το βαλεις αναμεσα στην ψυκτρα του επεξεργαστη και το μεταλο που εχει στο καπακι δεν βαζεις τιποτα για να κολλησει με την πιεση καθετε το παταει η ψυκτρα ( δες τις γραμμες ) IzHxuYS.jpg

Δες τι θες σε στείλω με π.μ να δεις γιατί ρωτάω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει και μάλιστα ...πολύ ακριβά! παράδοση με κούριερ σημαίνει τελωνείο που σημαίνει επιβολή ΦΠΑ, δασμών, αμοιβές εκτελωνισμού κλπ κλπ. Θα σου βγει άλλο τόσο το τελικό κόστος της παραγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. 

 

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα tv-box για να το στήσω με KODI. Βασικά θα πάω σε μια καλή λύση δηλαδή σε ένα από τα παρακάτω

 

Alfawise S92 TV Box

 

ή

 

Beelink GT1 TV Box ,

 

Η τιμή είναι σχεδόν η ίδια, κοντά στα 50 (Gearbest). Πιο από τα 2 είναι καλύτερη επιλογή ?? Υπάρχει κάποιο άλλο μηχανηματάκι ??

 

Υ.Γ .: Ξέρει κανείς αν μπορώ να στήσω σε VU+ Zero (δορυφορικό δέκτη με Enigma) Kodi ???

 

Ευχαριστώ.

 

Μεταξύ των 2 που αναφέρεις, εγώ προτίμησα το Alfawise S92. Διάβασα για τεχνικής φύσεως προβλήματα και διαφορετικές εκδοχές του GT1 που συνεπάγεται μελλοντικά δυσκολία εύρεσης custom rom, είδα και ένα youtube video του redskull που λέει ότι αντικαθιστά το GT1 με το Alfawise S92 οπότε και το επέλεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Rebel21 : Όπως ανέφερε και ο letom ΑΠΛΑ το ξεχνάς . Registered mail και έφυγε.

 

@ Feregorn : Και εγώ αυτά διάβασα και πάω προς το Alfawise αλλά απλά με "τρώει" (!!!) η καλύτερη υποστήριξη που έχω διαβάσει για την Beelink. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Και εγώ ανάμεσα σε gt1 και alfawise είμαι. Έλεγα για gt γιατί μου άρεσε το control του αλλά από ότι βλέπω πλέον στο site δείχνει κάποιο άλλο control και όχι αυτό που είχα δει στα review. Οπότε μάλλον προς alfawise που έχει και σίγουρο custom rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορη ερώτηση. Η κοπέλα μου θα πάει επαγγελματικό ταξίδι Αμερική. Αξίζει αγορά mi box?

Αν όχι, γιατί;

 

Θενκς!

Σίγουρα κυκλοφορεί εκεί? Την έκδοση πάντως αυτή την έχω δει στο geekbuying, για ψάχτο μην σε συμφέρει περισσότερο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...