Προς το περιεχόμενο

[laptop] Dell Inspiron 15 3521, i5-3337U/15.6/4GB/500GB/Intel HD/Windows 8 399€


kostakiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά η hd4000 κυμαίνεται σχετικά κοντά στα πλαίσια της Nvidia 610m να υποθέσω? Κανα απλο παιχνιδακι πιστεύω πως θα το παλεύει. Υπάρχει περίπτωση να παίζει με low γραφικά κάνα pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η hd4000 κυμαίνεται σχετικά κοντά στα πλαίσια της Nvidia 610m να υποθέσω? Κανα απλο παιχνιδακι πιστεύω πως θα το παλεύει. Υπάρχει περίπτωση να παίζει με low γραφικά κάνα pro?

Εδω το επαιζε ανετα η hd3000 σε low το pro.

Ανετα το παιζει σε medium και με καλουτσικα fps σε high.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο dell vostro με hd3000 δεν μου το παιζε Ανδρέα! Αλήθεια! Ούτε καν το ξεκίναγε και έβγαζε μήνυμα για ανεπαρκής κάρτα γραφικών :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο dell vostro με hd3000 δεν μου το παιζε Ανδρέα! Αλήθεια! Ούτε καν το ξεκίναγε και έβγαζε μήνυμα για ανεπαρκής κάρτα γραφικών :-\

Εμένα το άνοιγε και μάλιστα με το ίδιο ακριβώς λάπτοπ που είχες και εσύ (vostro v131)

 

Δεν σε ήθελε Άρη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το άνοιγε και μάλιστα με το ίδιο ακριβώς λάπτοπ που είχες και εσύ (vostro v131)

 

Δεν σε ήθελε Άρη. :P

Φρικη φρικη χααχχα...νομιζω οτι με επιασε και μενα η τρελα με τα λαπτοπς οπως και εσενα, για καποιο λογο εχουν φυγει desktop και τα παντα και πλεον θα χω το thinkpad l520 και αυτο το dell χαχα

 

 

ΥΓ: μολις ειδα την υπογραφη σου!.. τον 960 δεν εχει τον Pentium το l520?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ετσι τον εβαλα επειδη εχει τον 2117u για να δειξω οτι εχει κι αλλο με τον ιδιο επεξεργαστη.

 

Εγω ετσι πιστευω οτι ειναι σωστη αλλα εκαναν λαθος στον τιτλο.Αν καποιος ενδιαφερεται παντως μ'ενα τηλ./mail το ξεκαθαριζει.

 

Στο skroutz 32 αξιολογησεις που εχει οι 31 ειναι 5αρια(αστερια) και μια μονο μ'ενα 4αρι (αν ολα αυτα θεωρουνται αξιοπιστα).

 

edit:Επισης λαθος κι αυτο http://www.shop13.gr/dell-inspiron-3521-i5-3337u-4gb-500gb-w8-p-98193.html

Μην το ψάχνετε για τα λάθη,θα βρείτε πολλά.Εδώ π.χ στην περιγραφή αναφέρει 7670 κάρτα γραφικών (Υπάρχει κιόλας αυτό το μοντέλο με 7670) και στα χαρακτηριστικά γράφει HD4000.Επίσης 500 σκληρό και μετά λέει 320.Άντε βγάλε άκρη χωρίς τηλέφωνο.Αν έχει πάντως τελικά 7670 είναι αρκετά καλή τιμή. http://www.e-gate.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=53413

 

Από το shop13 έχω ψωνίσει εγώ και δεν είχα κανένα πρόβλημα.Σε ότι χρειάστηκα με εξυπηρέτησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρικη φρικη χααχχα...νομιζω οτι με επιασε και μενα η τρελα με τα λαπτοπς οπως και εσενα, για καποιο λογο εχουν φυγει desktop και τα παντα και πλεον θα χω το thinkpad l520 και αυτο το dell χαχα

 

 

ΥΓ: μολις ειδα την υπογραφη σου!.. τον 960 δεν εχει τον Pentium το l520?

 

Σωστος.

Εγω του εκανα 'μονος' μου αναβαθμιση και τον πηγα στον B980 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic: Δεν το συζηταμε οτι ειναι η προσφορα της χρονιας αυτη εδω η τουλαχιστον μεσα στο τοπ 3

Συγχαρητηρια στους topic starters

Αλλα το θεμα ειναι οτι το παρον thread ειναι υποδειγμα για το πως θα επρεπε να ειναι οι προσφορες !!

οχι τιποτα αλλα να παρει τα πανω της  η συγκεκριμενη ενοτητα γιατι παραγεμισε με "προσφορες" οι οποιες θα επρεπε να κλειδωνονται αυτοματως με το ανοιγμα τους.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους δεν πρόλαβαν, υπάρχει αυτό στα 480

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B18B284/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers#productDetails

Μάλιστα!!!

Είναι αισθητά καλύτερο!

6 Gb Ram

750 HDD

και CPU 2.70 GHz < 3,2 GHz

ουσιαστικά 70 ευρώ περισσότερα (αν λάβεις υπ'οψιν σου τα μεταφορικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το θέμα είναι ότι το support της Dell έναντι αυτού της Toshiba (τουλάχιστον για την Ελλάδα), είναι κατά πολύ ανώτερο.

 

Θα ξαναβγεί προσφορά σε Dell. Και ο MG Manager και ο M-Systems, ειναι Dell Certified Partners, επομένως κατά καιρούς θα τρέχουνε exclusive offers που θα ικανοποιούν τους πάντες. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο dell vostro με hd3000 δεν μου το παιζε Ανδρέα! Αλήθεια! Ούτε καν το ξεκίναγε και έβγαζε μήνυμα για ανεπαρκής κάρτα γραφικών :-\

 

 

Το PES Και μερικά άλλα παιχνίδια έχουν αυτο το χαζό utility που εξετάζει πόση VRAM έχει η κάρτα γραφικών. Στα λαπτοπ αυτό είναι κλειδωμένο σε χαμηλά νούμερα στο bios (64 ή 128ΜΒ) με αποτέλεσμα να σε κλειδώνει στο low quality και να σκάει το παιχνίδι. Στα windows φυσικά η καρτα γραφικών έχει πολύ περισσότερη μνήμη στη διάθεσή της (αναλογα με το ποσα GB RAM υπαρχει εγκατεστημένη) αλλα το utility αυτο σε έχει βγάλει ηδη εκτός προδιαγραφών και προφανώς δίνει και λανθασμένες πληροφορίες στην μηχανή του παιχνιδιού.

 

Επειδή αναγκάστηκα να ψάξω διεξοδικά το θέμα λόγω "κολλημένου με την μπάλα" συγγενή, η λύση που βρήκα ειναι το PESedit και το τελευταίο Patch που εχουν βγάλει http://www.peseditblog.com/2013/03/peseditcom-2013-patch-33-superleague.html?current

μέσω του οποιου μπορείς να παρακάμψεις το utility του παιχνιδιου, κι απο τις δικές του ρυθμίσεις να επιλέξεις ανώτερη ποιότητα (Για την HD3000 εχω βρει οτι παίζει άνετα σε medium ρυθμίσεις)

 

εδω το magnet link για οποιον δε θελει να κατεβαζει ένα-ενα τα κομματακια magnet:?xt=urn:btih:B6000B213F80D3A39AE6364E7131B1D0328969FF&dn=%3d%20pesedit%20v3.3%20%3d&tr=http%3a%2f%2fbt3.rutracker.org%2fann%3fuk%3dIHdwP4vmFL&tr=http%3a%2f%2fretracker.local%2fannounce

 

Διαφορετικά, πρέπει να γινει mod στο BIOS και να αποδωθεί περισσότερη vram στην κάρτα γραφικών. Υπάρχει οδηγός μονταρίσματος για ένα laptop ASUS (καντε μια αναζήτηση γιατί δε θυμαμαι που το βρηκα)...αλλά το θεωρώ αρκετά επικίνδυνη διαδικασία για να παιξεις απλα ποδοσφαιρακι σε ένα λαπτοπ που δεν φτιαχτηκε για παιχνίδια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...