Προς το περιεχόμενο

[laptop] Dell Inspiron 15 3521, i5-3337U/15.6/4GB/500GB/Intel HD/Windows 8 399€


kostakiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν έχω ποια το συγκεκριμένο dell. Εχω ενα σταθερό με i3 που χει την HD3000 όμως και θα το δοκιμάσω με την 1η ευκαιρία.. Δεν είμαι σπίτι, έχω κατέβει Αθήνα για να παραλάβω τον Dell αυτον!

 

Το πρόβλημα υπάρχει ανεξαρτήτως μοντέλου λαπτοπ.... εμφανίζεται σε όλες τις HD3000 και γενικά σε onboard καρτες γραφικών που έχουν τον ίδιο περιορισμό VRAM απο την ρυθμιση στο bios.

 

Πχ στο L520 (που βλέπω στην υπογραφή σου οτι κατέχεις) επειδή ο περιορισμός του BIOS είναι τα 128ΜΒ (αντι για 64ΜΒ), το παιχνίδι σε αφήνει να διαλέξεις και medium quality και παίζει κανονικά χωρίς το patchάκι.

 

Αλήθεια, τι τα κάνετε τόσα λαπτοπ ρε παιδια και αγοράζετε κάθε προσφορα που βγαίνει?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι είναι ανεξαρτήτως μοντέλου λαπτοπ γιαυτό και είπα ότι θα το δοκιμάσω στο desktop.

 

Δεν τα κάνουμε κατι ιδιαίτερο. Απλα εφόσον μπορείς σε λίγους μήνες να το δώσεις χωρίς να έχεις χασούρα, και ταυτόχρονα έχεις το τεχνολογικό δαιμόνιο.. Δεν βλέπω τον λόγο να μην...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητο ιντερνετ καφε..... :P

 

Η κρίση γεννάει ευκαιρίες! Αρε ΓΑΠ τρισμεγιστε ποσο δίκιο ειχες!

 

Το ξέρω ότι είναι ανεξαρτήτως μοντέλου λαπτοπ γιαυτό και είπα ότι θα το δοκιμάσω στο desktop.

 

Δεν τα κάνουμε κατι ιδιαίτερο. Απλα εφόσον μπορείς σε λίγους μήνες να το δώσεις χωρίς να έχεις χασούρα, και ταυτόχρονα έχεις το τεχνολογικό δαιμόνιο.. Δεν βλέπω τον λόγο να μην...

 

Στο desktop μπορείς μεσα στο bios να πειραξεις το μέγεθος της VRAM που θα ανατιθεται στην καρτα γραφικων. Συνήθως σε αφηνει να το πας μεχρι το 256 και σε καποιες μητρικες στα 384ΜΒ. Το PESedit εχει νοημα μονο αμα δε μπορεις να επεμβεις με ρυθμιση στο bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν και μένα, αύριο μάλλον θα παραλάβω.

Μου είπε πάντως ότι δεν είχαν πολλά κομμάτια...και έγιναν σε μια μέρα ΠΑΡΑ πολλές παραγγελίες!

 

πολύ σωστό κατάστημα και ευγενικότατοι!!

 

όποιος δεν πρόλαβε υπάρχει και το Toshiba στο amazon φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως 2 στα 4.... :mad:



Με πήραν και μένα, αύριο μάλλον θα παραλάβω.
Μου είπε πάντως ότι δεν είχαν πολλά κομμάτια...και έγιναν σε μια μέρα ΠΑΡΑ πολλές παραγγελίες!

πολύ σωστό κατάστημα και ευγενικότατοι!!

όποιος δεν πρόλαβε υπάρχει και το Toshiba στο amazon φυσικά.

Θυμασαι περιπου τι ωρα ειχες κανει παραγγελια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ακυρωσα γιατι δεν υπαρχουν χρηματα τελικα.Οποτε καποιος που δεν θα επερνε θα το παρει.Καλοριζικο στα παιδια που το πηραν.

 

Αποστολή από το U8800Pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ακυρωσα γιατι δεν υπαρχουν χρηματα τελικα.Οποτε καποιος που δεν θα επερνε θα το παρει.Καλοριζικο στα παιδια που το πηραν.

 

Αποστολή από το U8800Pro με τη χρήση Insomnia App

 

Μα και εσύ εκανες ολόκληρο θέμα για την αξιοπιστία του καταστήματος και κάτι Χ που τους θα έριχνες, αν δεν παραλάμβανες και τώρα που σε πήρανε κατάλαβες ότι δεν έχεις χρήματα?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...