Προς το περιεχόμενο

Φραπέδες, μακρυά !!


BLuE_PaNtHeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρια πραγματα αξιζουν σε τουτη τη ζωη, πρωινος φραπες, τζουρα απο μαλμπορο, και το πισω μερος απο το SKIP αν δεν προλαβεις εφημεριδα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τρια πραγματα αξιζουν σε τουτη τη ζωη, πρωινος φραπες, τζουρα απο μαλμπορο, και το πισω μερος απο το SKIP αν δεν προλαβεις εφημεριδα...

χαχα πέθανα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, αν και τη φραπεδιά τη γουστάρω τρελά και την καταναλώνω χειμώνα-καλοκαίρι εδώ και τρεις δεκαετίες σχεδόν, οφείλω να ομολογήσω ότι, αν και στο στομάχι δε μ' έχει ενοχλήσει, με κάνει να ρίχνω πολλές κλωτσιές στον ύπνο μου και με κάνει να αργώ να κοιμηθώ, ανεξάρτητα από το πόσο κουρασμένος είμαι. Νιώθω ότι νυστάζω, μπορεί να χασμουριέμαι για κάνα δίωρο, αλλά το μάτι ορθάνοιχτο!

 

«Ελληνικούς», ή φίλτρου π.χ., όσους κι αν πιω μέσα στη μέρα, αυτά τα συμπτώματα/προβλήματα δεν εμφανίζονται.

 

Διευκρίνιση: Οι πιο πάνω μπελάδες, εμφανίζονται συγκεκριμένα με το nes cafe. Με το στιγμιαίο jacobs ας πούμε, δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν ισχύει αυτό μας καταστρέφεις. Φραπές είναι το μόνο ποτό που όταν τελειώσει το γεμίζεις νερό και ξαναέχεις φραπέ. Μόνο τα δέντρα λειτουργούν έτσι. Γι' αυτό τον λέμε και φραπεδιά. Εκ του βελανιδιά, χουρμαδιά κλπ. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Τα προϊόντα της Ολλανδικής Nestle: NES CAFE (με δομή απορρυπαντικού – σαπουνιού) SMARTIES (πολύχρωμα κουφετάκια, ή αλλιώς πολύχρωμες χάντρες) KIT KAT (Σοκολατο – γκοφρέτες) MAGGI (συμπληρώματα γεύσης) HAAGEN DANZ (Παγωτά) PURINA – FRISKIES (σκυλοτροφές και γατοτροφές καταστρέφουν την υγεία του κατοικιδίου σας) Παγωτά Nestle (Aloma-Boss-Magnum-Nirvana-Pirulo-Crunch κ.ά.) Δημητριακά πρωινού (Fitness-Clusters-Cheerios-Cookie Crisp) Νερό (Κορπή- Perrier). 

 

 

Δηλαδή η παραπληροφόρηση σε όλο της το μεγαλείο:

 

GENERAL MILLS λέγεται η εταιρεία που έχει τα παγωτά Häagen-Dazs, είναι αμερικανικών συμφερόντων (Αν και το Häagen-Dazs δημιουργήθηκε για πρώτη φορά στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής, τα προϊόντα 

Häagen-Dazs που διανέμονται στην Ευρώπη σήμερα παράγονται στο εργοστάσιο του 
Häagen-Dazs, στην πόλη Arras της Γαλλίας.πηγή http://www.haagen-dazs.gr/) και είναι η ίδια εταιρεία που βγάζει και τα προϊόντα Pillsbury  http://www.generalmills.com/ και http://www.generalmills.com.gr/Gmi/Default.aspx?country=26
 
 
Επίσης αυτά τα γνωρίζω γιατί δούλευε ο πρώην μου στα Häagen-Dazs και μου τα είχε πει και εκείνος όλα αυτά.
 
Το τί ανακρίβιες και μπούρδες γράφει ο καθένας για να και γω δεν ξέρω τί και κυρίως χωρίς σωστές αναφορές, δε λέγετε (δεν εννοώ τον τόπικ στάρτερ αλλά αυτόν που έγραψε το άρθρο)
Επεξ/σία από manzana
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα φραπες γλυκος με γαλα χρειαζεται που και που!

 

 

ασε δεν λες τιποτα..πηγα προχτες στον γιατρο και μου γραψε συνταγη ...3 φορες την μερα .. φραπε γλυκο με γαλα... για την υπολοιπη ζωη μου..

 

τι λεμε τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τόσα σκ@τ@ που καταναλώνουμε κάθε μέρα τι να πει κι ο φραπές.. πάντως είναι ότι χειρότερο από τους καφέδες

 

 

αυτο το λεω και γω κατα καιρους..οταν μου λενε οι γονεις μου...αυτο ειναι βλαβερο..μην το τρως...το αλλο κανει κακο κλπ.

Και ολο λεω ενταξ..τοσο καιρο τρωω απο αυτο..δεν με εχει πειραξει.

 

Οταν βεβαια ξεχναω οτι δεν ειμαι 8χρονος και σκεφτομαι το επιχειρημα καταλαβαινω οτι μπαζει απο παντου.

 

Το οτι τοσα τρωμε βλαβερα και δεν εχουμε παθει τιποτα..δεν παει να πει οτι δεν θα παθουμε..οτι δεν εχουμε συσσωρευσει κατι βλαβερο..ή οτι πρεπει να συνεχιζουμε να τρωμε μαλακιες επειδη ....μια ζωη την εχουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...