Προς το περιεχόμενο

Hannibal (TV series 2013)


alimentas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Hannibal_episodes

 

Ιαπωνικά ειναι της δεύτερης...

 

 

In other news

 

Μην μου το θύμιζετε οτι πάλι θα περιμένω μια εβδομαδα παρα εβδομαδα για new episode...

Για ιαπωνικά τα είχα τόσους μήνες και έγραψα κάποιους τίτλους στο translate στο Google και με έβγαλε τα παραπάνω. Προφανώς και λαθασμενα. Τις 2 πρώτες σεζον τις είδα σε 5 μέρες 4-5 επεισόδια τη μέρα. Τώρα αναγκαστικά βδομάδα πάρα βδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην μου το θύμιζετε οτι πάλι θα περιμένω μια εβδομαδα παρα εβδομαδα για new episode...

 

Με δουλεύεις? Μετά από τον πόνο του να μας κόψει εκεί που μας έκοψε και να μας αφήσει να περιμένουμε 1 χρόνο για καινούριο επεισόδιο, το 1/εβδομάδα είναι παράδεισος.

 

Και όσο θυμάμαι ότι όταν είδα το τελευταίο από 2η σεζόν η πρώτη μου σκέψη ήταν "Jesus ποιος περιμένει μια βδομάδα για το επόμενο?!...Οh wait...  :cry: "

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Από το πρώτο επεισόδιο είναι. Βασικά είναι το πρώτο πράγμα που ακούμε να λέει ο Χάνιμπαλ.

 

 

Η παραπάνω φράση μου θύμισε κάποια πράγματα που είχε πει ο Εριχ Φρομ (ψυχαναλυτής). Στο περίπου έλεγε πχ. ότι "όταν απαρνούμαστε τη ζωώδη μας φύση τότε είναι που αυτή μπορεί να εκδηλωθεί στη χειρότερη της μορφή".

Ή με άλλα λόγια ότι το να νιώθεις και να εκδηλώνεις αισθήματα όπως ο πόνος είναι πιο υγιές από το να τα κρατάς μέσα σου, καταπιέζοντας συγκεκριμένες ανάγκες και ένστικτα.

Επεξ/σία από V for Vagelis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ήταν ένα πολύ ωραίο (με στάνταρντ Hannibal, οπότε υπνωτική σκηνοθεσία, ερμηνείες, εξαιρετική φωτογραφία, οριακά επιτρεπόμενες σκηνές για δημόσια τηλεόραση και με τα συνεπαγόμενα gag reflexes) επεισόδιο.

 

Πιθανότατα θα δούλευε καλύτερα ως εισαγωγή μαζί με το επόμενο (χωρίς να γνωρίζω τι γίνεται στο επόμενο, αλλά μπορεί κανείς να υποθέσει κάποια πράγματα), γιατί ως έχει είναι κάπως... μονομερές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω ξαναγραψει αλλα η φωτογραφια στο hannibal δεν υπαρχει, μπορω απλα να χαζευω τα χρωματα και να μη γινεται τιποτα...

Καθε επεισοδιο ενας πινακας ζωγραφικης.

 

Εισαγωγικο το 1ο στη νεα κατασταση πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανδαισία εικόνων αλλά το στορυ σε εισαγωγικό στάδιο

Συμφωνώ απόλυτα! Απο εικόνες πολύ καλό αλλά απο ουσία ελάχιστα πράγματα. Βέβαια είναι το πρώτο οποτε λογικά θα συνεχίσει όπως το ξέρουμε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...