Προς το περιεχόμενο

Η επίδραση της κάναβης


panos_90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τραγικος επειδη τα σεναρια που μας λες ειναι παρομοια με τα σεναρια ταινιων που γραφτηκανε απο ασχετους με το θεμα, και τραγικοποιεις τα παντα.

Ασχετος επειδη δεν εχεις ιδεα για το τι μιλας και δεν λες "παιδια δεν εχω ιδεα για το τι γραφω"

Ανικανος για διαλογο επειδη ενω σου εχουν παρουσιαστει ενα σωρο επειχηρηματα, τα αγνοεις και κανεις παλι σεναρια στο κεφαλι σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anecdotal evidence follows:

 

Μπηχτη και λοιποι πυλωνες της ηθικης ολων μας: Σας μισω επειδη υπαρχουν ατομα σαν και σας και δεν μπορω να παω στο φαρμακειο και να παρω το τσιγαριλικι μου. Ειμαι ντερεκι και υποφερω απο χρονιους πονους στη μεση (μυικους και νευρικους). Οι γιατροι μου εχουν δωσει πολλα αλλα φαρμακα, αλλα ολα εχουν τις παρενεργειες τους και ειναι ακριβα. Το μονο που εχω βρει οτι βοηθαει πραγματικα ειναι λιγη κανναβη. Λογω φυσιογνωμιας, δυστυχως μοιαζω με μπατσο. Ξερεις ποσο δυσκολο ειναι να βρεις κανναβη αμα μοιαζεις με μπατσο; Υποφερω λοιπον για τη παρτη σας επειδη... ετσι γουσταρετε. Γιατι να μη μπορω να παω στο φαρμακειο της γειτονιας και να παρω το φαρμακο μου, φτηνα; Επειδη ετσι γουσταρετε. Ξαναλεω λοιπον, σας μισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο ρε τουφ, μιλάει και αυτός για κοινή λογική τη στιγμή που σπίτι του έχει καρέκλες.

Από ΞΥΛΟ.

 

Το οποίο απ' όσο ξέρω, δεν έχει αποδειχτεί ποτέ ότι δεν είναι επικίνδυνο να το έχεις μέσα στο σπίτι.

Μλκ,είσαι μεγάάάλο troll τελικά,μεγαλύτερο από μένα.

 

Anecdotal evidence follows:Μπηχτη και λοιποι πυλωνες της ηθικης ολων μας: Σας μισω επειδη υπαρχουν ατομα σαν και σας και δεν μπορω να παω στο φαρμακειο και να παρω το τσιγαριλικι μου. Ειμαι ντερεκι και υποφερω απο χρονιους πονους στη μεση (μυικους και νευρικους). Οι γιατροι μου εχουν δωσει πολλα αλλα φαρμακα, αλλα ολα εχουν τις παρενεργειες τους και ειναι ακριβα. Το μονο που εχω βρει οτι βοηθαει πραγματικα ειναι λιγη κανναβη. Λογω φυσιογνωμιας, δυστυχως μοιαζω με μπατσο. Ξερεις ποσο δυσκολο ειναι να βρεις κανναβη αμα μοιαζεις με μπατσο; Υποφερω λοιπον για τη παρτη σας επειδη... ετσι γουσταρετε. Γιατι να μη μπορω να παω στο φαρμακειο της γειτονιας και να παρω το φαρμακο μου, φτηνα; Επειδη ετσι γουσταρετε. Ξαναλεω λοιπον, σας μισω.

Το αυτό,τρολάρεις ασυστόλως.

Tip για παρτη σου:Βάλε γλαστρα.

 

Τραγικος επειδη τα σεναρια που μας λες ειναι παρομοια με τα σεναρια ταινιων που γραφτηκανε απο ασχετους με το θεμα, και τραγικοποιεις τα παντα.

Ασχετος επειδη δεν εχεις ιδεα για το τι μιλας και δεν λες "παιδια δεν εχω ιδεα για το τι γραφω"

Ανικανος για διαλογο επειδη ενω σου εχουν παρουσιαστει ενα σωρο επειχηρηματα, τα αγνοεις και κανεις παλι σεναρια στο κεφαλι σου.

Τουφμαν,να φας ξύγκια ρε!

 

 

 

 

 

 

Μπηχτεράκο,στη λένε ρε,μη γελοιοποιείσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ενταξει αφου αυτα γινανε στην πορτογαλια ειναι πολυ λογικο να γινουν και στην ελλαδα (εννοω τα αποτελεσματα της αποποινικοποιησης).Ιδιοι λαοι , ιδιες νοοτροπιες!

 

Εχεις καιρο να ερθεις Ελλαδα / Αθηνα ?Αν ναι οταν ερθεις περνα μια βολτα απο Μουσειο/πισω μερια Πολυτεχνειου.Ή απο σοφοκλεους , και λοιπα στενα εκει περα.ή απο το ΙΚΑ εκει κατω στο κεντρο.

 

Ναρκομανεις που παρενοχλουν κοσμο σε καθημερινη βαση.Να θελει καποια γρια να περπατησει στο Μουσειο δεν μπορει..βλεποντας ολα τα ζακια μαζεμενα...

 

Ουπς ξεχασα...εδω μιλαμε για κανναβη :) Δωστεεεε κανναβη στον λαο ρε!!

 

Συνεχιζεις ομως στο ιδιο λαθος. 

Μπλεκεις τους ναρκομανεις και την παρενοχληση τους, και μετα πετας ενα "ουπς ξεχασα, εδω μιλαμε για καναβη" Και βεβαια μιλαμε για καναβη, και πες μου εναν απο αυτους στο μουσειο που παρενοχλει για να τους δωσεις ενα ευρω για καναβη. Κανενας.

 

Και το χειροτερο. Νομιζεις οτι αυτοι που κανουν καναβη, συχναζουν στο μουσειο. Αν υπηρχε τροπος να σου απαντησουν ολοι οι γυρω σου, στη δουλεια, στο λεωφορειο, στη γειτονια σου, θα εμενες εκπληκτος, απο το ποσοι απλοι καθημερινοι τυποι, που δεν εχουν παει ποτε γυρω απο το μουσειο, κανουν ισως και καθημερινα απο 1-2 τσιγαρα, και συνεχιζουν φυσιολογικοτατα τη ζωη τους, οπως θα επιναν 2-3 ποτηρια κρασι, η ενα δυο βοτκες.

Τους αλκοολικους τους καταλαβαινεις απο μακρια, και αν κοιταξεις στη γειτονια ή στη δουλεια σου, μπορει να μη βρεις κανεναν, αυτο δε σημαινει οτι ολοι αυτοι δεν πινουν απο 1-2 ποτηρακια τη μερα, στο φαγητο τους, η στην εξοδο τους το βραδυ κλπ. Αντικατεστησε λοιπον στην εξισωση το αλκοολ με την καναβη, και βρες μου που ακριβως ειναι η καταχρηση, και γιατι στο ενα καταχρηση κανουν ελαχιστοι, ενω στο αλλο θα κυλιομαστε ολη μερα στα πατωματα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προφανώς δεν περνάτε συχνά από την πλατεία εξαρχείων και τις γύρω γειτονιές τα βράδια ε? :P

 

(εκτός κι αν δεν γνωρίζετε από "μυρωδιές"!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν δουλευα (ως τεχνικος Η/Υ) σε μια εταιρια πληροφορικης ειχαμε πελατες γνωστη οικογενεια , διασημου μουσικοσυνθετη (δεν λεω ονοματα να μην αναλωθουμε σε αυτα).

 

Η κορη του μουσικοσυνθετη εμενε σε ενα σπιτι με τα παιδια της και μπαινοβγαινε και ενας γκομενος.

 

Οικογενειακως λοιπον κανανε μπαφους...μανα , παιδια , γκομενοι κλπ. Εμπαινες μεσα και υπηρχε ντουμανι . Και ολοι μεσημεριατικα αραγμενοι στον καναπε με το γνωστο βλεμμα της αγελαδας...

 

Σε μια φαση οπως ειχαμε παρει ενα απο τα πισι στην εταιρια για φτιαξιμο..ανοιγουμε να δουμε τι γινεται στο εσωτερικο...ξερετε για σκονες κλπ...και βρισκαμε ΚΛΩΝΑΡΙΑ...

Και οταν περασε ο ενας απο τους γιους ....και του λεγαμε...ρε αδελφε..κλωναρια στο πισι ....ημαρτον..γυριζει και μας κανει

 

"ααα φερτε τα μου..γιατι δεν μου δινει η μανα μου!!"

 

 

Ωραιαααα πραματα....

 

Πηγα ενα μεσημερι να του φτιαξω κατι στο πισι...και χτυπαγε νταγκλες μπροστα μου και κοιμοταν πανω στον καναπε...Για να τον ρωτησω κατι για το πισι/επισκευη επρεπε να πηγαινω να τον ξυπναω !!Αν ειναι δυνατον δηλ.

 

Μήπως σου κάνανε τράκα και κανα ευρώ;

 

Να υποθέσω ότι οι πηγές σου για την κάνναβη είναι οι ταινίες του Γαρδέλη, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που λέτε οτι δεν έχει πεθάνει ποτέ κάνεις από χρήση φούντας, είστε τουλάχιστον τραγικοί και επικίνδυνοι. Έχω προσωπική εμπειρία με παλικάρι φίλο μου που κάπνισε 2 τσιγάρα χασίς και πέθανε ακαριαία. Άλλος φίλος μου κάπνισε 3 από μια περίεργη σοδειά (νομίζω λέγονταν σκαντζ) και το άλλο πρωί ξύπνησε με τρίτη ρώγα στο στήθος. Να μην πω για την γνωστή δημοσιευμένη ιστορία για την κοπέλα που κάπνισε 2-3 τσιγάρα χασίς και μετά από 2 εβδομάδες άρχισε να παχαίνει και να βγάζει τρίχες στα δόντια.

 

Φορ δε λαβ ο γκαντ...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που λέτε οτι δεν έχει πεθάνει ποτέ κάνεις από χρήση φούντας, είστε τουλάχιστον τραγικοί και επικίνδυνοι. Έχω προσωπική εμπειρία με παλικάρι φίλο μου που κάπνισε 2 τσιγάρα χασίς και πέθανε ακαριαία. Άλλος φίλος μου κάπνισε 3 από μια περίεργη σοδειά (νομίζω λέγονταν σκαντζ) και το άλλο πρωί ξύπνησε με τρίτη ρώγα στο στήθος. Να μην πω για την γνωστή δημοσιευμένη ιστορία για την κοπέλα που κάπνισε 2-3 τσιγάρα χασίς και μετά από 2 εβδομάδες άρχισε να παχαίνει και να βγάζει τρίχες στα δόντια.

 

Φορ δε λαβ ο γκαντ...

Ναι,μπορεί να "φύγει" τελείως με μαύρο,αν είναι ενισχυμένο με οπιούχα.

Αυτό καθ' αυτό δεν θα τον στείλει,αλλά αν υπάρχει παθογένεια (καρδιακές αρρυθμίες),επιθετική συμπεριφορά σε σχέση με αμβλυμένες αισθήσεις,οδήγηση υπό την επήρεια κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη η χρήση παρανόμων ουσιών ξεκινάει από τη σοκολάτα. Σκέψου το: το 99,9% των χρηστών κάνναβης έχει φάει σοκολάτα και την έχει λατρέψει ΠΡΙΝ καν στρίψει τη πρώτη μπαφάκλα, και συνεχίζουν αμετανόητοι έκτοτε. Και *όλοι* ξέρουμε πως αν καπνίσεις το χόρτο του διαόλου η ηρωίνη, η κοκαΐνη, το σαδομαζοχιστικό αδερφίστικο σεξ και η κλοπή χρυσαφικών δεν είναι μακριά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παπαριές είναι αυτές ρε νικ.

 

Το 100% όσων χρηστών κοκαϊνης, ηρωϊνης, έκστασης, κρυσταλλικής μεθαμφεταμίνης, μαριχουάνας, κ.λπ. έχασαν τη ζωή τους αποδείχθηκε πως έπιναν -νερό- επι καθημερινής βάσεως προτού καν καταφύγουν στη σοκολάτα... αυτό θέλουν να μας κρύψουν.

Ban this shit!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος.

Πρέπει να τόχει η κούτρα σου να κατεβάζεις ψείρες.

 

Όλοι αυτοί οι χλιμιτζουραίοι κάπου είχαν διαβάσει για το ξεκλείδωμα των υποδοχέων και μπέρδεψαν το μ@νί με τις αμυγδαλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...