Προς το περιεχόμενο

τυρί φέτα και μυρωδιές


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερω γω;Αν σας πηραζει η μυρωδια του ζωου πανω στην φετα,φανταζομαι οτι να εχεις το ιδιο το ζωο στην μουρη σου δεν θα ειναι οτι το καλυτερο. :P Ειδικα σε κανα μαντρι γεματο κοπρια και αλλα τετοια.

 

Δεν τρωνε ουτε αρνι λογω μυρωδιας ή γιατι δεν τους αρεσει;Γιατι ξερω ατομα απο χωριο που δεν τους αρεσει το αρνι πχ,αλλα σιγουρα αντεχουν τις μυρωδιες "του χωριου".Ενω το 95% των γνωστων που μεγαλωσαν σε πολυ,με το που ακουνε χωριο βγαζουν σπυρια.

Δεν τρώνε γιατί δεν τους αρέσει η γεύση του. :P  Δε μιλάω για extreme καταστάσεις που επειδή πήγαν στο μαντρί και δεν άντεξαν την εκεί μυρωδιά τώρα δεν τρώνε.

 

Κοίτα,δεν ήμαστε και από το Κολωνάκι να πέφτουμε ξεροί μόνο από τη μυρωδιά του ζώου,εντάξει είπαμε.. :-D    Σίγουρα δεν είναι και η καλύτερη μυρωδιά να έχεις το ζώο μες στη μούρη σου αλλά από αυτό το σημείο μέχρι το να πάει αυτή η βαρβατίλα σε μορφή τυριού στο στομάχι σου (τα παιδιά της πόλης που δεν έχουν δοκιμάσει άλλη από τη φέτα των super market δεν μπορούν να καταλάβουν για τι γεύση μιλάμε) υπάρχει μια τεραααάστια διαφορά.Εκτός αν είσαι ο καλός μύλος που όλα τα αλέθει (->nemesiskp π.χ  :P ) οπότε σε αυτή την περίπτωση φαντάζομαι δεν υπάρχει κάτι που να μην το τρως. (κανένα περίεργο λαχανικό ίσως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αν είσαι ο καλός μύλος που όλα τα αλέθει (->nemesiskp π.χ  :P ) οπότε σε αυτή την περίπτωση φαντάζομαι δεν υπάρχει κάτι που να μην το τρως. (κανένα περίεργο λαχανικό ίσως)

Οχι ρε,τα παντα ολα....... :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοψημένη  προβατίνα, που σφάχτηκε χτες, στην θράκα.

Ρε συ, το πρόβατο δεν πρέπει να μείνει μερικές μέρες? Έχω την εντύπωση ότι φρεσκοσφαγμένο κρέας δεν είναι καλό.

 

Όσο για μυρωδιές χωριού θυμάμαι σαν χθες, δημοτικό ακόμα, πήγαινα για άρμεγμα και μετά σφάξιμο κτλ κάποια στιγμή ένας μπάρμπας τραβάει έξω σωθικά, κοιλιές, πράματα, μου τα πετάει στην αγκαλιά "κράτα έπαε δυο λεφτά". Πωω έβγαλα μέχρι και της προηγούμενης βδομάδας το φαί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο διάολο , ακόμα και η συσκευασμένη σας μυρίζει?

 

Πάντα σε αυτούς που αηδιάζουν με αυτά τα πράγματα αναρωτιέμαι στο σεξ τα υπόλοιπα τους μυρίζουν? Μου έλεγε ένας αηδιάζει με τα ζουμιά της ντομάτας. Και λέω ''γλυφομ... κάνεις?'' Μου λέει ναι και του λέω εκεί πως την παλεύεις πχ?

Η φέτα οταν παρει αερα μοιριζει ""ασχημα"" για τους μπαμπακοκωλιδες, που λένε και στο χωριό μου.

 

Δηλαδή το κατσικίσιο γάλα δεν σας μοιριζει; αν ναι, παγωτό πως τρώτε; Για φρέσκο μιλάω, όχι αλτζιντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που δεν τρώει αρνί-κατσίκι;

 

εχω κι εγω προβλημα με αυτα τα δυο, βεβαια αλλαξα γνωμη για το αρνι οταν το εφαγα σωστα μαγειρεμενο σε γαλλικο εστιατοριο. εκει δεν μου βρωμαγε οποτε κατεληξα στο συμπερασμα οτι κατι λαθος κανουν στην ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...