Προς το περιεχόμενο

τυρί φέτα και μυρωδιές


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Skiabox γράφεις ότι είναι ότι πιο ανθυγιεινό υπάρχει...ότι είναι πιο παχυντική από τα υπόλοιπα τυριά συμφωνώ αλλά ρε φίλε για να λες ανθυγιεινό ένα αγνό υλικό σαν την φέτα εσύ σπίτι σου τι τρως γάλα τίγρης και φύλα μπαμπού;;;για κοίτα την επόμενη φορά που θα αγοράσεις μερέντα δημητριακά και ότι άλλο επεξεργασμένο παίρνεις ποσά υδρογόνομενα λίπη έχει πόσα απ αυτά έχουν μεταλλαγμένη σόγια αρωματικές ύλες και λοιπά...σ αυτούς που δεν τους αρέσει η φέτα δεν έχω να πω κάτι θέμα γούστου είναι εγώ τρελαίνομαι για παράδειγμα...αλλά όχι και ανθυγιεινή ρε φίλε...κάθεσαι όλη μέρα στον καναπέ φραπές πίτσα τσιγάρο και η φέτα σε σκοτώνει στο τέλος...

 

Τα ίδια ισχύουν και για τα κρέατα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κι εγω προβλημα με αυτα τα δυο, βεβαια αλλαξα γνωμη για το αρνι οταν το εφαγα σωστα μαγειρεμενο σε γαλλικο εστιατοριο. εκει δεν μου βρωμαγε οποτε κατεληξα στο συμπερασμα οτι κατι λαθος κανουν στην ελλαδα.

 

ή δεν το έφαγες απο καλό στο ψήσιμο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να τσεκαρω αν δινω δεκαρα... φτου...δεν εχω ουτε μια!!

Πω ρε πούστι μου με αυτό που μου είπες τώρα μου μάμησες την ψυχολογία.Να σκεφτείς ότι παραλίγο δεν θα πήγαινα στο γήπεδο.Πωωωωωω!!!!!!!!!!! τι μου είπε τώρα το άτομο που φαντάζεται ότι τον απαγάγουν εξωγήινοι και τον βασανίζουν με φέτα.Χαχαχαχαχαχ έχω πολλά χρόνια να γελάσω τόσο πολύ.Χαχαχαχαχα!!!!Πρόσεξε έρχετε από πίσω σου ο Ε.Τ και κρατάει φέτα.χαχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κι εγω προβλημα με αυτα τα δυο, βεβαια αλλαξα γνωμη για το αρνι οταν το εφαγα σωστα μαγειρεμενο σε γαλλικο εστιατοριο. εκει δεν μου βρωμαγε οποτε κατεληξα στο συμπερασμα οτι κατι λαθος κανουν στην ελλαδα.

 

Σίγουρος ότι δεν έφαγες άλογο ή βαφτισμένο βόδι;

συνήθως τα σαπίζουν για κανά μήνα στα ψυγεία σε Γαλλία - Αγγλία, και είναι γεμάτα αντιβιοτικά). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρος ότι δεν έφαγες άλογο;

συνήθως τα σαπίζουν για κανά μήνα στα ψυγεία σε Γαλλία - Αγγλία, και είναι γεμάτα αντιβιοτικά). 

 

ναι ειμαι σιγουρΗ και δεν ειναι σαπισμα το σιτεμα ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε πούστι μου με αυτό που μου είπες τώρα μου μάμησες την ψυχολογία.Να σκεφτείς ότι παραλίγο δεν θα πήγαινα στο γήπεδο.Πωωωωωω!!!!!!!!!!! τι μου είπε τώρα το άτομο που φαντάζεται ότι τον απαγάγουν εξωγήινοι και τον βασανίζουν με φέτα.Χαχαχαχαχαχ έχω πολλά χρόνια να γελάσω τόσο πολύ.Χαχαχαχαχα!!!!Πρόσεξε έρχετε από πίσω σου ο Ε.Τ και κρατάει φέτα.χαχαχαχαχ

 

Ημουν σιγουρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν σιγουρος. 

Ε δεν συναντάς κάθε μέρα άτομα που να σου προκαλούν τόσο γέλιο.Εις την λαϊκήν δηλ. γελοίους.Απλά ερμηνεύω τον ορισμό δεν υπονοώ κάτι...Αν δε έχουν και προσωνύμια η avatar με κύρος όπως το δικό σου ε τότε είναι συνδυασμός που σκοτώνει τι σκοτώνει δηλαδή τεμαχίζει τον άλλον από τα γέλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που είναι ότι πιο ανθυγιεινό υπάρχει!

 

 

Η φέτα είναι από τα πιο θρεπτικά και νόστιμα τυριά που υπάρχουν.

Είναι γεμάτη πρωτεϊνες, βιταμίνες και ασβέστιο. Τα αρνητικά της είναι τα κορεσμένα λιπαρά που περιέχει και το αλάτι.

 

'Οταν καταναλώνεται σε μικρές και λογικές ποσότητες δεν το λες ανθυγιεινό και είναι εξαιρετικό συνοδευτικό με αρκετά φαγητά. Τώρα αν τρώς μισό κιλό φέτα ημερησίως ναι θα έχεις πρόβλημα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ισχύει και για τα κρέατα skiabox...είναι καλό να ξεχωρίζουμε τι πραγματικά βλάπτει και τι όχι...και ρε παιδιά!!!έχουν ακουστεί άσχημα πράγματα γιατί έτσι ρε insomniacs?εντάξει σ κάποιους δεν αρέσει αλλά θα σ άρεσε ενώ τρως το hamburger στα goodys εγώ να σ λέω αηδιαστικό ρε φίλε Β Ρ Ω Μ Α Ε Ί πως το τρως ψεύτικα όλα πλαστικό στο στόμα σου......!λίγο σεβασμό όπως είπα είναι γούστα αυτά...και ποιος είπε πριν για εκείνο το γάλα 3 εβδομάδων...καλά μπορεί τα κομματάκια να μην τα κατάλαβες...το ότι αγόρασες γάλα και πίνεις ξινογαλο δεν σ κίνησε την περιέργεια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν συναντάς κάθε μέρα άτομα που να σου προκαλούν τόσο γέλιο.Εις την λαϊκήν δηλ. γελοίους.Απλά ερμηνεύω τον ορισμό δεν υπονοώ κάτι...Αν δε έχουν και προσωνύμια η avatar με κύρος όπως το δικό σου ε τότε είναι συνδυασμός που σκοτώνει τι σκοτώνει δηλαδή τεμαχίζει τον άλλον από τα γέλια.

 

Να βγαινεις περισσοτερο εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή συμβουλή ρε μπήχτη.Θα προσπαθήσω να το θυμάμαι αυτό!Μάλλον επειδή εσύ είσαι τόσο κοσμοπολίτης για αυτό συναντάς εξωγήινους που σε κυνηγούν με φέτα έτσι θα εξηγείτε.Κοίτα να δεις που παρόλο που έχω καφετέρια μπαρ δεν μπορώ να έχω τον κύκλο γνωριμιών σου ειδικά με βασανιστές εξωγήινους.Κοίτα να δεις τι γίνεται στον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που είναι ότι πιο ανθυγιεινό υπάρχει!

 

Το χοιρινό είναι αυτό...

 

εχω κι εγω προβλημα με αυτα τα δυο, βεβαια αλλαξα γνωμη για το αρνι οταν το εφαγα σωστα μαγειρεμενο σε γαλλικο εστιατοριο. εκει δεν μου βρωμαγε οποτε κατεληξα στο συμπερασμα οτι κατι λαθος κανουν στην ελλαδα.

 

 

ΜμΜΜΜΜμμμμμ, ναι, βέβαια οι γάλλοι τα κάνουν όλα σωστά..;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


τελικά η φέτα όταν ειναι φρέσκια βρωμάει η δεν βρωμάει ? να την αγοράζουμε αν βρωμάει η όχι ?
γιατι αν θεωρείτε υψηλής ποιότητας αυτή που βρωμάει ποδαρίλα οκ τότε να βάζουμε μια κάλτσα μέσα στο βαρέλι (φορεμένη) όπως κάνουν με το σκουλήκι στην τεκίλερ και να λέμε οτι τρώμε ακριβό τυρί , φάουστ γκράχ !

 

Το χοιρινό είναι αυτό...

 

 

 

ΜμΜΜΜΜμμμμμ, ναι, βέβαια οι γάλλοι τα κάνουν όλα σωστά..;ρ


μας παίρνουν και τσι γυναίκες !
στα όπλα σύντροφοι στα όπλα!!!  :shock: :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή συμβουλή ρε μπήχτη.Θα προσπαθήσω να το θυμάμαι αυτό!Μάλλον επειδή εσύ είσαι τόσο κοσμοπολίτης για αυτό συναντάς εξωγήινους που σε κυνηγούν με φέτα έτσι θα εξηγείτε.Κοίτα να δεις που παρόλο που έχω καφετέρια μπαρ δεν μπορώ να έχω τον κύκλο γνωριμιών σου ειδικά με βασανιστές εξωγήινους.Κοίτα να δεις τι γίνεται στον κόσμο.

 

κοιταω αλλα δεν βλεπω..ακουω...κοιτα να δεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...