Προς το περιεχόμενο

Μου αρέσει μια κοπέλα....πως να..?


MovingShadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρα είναι οι ελληνίδες. Άμα πέφτεις όλη την ώρα σε μπάζα (στην συμπεριφορά) μάλλον πρέπει να αλλαξεις τα μέρη που βγαίνεις ή απλα είσαι υπερβολικά άτυχος.

 

 

Τώρα στον topic starter μία είναι η συμβουλή, μην το πολυ σκέφτεσαι. Και εγω αυτό έκανα (τον καιρό που ήμουν ελεύθερος) και με αυτόν τον τρόπο πάντα πείθω τους φίλους μου να κάνουν κίνηση, που μου τα πρήζου "Και τι να πω;;; Και αν έχει γκόμενο;;; Και άμα με φτήσει;;; Και αν κομπλάρω;;; και αν.... και άν... ". Μην το πολυ σκέφτεσαι, δεν έχεις τίποτα να χάσεις. Όρμα χαλαρός και χαμογελαστός και άμα φας Χ, έχεις ένα έτοιμο ποτάκι να σε περιμένει, το πίνεις μονορούφι και αράζεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

Είχα κοπέλες που ήτανε χαζούλες , με λίγο φλερτ πέφτανε.

 

Ποτέ δεν είχα σοβαρή γκόμενα , που θα ήθελε @@ για να την ρίξεις ,( απο θέμα προσωπικότητας , όχι ομορφιάς)

 

και ποτέ δεν είχα σοβαρή σχέση με σοβαρή κοπέλα , εννοώ κοπέλα με συναισθηματικό ΙQ.

 

Αυτά λέτε και κάνετε και μετά δε μπορούμε να σηκώσουμε κεφάλι. :mrgreen:

 

Αυτά τους λέτε και μετά δε μπορούμε να σηκώσουμε κεφάλι με τον αέρα που παίρνουν. :mrgreen:

Όλες χαζές είναι και πέφτουνε όταν πρέπει.

Μη μασάς και μην τους δίνεις τόση αξία.

Μια υπάλληλος σε μαγαζί με κινητά είναι. Δεν είναι και η Paris Hilton..

Βουρ στον πατσά και αν δε θέλει στ@ φρύδια σου!! 

Έχει και αλλού Vodafone!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γεια σας. Δεν παρακολούθησα απαντήσεις μετά από το

 

 

31 είμαι  31 είμαι  31 είμαι  31 είμαι

 

 

και ναι στην τελική υπάρχουν 232342343 ήδη ανθρώπων με 43234234 διαφορετικές ψυχοσυνθέσεις κλπ αλλα.....

 

 

 

MovingShadow, on 15 Apr 2013 - 22:52, said:

snapback.png

31 είμαι  31 είμαι  31 είμαι  31 είμαι

 

Ξέρω ότι δεν εχω κανένα δικαίωμα να "χλευάζω" το ότι είσαι 31 και ρωτάς σε ένα τεχνολογικό φόρουμ για ιδέες φλέρτ, εκτός κι αν είσαι incognito κοινωνιολόγος ή απλά τρολ.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γεια σας. Δεν παρακολούθησα απαντήσεις μετά από το

 

 

 

 

και ναι στην τελική υπάρχουν 232342343 ήδη ανθρώπων με 43234234 διαφορετικές ψυχοσυνθέσεις κλπ αλλα.....

 

 

 

MovingShadow, on 15 Apr 2013 - 22:52, said:

snapback.png

31 είμαι  31 είμαι  31 είμαι  31 είμαι

 

Ξέρω ότι δεν εχω κανένα δικαίωμα να "χλευάζω" το ότι είσαι 31 και ρωτάς σε ένα τεχνολογικό φόρουμ για ιδέες φλέρτ, εκτός κι αν είσαι incognito κοινωνιολόγος ή απλά τρολ.  

 

Κάτσε ρε φιλαράκι , γιατί αυτό το πέσιμο?

 

Συζήτηση κάνουμε , και παίρνω συμβουλες στρατηγικής για μια κοπέλα που είναι πάνω απο τα κυβικά μου.

 

Αν σου χαλάω την αισθητική , σόρρυ κιόλας να πουμε.

 

Το μπλα-μπλα προσφέρεται για χαλαρή συζήτηση και "πικάντικα" θέματα , προς τί ο χλευασμός?

 

Άλλωστε , το πιο ωραίο συναίσθημα , όταν πας να φλερτάρεις , είναι αυτό το κόψιμο που νιώθεις στα γόνατα προτού το κάνεις.

 

Εχω απολαύσει πολλές φορές αυτή την αγωνία , και πριν την πέσω σε κοπέλες , και πριν βγουμε το πρώτο ραντεβού , και πριν δώσουμε το πρώτο φιλι κλπ κλπ.

 

Έτσι είναι ο έρωτας , γεμάτο στιγμές που σου κόβουνε την ανάσα , αλλά για αυτό αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου χαλάς καμία αισθητική, και να μου τη χαλούσες δλδ δεν υπάρχει κανένας λόγος να απολογηθείς. Αυτό νιώθεις και αυτό εκφράζεις. Ποτέ δεν έβαζα "ηλικίες σε στερεοτυπικες καταστάσεις/αντιδράσεις" κλπ αλλά μου εγείρει το ενδιαφέρον πως ένας άνθρωπος σε μία κάποια ηλικία ποστάρει (καλα κανει λεμε, πάψε) στο ινσόμνια αντι να το συζητήσει με κάποιο φίλο ή απλά να δράσει ώντας ερωτοχτυπημένος, δλδ με ένα υπέροχα απεγνωσμένο τρόπο, ολίγον τι ατσούμπαλο ασυνάρτητο αμήχανο κλπ για να καταφέρει να κερδίσει αυτην που ποθεί. Δεν ξέρω, δεν πιστεύω πως στον ΕΡΩΤΑ χρειάζεσαι τακτική προσέγγιση.. Δεν είναι κυνήγι για βραβείο στην τελική. Πες μου όμως για τα παιδικά σου χρόνια, για την πρώιμη εφηβεία και τον αντίκτυπό τους στην ψυχοσύνθεσή σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που δεν το συζητάω,ακόμα , με τους φίλους μου , είναι ότι σε τέτοια θέματα δεν είναι αντικειμενικοι οι φίλοι.

 

Ενώ ένας ξένος , ακριβώς επειδή δεν σε ξέρει , σου δίνει καλύτερες συμβουλές , ακόμα και αν είναι η πικρή αλήθεια...

 

Ε τα παιδικά μου χρόνια ήτανε συνηθισμένα μωρέ , ο πατέρας μου ερχότανε σπίτι μεθυσμένος και με βίαζε , αφού πρώτα είχε βιάσει την αδερφή μου και είχε  κάνει μάυρη στο ξύλο την μάνα μου , οπότε δεν έχω τίποτε αποθημένα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να λέτε παιδιά, όποιος έχει ταξιδέψει και εκτός συνόρων γνωρίζει.

Εκτός αν πιστεύετε ότι η χρεωκοπία δε συνοδεύεται και από χρεοκοπημένες νοοτροπίες.

διότι οι έλληνες εδώ δεν σταυρώνουν γκόμενα αλλά όταν βγουν έξω ουρές κάνουν οι αλλοδαπές για να τις πηδήξετε..

 

Κοίτα κι εμένα μ'άρεσε κάποιος που δούλευε στην vodafone και πήγαινα και τον κοιτούσα σαν χαζή.Τελικά δεν έγινε τίποτα.Δεν τον ξαναείδα, μπορεί να απολύθηκε.Και τι κατάλαβα που δεν του μίλησα;Και τι κατάλαβα που δεν τον περίμενα μετά την δουλειά να σχολάσει;

Πέταξε το πουλάκι...Οπότε πήγαινε και πες την θα είμαι το βράδυ εκεί με φίλους, πέρνα κι εσύ να σε δω.Διακριτικά όμως μην σε ακούσουν οι υπόλοιποι.Αυτή λοιπόν ή θα περάσει ή δεν θα περάσει.Αν δεν περάσει μην ξαναπάς εκεί.Να αλλάξεις κατάστημα.Αυτή θα έχει χάσει έναν πελάτη.Ορίστε μας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να την πλησιάσω όμορφα? Να στείλω λουλούδια ή θα είναι άκυρο? Τι να κανω?

 

μην τολμισεις και στειλεις λουλουδια, θα σε περασει για απεγνωσμενο, μπακουρι, μαλακοπιτουρα και οτιδηποτε αλλο μπορεις να φανταστεις. γενικως το να στειλεις λουλουδια σε μια γυναικα που δεν την ξερεις ειναι τελειως ακυρο στις μερες μας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εδω και περα....

 

Παλινδρομική κίνηση ισχύος, επι καθέτου άξονος, βαίνουσα συνεχώς αυξανόμενης εντάσεως και εκπέμπουσα υδάτινα βλήματα επί φανταστικού στόχου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χεις πάρει λάθος εξαρχής....

 

Τι πα να πει δεν είναι στα κυβικά μου;

 

Αυτές οι μαλακίες μας φάγανε....Μην την θεοποιείς στο μυαλό σου, γιατί και κάτι να γίνει μεταξύ σας, αν ξεκινήσεις με τέτοιες ιδέες you are so fucked. Same goes for είναι για σοβαρή σχέση.

 

Το ότι είσαι 31 δεν θα πρέπε να σε κανει πιο έμπειρο απλα συνειδητοποιημένο. Αξίζει να βασανίζεις το μυαλό σου για μια γυναίκα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τολμισεις και στειλεις λουλουδια, θα σε περασει για απεγνωσμενο, μπακουρι, μαλακοπιτουρα και οτιδηποτε αλλο μπορεις να φανταστεις. γενικως το να στειλεις λουλουδια σε μια γυναικα που δεν την ξερεις ειναι τελειως ακυρο στις μερες μας.

 

Εγώ πάντως πριν 2 χρόνια το έκανα και έπιασε (εν μερει). Και ήταν και πολύ ωραία γκόμενα και καθόλου ντεμοντέ (tattoo, trendy ντύσιμο κτλ) και πιτσιρίκα (22-23) όχι καμιά θεία. Βέβαια τα πήγα εγώ ο ίδιος τα λουλούδια (δεν τα έστειλα με κούριερ) και της τα έδωσα μαζί με μια καρτούλα με το τηλέφωνό μου γιατί ήταν στο χώρο εργασίας της και κώλωνα να της μιλήσω παραπάνω. Απλά την είχα δει ένα βράδυ εκεί που δούλευε και πήγα ένα από τα επόμενα, της τα έδωσα και λάκισα! Μιλάμε φοβερό άγχος, δεν ήξερα ούτε πως τη λένε, αν τα έχει με κανέναν εκεί, τίποτα. Θα θυμάμαι πάντα  το διάλογο:

 

-Αυτά είναι για σένα!

-Από ποιον;

-Από μένα!

-????

-Διάβασε τη κάρτα και θα καταλάβεις!

-Οκ, ευχαριστώ!

-Τα λέμε!

 

Μόλις βγήκα μου έφυγε ένα βάρος! Ντράπηκα που με κοιτάζαν όλοι, πελάτες και συναδελφοί της (κυρίως γυναίκες) αλλά έκανα την κίνησή μου και ξαλάφρωσα, δεν μπορούσα να το σκέφτομαι άλλο τι να κάνω να την προσεγγίσω κτλ.! Σίγουρα της ήρθε ουρανοκατέβατο, αλλά σίγουρα κολακεύτηκε κιόλας. Ειδικά οι άλλες εκεί πρέπει να σκάσανε από τη ζήλια τους (σιγά μη τους είχε τύχει κάτι τέτοιο, ξέρετε πως ανταγωνίζονται μεταξύ τους). Οπότε δούλεψε υπέρ θέλω να πιστεύω. Με πήρε τηλ. μετά από 2-3 μέρες και τα είπαμε, ήταν ελεύθερη και τελικά βγήκαμε κάποια ραντεβού σε καλό κλίμα. Πήγα μέχρι και σπίτι της, αλλά τα σκάτωσα μετά γιατί έγινα πολύ τσιμπούρι (την ήθελα πολύ ομως, ήταν κεραυνοβόλο) και δεν άφησα λίγο μυστήριο, κυνήγησα πολύ και τελικά "έπεσα" στα μάτια της, οπότε δεν προχώρησε.

 

Σαν κόλπο όμως φαίνεται να δουλεύει ακόμα και σήμερα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...