Προς το περιεχόμενο

πρόταση για πρωτεΐνη


POLITIS35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Σωστός. Θα την πάρω απο το extreme γιατί είμαι κοντά και γιατί την βιάζομαι. Επίσης θα χρειαστώ κάποιο συμπλήρωμα για ενέργεια δηλαδή αντοχή ; εχω παρατηρήσει οτι στην 1 ωρα τελειώνει το γαλακτικο οξυ και τρέμω στα βάρη ακομα και στα 5 κιλά.Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

προσωπικα την βγαζω με μπανανα + καφε . Υπαρχουν συμπληρωματα για ενεργεια (pre-workout) αλλα δεν θα στα συνιστουσα. Η προπονηση σου δεν πρεπει να ξεπερναει τα 60 λεπτα (αναφερομαι σε ασκηση με βαρη).
Μπανανα τρωο κ εγώ αλλά με κάνει δυσκοιλιο. Όταν λες καφέ ; Βάρη δεν κάνω πάνω από μια ώρα.Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είσαι σχεδόν υπέρβαρος όπως λες, πώς θα κάνεις γράμμωση;

 

Γνώμη μου είναι, πάρε μια cheat week τώρα με την νηστεία, τρώε τα νηστίσιμά σου και κάνε χαλαρά γυμναστική, μια εβδομάδα αν είσαι συνεπής δεν είναι τίποτα.

 

Επίσης κάτσε διάβασε, συμβουλέψου , κατανόησε τι είναι η απώλεια βάρους, τι είναι η γράμμωση και τι το να "βάλεις " κιλά.

Μετά διάβασε τι διατροφή χρειάζεται το καθένα, συνδυαστικά με το πρόγραμμα γυμναστικής που ακολουθείς.

Αφού τα ξεμπλέξεις λίγο και καταλήξεις, δοκίμασε δύο εβδομάδες αυτό που κατάλαβες ότι θες και ΑΝ δεις ότι ζορίζεσαι, άρχισε να σκέφτεσαι ΜΗΠΩΣ χρειάζεσαι συμπληρώματα και ποια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι σχεδόν υπέρβαρος όπως λες, πώς θα κάνεις γράμμωση;

 

Γνώμη μου είναι, πάρε μια cheat week τώρα με την νηστεία, τρώε τα νηστίσιμά σου και κάνε χαλαρά γυμναστική, μια εβδομάδα αν είσαι συνεπής δεν είναι τίποτα.

 

Επίσης κάτσε διάβασε, συμβουλέψου , κατανόησε τι είναι η απώλεια βάρους, τι είναι η γράμμωση και τι το να "βάλεις " κιλά.

Μετά διάβασε τι διατροφή χρειάζεται το καθένα, συνδυαστικά με το πρόγραμμα γυμναστικής που ακολουθείς.

Αφού τα ξεμπλέξεις λίγο και καταλήξεις, δοκίμασε δύο εβδομάδες αυτό που κατάλαβες ότι θες και ΑΝ δεις ότι ζορίζεσαι, άρχισε να σκέφτεσαι ΜΗΠΩΣ χρειάζεσαι συμπληρώματα και ποια.

ειμαι 1.83 97 κιλα .Νομιζω οτι ειναι πολλα !!!

 

Τι να διαβασω...απλα θελω να χασω κοιλια μωρε. Στα 40 δεν μπορεις να κανεις σωμα οπως και να εχει..

 

Ειδικα με αυτη τη δουλεια που εχω !! ! Ειμαι πανω απο 9 ωρες ορθιος και κουβαλαω αρκετα μετα καπακι παω γυμναστηριο Τι δυναμη να μεινει !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

χρονια πολλα παιδια! Χρειαζομαι τη συμβουλη σας... Δεν θελω να ανοιξω καινουριο θεμα. Χρησιμοποιω την πρωτεινη Whey Gold Standar της ON αλλα επειδη πλεον δεν βγαινω και μου φαινεται ακριβη λεω να περασω σε κατι τετοιο

 

http://xanoumis.gr/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1428&category_id=35&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

Εχετε αποψη για τη μαρκα? Την εχει χρησιμοποιησει καποιος? Σε θεμα ασφαλειας αναφερομαι. Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα παιδια! Χρειαζομαι τη συμβουλη σας... Δεν θελω να ανοιξω καινουριο θεμα. Χρησιμοποιω την πρωτεινη Whey Gold Standar της ON αλλα επειδη πλεον δεν βγαινω και μου φαινεται ακριβη λεω να περασω σε κατι τετοιο

 

http://xanoumis.gr/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1428&category_id=35&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

Εχετε αποψη για τη μαρκα? Την εχει χρησιμοποιησει καποιος? Σε θεμα ασφαλειας αναφερομαι. Ευχαριστω πολυ

Φίλε δεν την γνωρίζω την μάρκα αλλά στην θέση σου δεν θα αγόραζα πρωτεΐνη που δεν είναι από της τοπ.

 

Όχι επειδή μπορεί να σου κάνει ζημιά αλλά επειδή άλλες ποσότητες πρωτεΐνης/υδατ/λιπαρών λένε και άλλες ισχύουν.

 

+ η πρωτεΐνη που έχει στο λινκ δεν έχει καμία σχέση με την whey της ON. Αυτή είναι μέσα στους υδατάνθρακες με μικρό ποσοστό πρωτεΐνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα μαγαζι online για τη Whey που να ναι σχετικα φθηνα?

Εδώ εγώ Link.png Site: http://www.musclebody.gr/whey-/138-on-100-whey-gold.html">εδώ  έχω βρει πιό φθηνά την πρωτεΐνη της ON.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω για πρώτη φορά κάποιο συμπλήρωμα (ασχολουμαι με τα γυμναστηρια χρόνια) γιατι πλέον θα παω προπόνηση 1 ωρα το μεσημερι στο διαλειμα απο δουλεια και μετα δεν θα εχω χρόνο για φαι. Θα ήθελα κάποια πρωτεΐνη να συμπληρώσω ενα γευμα. 

 

Θελω οτι πιο pure και safe γίνεται δεν θέλω ουτε λυποδιαλυτες , ουτε χημικά ουτε εφεδρίνες ουτε super mass 4000 κτλ, τι προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω για πρώτη φορά κάποιο συμπλήρωμα (ασχολουμαι με τα γυμναστηρια χρόνια) γιατι πλέον θα παω προπόνηση 1 ωρα το μεσημερι στο διαλειμα απο δουλεια και μετα δεν θα εχω χρόνο για φαι. Θα ήθελα κάποια πρωτεΐνη να συμπληρώσω ενα γευμα. 

 

Θελω οτι πιο pure και safe γίνεται δεν θέλω ουτε λυποδιαλυτες , ουτε χημικά ουτε εφεδρίνες ουτε super mass 4000 κτλ, τι προτείνετε?

Για μετά το γυμναστήριο μπορείς να πάρεις την πρωτεΐνη που Link.png Site: http://www.musclebody.gr/whey-/138-on-100-whey-gold.html">πρότεινα  στο παιδί πάνω. Μαζί με μία μπανάνα είσαι κομπλέ και μετά από καμιά ώρα φροντίζεις να φας κάτι στερεό γιατί δεν παίζει να σε κρατήσει και πολύ μόνο η πρωτεΐνη με την μπανάνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σβησε το ποδηλατο και χωσου σε ελληπτικο αλλιως χαλαρο jog στον διαδρομο

 

ή μια μιξη και των τριών

 

 

Εγώ απλά από απορία ρωτάω γιατί δεν ασχολούμαι ιδιαιτερα με το fitness :P

 

1) γιατί να σβήσει το ποδήλατο?

 

2) τι είναι το interval στην γυμναστική?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω για πρώτη φορά κάποιο συμπλήρωμα (ασχολουμαι με τα γυμναστηρια χρόνια) γιατι πλέον θα παω προπόνηση 1 ωρα το μεσημερι στο διαλειμα απο δουλεια και μετα δεν θα εχω χρόνο για φαι. Θα ήθελα κάποια πρωτεΐνη να συμπληρώσω ενα γευμα. 

 

Θελω οτι πιο pure και safe γίνεται δεν θέλω ουτε λυποδιαλυτες , ουτε χημικά ουτε εφεδρίνες ουτε super mass 4000 κτλ, τι προτείνετε?

 

οι πρωτεΐνες είναι φαγητό

παρόλα αυτά έχω περιπτώσεις που κάποιες τις πέρασαν απο ανάλυση και βρήκαν μέσα μπινελίκια (παλιά αυτό)

anyway , εφεδρίνη :wub:  δεν θα έχει όποια και αν πάρεις , είναι αδύνατον, δεν τους συμφέρει να βάλουν κάτι που θα ανεβάσει το κόστος παρασκευής. (εκτός αν εννοείς οτι δεν θες να πάρεις εφεδρίνη γενικά , που και αυτό δεν γίνεται έτσι και αλλιώς γιατι δεν βρίσκεις ευκολα και τα χάπια τα κάνανε 5mg απο 20 που κυκλοφορούσαν (ήθελες κανα 80mg την μέρα πχ , έπινες 4 , τώρα θες 16!!! (SHIIIIIIIIT!!!!!!!!)

 

λυποδιαλύτες (ολοι οσοι κυκλοφορούν) = τσάι/καφεΐνη και αντε και κανένα άλλο πραματάκι pure (που δεν κάνει τίποτα) δηλαδή όλα αυτά έχουν γίνει άχρηστα μετά την αφαίρεση των ουσιών που "δούλευαν" 

 

ΤΙς SUPER MASS κλπ καλά κάνεις και δεν τις θες γιατι ειναι η χειρότερη σαβούρα που κυκλοφορεί

θεωρώ όποιους τις αγοράζουν τουλάχιστον άσχετους , μην πω χαζούς . Εχουν μέσα ΠΟΣΗ ζάχαρη και ουσιαστικά πληρώνεις να πάρεις whey με ΠΟΛΥ προσθήκη ζάχαρης (ΥΔ).

 

Για να ασχολείσαι χρόνια με γυμναστήρια πιστεύω θα τα ξέρεις ήδη αυτά , απλά τα γράφω just in case και για κάποιον που δεν τα ξέρει.

 

Πάντως pure και safe πρωτείνη είναι μόνο τα ασπράδια αυγών(καθαρή πρωτεΐνη , zeroooo carbs) . Οι σκόνες ειναι κομπλέ , τις χρησιμοποιώ χρόνια , όμως δεν κάνουν καλό , επιβαρύνεις συκώτι και τα  νεφρά , οπότε φρόντισε να πίνεις αρκετό νερό μέσα στην μέρα (πίνω κανα 6ρι λίτρα τώρα που καλοκαιριάζει, νεροφίδα και έτσι λολ) και θα είσαι οκ.

σου προτείνω λοιπον την whey της ON :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα έχεις πρόβλημα με 1-2 σκούπ την μέρα πίνοντας το νεράκι που πρέπει
απλά μερικοί αντικαθιστούν πολλά γεύματα με whey και γαμάνε συκώτι και νεφρά
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...