Προς το περιεχόμενο

πρόταση για πρωτεΐνη


POLITIS35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπερτροφια σε πρωτεινη προκαλει καρκινο.Υπαρχουν χιλιαδες αρθρα,να ενα random.

 

http://nutritionresearchcenter.org/healthnews/too-much-protein-is-no-good/

Η συγκεκριμένη μιλάει για παραπάνω από το 30% της ημερήσιας πρόσληψης. Πάνω κάτω δεν κινούνται πολλοί πάνω από αυτό και όταν κινούνται πάνω από 30% αφορά μικρές περιόδους. Μιλάω πάντα για φυσικούς χομπίστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30% πρωτεΐνη όμως είναι υπεραρκετή για κοινούς θνητούς (για natural καταστάσεις). Εγώ παίρνω 30% προτείνη με γεύματα 2700 - 3000 θερμίδων και ειναι περίπου 170-180 γραμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ την προσωπική μου εμπειρία. Ξεκίνησα πριν κανα μήνα γυμναστήριο για να χάσω κανα κιλό. Ξεκίνησα στα 97 και είχα πάρει και μια συσκευασία πρωτεΐνης των 500 γραμμαρίων περίπου αυτής της μάρκας images?q=tbn:ANd9GcS326hIJ9uFrCw_yPWgSg_.

Έπαιρνα 1 scoop με γάλα μετά το γυμναστήριο και μόνο όταν δεν είχα να φάω κάτι (συνήθως έτρωγα μεσημέρι, απόγευμα gym και μετά πρωτεΐνη). Έβγαλα λοιπόν ένα μήνα με 500 γραμμάρια. Απο διατροφή έτρωγα κανα κουλούρι με φιλαδέφλεια το πρωί, ομελέτα με μπέικον ή καμια μπαγκέτα με τόνο ή κανα κρουασάν και πολλές φορές τίποτα. Μεσημέρι σαλάτα μαρούλι ντοματίνια ήταν στάνταρ κάθε μέρα και θα είχα ή κοτόπουλο, ή μοσχαρίσια ή χοιρινή ή τόνο ή μπιφτέκια. και βράδυ σχεδόν κάθε μέρα ένα γιαουρτάκι. Αυτά με γυμναστήριο 6 φορές την εβδομάδα. Κατάφερα να είμαι τώρα στα 90 και να πέφτω. 

 

Η πρωτεΐνη λοιπόν ούτε μου έκανε μπράτσα ούτε τίποτα. Το μόνο που βοήθησε ήταν να αντικαθιστώ ένα γεύμα που θα είχε ελάχιστους υδατάνθρακες. Τώρα που έφτασα σε ένα ικανοποιητικό βάρος δεν θα ξαναπάρω και θα αρχίσω να βάζω λίγο περισσότερους υδατάνθρακες στα γεύματα. 

 

Αυτοί που γίνονται τούμπανα στα γυμναστήρια και πέτρα κοιλιακούς μόνο πρωτεΐνη δεν πρέπει να παίρνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεελα. (επίσης όμως σηκώνουν και σοβαρά βάρη , τα οποία μάλλον απέφευγες επιμελώς για να μη δεις καμιά αύξηση στο σώμα σου)

 

Για το άρθρο, για να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε. that eating less protein may help protect against certain cancers that are not directly associated with obesity. 

 

και μιλάει για 30% πρωτεινη, κετώσεις και MAY HELP PROTECT. Πιάσε το αυγό και κούρευτο. Φάτε καρότα μαζί με την πρωτείνη γιατί με τα καρότα you may help protect against cancers blah blah blah. 

 

Α και πίνετε νερό. Μπας και εμφανιστεί καμια πέτρα στα νεφρά. Γιατί ως γνωστόν η πέτρα στα νεφρά δεν εμφανίζεται από το λίγο νερό αλλά από την πολλή πρωτείνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη μιλάει για παραπάνω από το 30% της ημερήσιας πρόσληψης. Πάνω κάτω δεν κινούνται πολλοί πάνω από αυτό και όταν κινούνται πάνω από 30% αφορά μικρές περιόδους. Μιλάω πάντα για φυσικούς χομπίστες.

Δεν αναφερθηκα σε τι ειπατε εσεις η καποιος αλλος κυριος που λεει την γνωμη του,απλα απαντησα στην ερωτηση ''εαν παρει κανεις παραπανω προτεινη τι μπορει να παθει'' που ρωτησε καποιος. Υπαρχουν πολλες μελετες που αναφερουν απο νεφρικη ανεπαρκεια μεχρι καρκινο.Το συγκεκριμενο λινκ που εβαλα εχει μια καποια βαρυτητα παραπανω γιατι ο επιστημονας που αναφερει ειναι λεκτορας στο Στανφορντ.

 

Το bodybuilding στην επαγγελματικη του μορφη ειναι στην εποχη μας,οτι πιο αηδιαστικο και ηλιθιο υπαρχει.Ατομα που μπολιαζονται στα αναβολικα,καταστρεφουν την υγεια τους και την αισθητικη τους γιατι πιο πολυ μοιαζουν με χελονονιντζα παρα με αντρες,με φουσκωμενες κοιλιες σαν εγγυες γυναικες απο την αυξητικη ορμονη.Και μερικους μηνες υποβαλονται σε υπεραυστηρες,βλαβερες διαιτες για να καψουν λιπος και παιρνουν διουρητικα για να κατουρισουν τα περιττα υγρα απο τις σκονες πρωτεινης.Δηλαδη ολο τον χρονο κοπιασαν και μετα 3-4 μηνες πριν να κατεβουν σε εκδηλωση που θα επιδειξουν τα αφυσικα σωματα τους,στερουνται τα παντα για να ανεβουν και να δειξουν το σωμα τους για 5 λεπτα.Η ολη κατασταση ειναι ενα freak show για να βγαζουν εκατομμυρια οι πολυεθνικες τροφιμων.

 

Οι μυς ειναi περιπου 80% νερο,οποτε για εναν φυσικο bodybuilder που σε αντιθεση με τους επαγγελματιες ειναι και ομορφο και καλο σπορ,αυτο που χρειαζεται ειναι μια ισορροπημενη διατροφη με ολα τα θρεπτικα συστατικα πρωτεινη,υδατανθρακες και λιπη,στις σωστες αναλογιες ωστε να εχει και μυικοτητα και γραμμωση.Αλλα αυτο με φυσικο τροπο γινεται σε βαθος χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σε ένα μήνα τι περίμενες να δεις;Μη κοιτάς το telemarketing που κάνουν κοιλιακούς σε δέκα μέρες!

 

Το ότι γυμνάζεσαι 6 μέρες δεν λέει τίποτα, ίσα ίσα που είμαι σίγουρος πως έκανες κάποια υπερβολή!Κάθε μυική ομάδα θέλει ξεκούραση τουλάχιστον 2-3 μέρες για κάποιον αρχάριο, περισσότερο για όσο έχεις φτάσει τα όρια.

Αν μπορείς μείωσε σε 4-5 τις επισκέψεις στο γυμναστήριο και βάλε στη ζωή σου λίγο κολύμπι και ποδήλατο. (δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο)

 

Επίσης για πρωινό βρώμη με λίγο μέλι γάλα η γιαούρτι, συχνά και μικρά γεύματα, πολύ νερό και μακρυά όσο γίνεται απο λάδια (εκτός ελαιόλαδου) ψωμιά κτλ γνωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παίρνεις τόσο ελαφριά το θέμα. Η πολύ πρωτεΐνη μπορεί να κάνει μεγάλο κακό όπως μπορεί να κάνει μεγάλο κακό και το πολύ καρπούζι. Απλά με την πρωτεΐνη είναι λίγο πιο επικίνδυνη κατάσταση λόγω έλλειψης μόρφωσης και ανωριμότητας ηλικίας. Εχουν ακουστεί πολλές περιπτώσεις κατι παλικάρια που τσιμπάνε 200-300 γραμμάρια την ημέρα και έχουν 4 απο τα 6 γεύματα προτειν σεικ και καταλήγουν 22 χρονών με κύρωση ύπατος. 

 

Και ένα πακέτο ασπιρίνες να φας πάλι νοσοκομείο θα πας 

 

  Εγώ δεν ειμαι εναντίον τίποτα και αναβολικά όποιος θέλει να παρει κάποιος ας παρεί , αλλά πρέπει το κάνει σωστά και με σωστη επίβλεψη, οχι βρίσκουμε ενα τυχαίο αγοράζουμε ότι μας δίνει και βαράμε όπου να ναι χωρις εξετάσεις η τιποτα. (οχι οτι είμαι ο καλυτερος για να μιλήσω για αναβολικά καθώς γνωρίζω το θέμα μόνο χομπίστικα, και ώντας στους χώρους για χρόνια)

 

 

 

 

Α και πίνετε νερό. Μπας και εμφανιστεί καμια πέτρα στα νεφρά. Γιατί ως γνωστόν η πέτρα στα νεφρά δεν εμφανίζεται από το λίγο νερό αλλά από την πολλή πρωτείνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και πολλά παλικάρια που έχουν κύρωση ήπατος από αλκοόλ μαζί με θανάτους οικογενειακή βία και πολλά. 

 

Λοιπόν επειδή έχουμε καταντήσει γραφικοί να λέμε τα αυτονόητα. Μην κάνετε μαλακίες με καμία τροφή. Και νερό να πίνετε υπερβολικό , πεθαίνετε. Εντάξει? 1-2 scoop δεν κάνει τίποτα κακό. 

 

O benign είναι βέγκαν και εννοείται πως την τρίχα θα την κάνει τριχιά. Λέει για bodybuilding ΛΕΣ και κανένας από εδώ θα βρει συμβουλές. Λες και μιλάμε για bodybuilding

 

Επίσης λέω να σπείρω τρομολαγνεία , ποστάροντας links με ανθρώπους που πέθαναν από πολλές σοκολάτες. 

 

Και τι εννοεί κανείς παραπάνω?  1 scoop? 1 κιλό την εβδομάδα?

 

Τα πράγματα στη ζωή είναι απλά, υπάρχει ο βασικός κανόνας. 

 

ΜΗ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σε ένα μήνα τι περίμενες να δεις;Μη κοιτάς το telemarketing που κάνουν κοιλιακούς σε δέκα μέρες!

 

Το ότι γυμνάζεσαι 6 μέρες δεν λέει τίποτα, ίσα ίσα που είμαι σίγουρος πως έκανες κάποια υπερβολή!Κάθε μυική ομάδα θέλει ξεκούραση τουλάχιστον 2-3 μέρες για κάποιον αρχάριο, περισσότερο για όσο έχεις φτάσει τα όρια.

Αν μπορείς μείωσε σε 4-5 τις επισκέψεις στο γυμναστήριο και βάλε στη ζωή σου λίγο κολύμπι και ποδήλατο. (δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο)

 

Επίσης για πρωινό βρώμη με λίγο μέλι γάλα η γιαούρτι, συχνά και μικρά γεύματα, πολύ νερό και μακρυά όσο γίνεται απο λάδια (εκτός ελαιόλαδου) ψωμιά κτλ γνωστά

 

Αγύμναστο δεν με λες, απλά είχα πετάξει κοιλίτσα απο τα πολλά πιτόγυρα και τις κρέπες. Καθιστική ζωή και κοπρίτης φοιτητής δεν θέλει και πολύ. Ποδήλατο κάνω χρόνια τώρα γιατί το χρησιμοποιώ ως μέσω μετακίνησης οπότε κρατιέμαι. Με 6 επισκέψεις γύμναζα κάθε μυιηκή ομάδα κάθε 3η μέρα, ήμουν πιασμένος στην αρχή αλλα μετά έστρωσα. Με το πρωινό ειδικά είμαι λίγο ζόρι γιατί ξυπνάω άκυρες ώρες και μπορεί μετά απο 2 ώρες να φάω μεσημεριανό. Δικέφαλα και ώμους είδα μια σχετική αλλαγή αλλα όχι τίποτα ιδιαίτερο. Και ο γυμναστής μου εχει πει αυτό ακριβώς για συχνά και μικρά γεύματα αλλα δυσκολεύομαι να το κάνω, νερό ξεσκίζομαι στανταράκι είναι 2 με 2,5 μπουκάλια του 1,5 λίτρου την ημέρα. Χώρια απο καφέδες. Έκοψα και εντελώς την ζάχαρη απο εκεί που έβαζα 4 κουταλιές στον καφέ τώρα πίνω σκέτο.

 

Γενικά τώρα έγινε επίπεδη και η κοιλιά είμαι 1.83, οπότε για ένα ακόμα μήνα που θα κάνω με λιγότερες επισκέψεις τώρα 4-5 και ελπίζω να φτάσω στα 85. Ήμουν πρόπερσι καλοκαίρι στα 78, αλλα είμαι λιμασμένος με το φαΐ και έχασα την μπάλα αυτον τον χειμώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O benign είναι βέγκαν και εννοείται πως την τρίχα θα την κάνει τριχιά. Λέει για bodybuilding ΛΕΣ και κανένας από εδώ θα βρει συμβουλές. Λες και μιλάμε για bodybuilding.

Λαθος,δεν ειμαι vegan.Απλα προσφατα εκανα για ενα χρονο vegan διατροφη και ταυτοχρονα εσπαγα πλακα με high quality trolling σε μερικους φιλους και μη εδω στο φορουμ που ειναι κρεατομανεις. :devil:

 

Αυτος ο πειραματισμος μου διδαξε πολλα σχετικα με διατροφη,ηταν μια καλη αποτοξινωση και διασκεδαστικη εμπειρια.Δεν το συνεχισα ομως γιατι παρολο που συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι πιο υγιης τροπος,χανεις σε ποικιλια και απολαυση χωρις κρεας η τυροκομικα.Ολα με μετρο χωρις καταχρησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το bodybuilding στην επαγγελματικη του μορφη ειναι στην εποχη μας,οτι πιο αηδιαστικο και ηλιθιο υπαρχει.Ατομα που μπολιαζονται στα αναβολικα,καταστρεφουν την υγεια τους και την αισθητικη τους γιατι πιο πολυ μοιαζουν με χελονονιντζα παρα με αντρες,με φουσκωμενες κοιλιες σαν εγγυες γυναικες απο την αυξητικη ορμονη.Και μερικους μηνες υποβαλονται σε υπεραυστηρες,βλαβερες διαιτες για να καψουν λιπος και παιρνουν διουρητικα για να κατουρισουν τα περιττα υγρα απο τις σκονες πρωτεινης.Δηλαδη ολο τον χρονο κοπιασαν και μετα 3-4 μηνες πριν να κατεβουν σε εκδηλωση που θα επιδειξουν τα αφυσικα σωματα τους,στερουνται τα παντα για να ανεβουν και να δειξουν το σωμα τους για 5 λεπτα.Η ολη κατασταση ειναι ενα freak show για να βγαζουν εκατομμυρια οι πολυεθνικες τροφιμων.

 

 

 

Οκ...αν εσύ έτσι αντιλαμβάνεσαι το bbing δεν μπορώ να σου αλλάξω γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν έχει και άδικο ο benign σε αυτό που λέει. Έχει ένα δίκιο κατά μέρος, όχι απόλυτα βέβαια.

 

Απλά με την πρωτεΐνη είναι λίγο πιο επικίνδυνη κατάσταση λόγω έλλειψης μόρφωσης και ανωριμότητας ηλικίας. Εχουν ακουστεί πολλές περιπτώσεις κατι παλικάρια που τσιμπάνε 200-300 γραμμάρια την ημέρα και έχουν 4 απο τα 6 γεύματα προτειν σεικ και καταλήγουν 22 χρονών με κύρωση ύπατος. 

 

Και ένα πακέτο ασπιρίνες να φας πάλι νοσοκομείο θα πας 

 

  Εγώ δεν ειμαι εναντίον τίποτα και αναβολικά όποιος θέλει να παρει κάποιος ας παρεί , αλλά πρέπει το κάνει σωστά και με σωστη επίβλεψη, οχι βρίσκουμε ενα τυχαίο αγοράζουμε ότι μας δίνει και βαράμε όπου να ναι χωρις εξετάσεις η τιποτα. (οχι οτι είμαι ο καλυτερος για να μιλήσω για αναβολικά καθώς γνωρίζω το θέμα μόνο χομπίστικα, και ώντας στους χώρους για χρόνια)

 

Aυτό.

Κυρίως ηλικίες 16-25 έχουν θέμα γιατί δεν ξέρουν ούτε τι είναι η πρωτεϊνη και ο υδατάνθρακας. Απλά νομίζουν ότι αν φάνε 5 λαλακίες και πάρουν και κάνα συμπλήρωμα θα γίνουν Σβαρτζενέγκερ... Για τυχόν κινδύνους δεν τους μίλησε ποτέ κανείς. Εντελώς ανύπαρκτη ενημέρωση. Αυτό το βλέπεις ακόμα και εδώ. Μόλις άκουσαν για κύρωση ήπατος έφτασε το σκατό στην κάλτσα ... τραγικά πράγματα πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 scoop την ημέρα δεν θα πάθεις τίποτα. ΑΝΤΕ ολο χαζά. Σας άφησα να δούμε που θα το πατε. Με 2 δόσεις και για κανα 4 μηνό δεν πρόκειται να πάθεις κάτι. Σε λίγες μέρες θα κανω εξετάσεις αίματος και θα σας πω νεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγύμναστο δεν με λες, απλά είχα πετάξει κοιλίτσα απο τα πολλά πιτόγυρα και τις κρέπες. Καθιστική ζωή και κοπρίτης φοιτητής δεν θέλει και πολύ. Ποδήλατο κάνω χρόνια τώρα γιατί το χρησιμοποιώ ως μέσω μετακίνησης οπότε κρατιέμαι. Με 6 επισκέψεις γύμναζα κάθε μυιηκή ομάδα κάθε 3η μέρα, ήμουν πιασμένος στην αρχή αλλα μετά έστρωσα. Με το πρωινό ειδικά είμαι λίγο ζόρι γιατί ξυπνάω άκυρες ώρες και μπορεί μετά απο 2 ώρες να φάω μεσημεριανό. Δικέφαλα και ώμους είδα μια σχετική αλλαγή αλλα όχι τίποτα ιδιαίτερο. Και ο γυμναστής μου εχει πει αυτό ακριβώς για συχνά και μικρά γεύματα αλλα δυσκολεύομαι να το κάνω, νερό ξεσκίζομαι στανταράκι είναι 2 με 2,5 μπουκάλια του 1,5 λίτρου την ημέρα. Χώρια απο καφέδες. Έκοψα και εντελώς την ζάχαρη απο εκεί που έβαζα 4 κουταλιές στον καφέ τώρα πίνω σκέτο.

 

Γενικά τώρα έγινε επίπεδη και η κοιλιά είμαι 1.83, οπότε για ένα ακόμα μήνα που θα κάνω με λιγότερες επισκέψεις τώρα 4-5 και ελπίζω να φτάσω στα 85. Ήμουν πρόπερσι καλοκαίρι στα 78, αλλα είμαι λιμασμένος με το φαΐ και έχασα την μπάλα αυτον τον χειμώνα.

 

να ζητήσεις τον γυμναστή σου να σου γράψει πρόγραμμα γραμμωσης.Και όλη την πρωτεινη του κόσμου να πιεις αν δεν γυμνάζεσαι σωστά με σωστές ασκήσεις δεν θα δεις διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...