Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Re slipknot , paikse afta pou eipa kai sygrineta . To FEAR k an einai poly provlepomeno me ena koritsaki pou apla eklase k phre floga o topos.

 

To thema se ena game otan sygrineis ton tromo einai opws kai oi

tainies, h Atmosfaira file mou kai to senario .

To Alien kai to Resident Evil einai koryfh , zeis ton xarakthra ,

exeis senario, exeis istoriko , exeis allhlepidrash , exeis endiaferon.

 

De lew oti einai moufes to fear k rest , alla oxi top , pou kai pali

einai proswpikh mou apopsh ;) Den epivalw tpta .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Re slipknot , paikse afta pou eipa kai sygrineta . To FEAR k an einai poly provlepomeno me ena koritsaki pou apla eklase k phre floga o topos.

 

To thema se ena game otan sygrineis ton tromo einai opws kai oi

tainies, h Atmosfaira file mou kai to senario .

To Alien kai to Resident Evil einai koryfh , zeis ton xarakthra ,

exeis senario, exeis istoriko , exeis allhlepidrash , exeis endiaferon.

 

De lew oti einai moufes to fear k rest , alla oxi top , pou kai pali

einai proswpikh mou apopsh ;) Den epivalw tpta .

 

Οκ σεβαστή η άποψη σου απλά οι ενστάσεις μου ήταν στο ότι αρκετοί σίγουρα ίσως βρίσκουν κάτι τρομακτικοί ενώ κάποιοι άλλοι όχι και στο ύφος του post αλλά τώρα εντάξει.Τα resi τα έχω παίξει και συμφωνώ αν και όπως είπα,τώρα δύσκολα θα τρόμαζα.Το doom 3 περιμένει στο συρτάρι(δεν είμαι και τρελός gamer τώρα,ξανάρχισα να παίζω γι αυτό και παίζω games με τόση καθυστέρηση).Έχω δει όμως και έχω ακούσει και όντως είναι αρκετά τρομακτικό.Για τα άλλα δεν έχω άποψη μιας και δεν τα έχω παίξει αλλά κάτι μου λέει ότι επειδή είναι σχετικά παλιά(αν δεν κάνω λάθος) θα είναι και καλά.Μου φαίνεται κάποιο alien vs predator δεν είχε βγει και για Sega Saturn ή κάνω λάθος ? Αν ναι τότε το είχα παίξει και όντως τα έσπαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα δεν θεωρω τρομακτικο...αν κ το DOOM 3 ειχε απιστευτη ατμορφαιρα...κατι 15λεπτα με τον φακο και να πρεπει να αλλαξει γρηγορα σε καραμπινα να σφαξεις καποιο τερας..και μετα παλι με τον φακο...

 

Κατα τ αλλα σιγα τα τρομακτικα games που αναφερετε παιδια...

 

Και για οσους λενε το "Clive Barker's Undying" τρομακτικο...ΕΛΕΟΣ!!!Χαλαρο παιχνιδι..

:devil::devil::devil:

εκτος αν εχετε καμια γενικη φοβια με τα φαντασματα κτλ...

 

Ολα τα παιχνιδια πλεον εχουν καταντησει να ακολουθουν τα τετρημενα..

ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

ΖΟΜΠΙ

ΤΕΡΑΤΑ

ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ

ΡΟΜΠΟΤ

...

 

και διαφορα σημεια οπου επικρατει ησυχια αλλα πλεον εισαι 100% υποψιασμενος οτι θα υπαρχει κατι εκει που θα σου πεταχτει με το που θα μπεις!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to F.E.A.R. (se orismena simeia tou paixnidiou katouriese apo ton fovo ama eisai monos... k eimai atomo p den tromasei katholou efkola) kai sigoura pooooli pio tromaktiko tha einai (opos apedeixe to video pou dimosiefsane) to "Project Origin".... gam*tes faseis :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα δεν θεωρω τρομακτικο...αν κ το DOOM 3 ειχε απιστευτη ατμορφαιρα...κατι 15λεπτα με τον φακο και να πρεπει να αλλαξει γρηγορα σε καραμπινα να σφαξεις καποιο τερας..και μετα παλι με τον φακο...

 

Αν το παίζεις πρώτο φορά στο σημείο που..

είσαι στην τουαλέτα και δεν έχει μουσική και μόλις γύρισες και κοιτάξεις τον καθρέφτη γίνεται ένας πανικός

όποιος και να 'σαι, δεν πα να 'σαι και ο Chuck..χέζεσαι...

 

Κατα τ αλλα σιγα τα τρομακτικα games που αναφερετε παιδια...

 

Και για οσους λενε το "Clive Barker's Undying" τρομακτικο...ΕΛΕΟΣ!!!Χαλαρο παιχνιδι..

:devil::devil::devil:

εκτος αν εχετε καμια γενικη φοβια με τα φαντασματα κτλ...

 

Πόσο χρονών είσαι(αν επιτρέπεται) και πότε το έπαιξες?

 

Ολα τα παιχνιδια πλεον εχουν καταντησει να ακολουθουν τα τετρημενα..

ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

ΖΟΜΠΙ

ΤΕΡΑΤΑ

ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ

ΡΟΜΠΟΤ

...

 

Για πέτα καμιά ιδέα εσύ γιατί εμένα δεν μου έρχεται κάτι πρωτότυπο στο μυαλό..ίσως γιγαντιαία λεμόνια?ή σαρκοφάγα βιβλία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά. Μην ασχολείστε. Κάθε 3 και λίγο υπάρχει και ένας που θα εξηγήσει στον κόσμο ότι δεν υπάρχει τίποτα το τρομακτικό.

 

Σώπα! Παιχνίδια είναι, αν δεν έχεις όρεξη να τρομάξεις, καθώς και λίγο φαντασία δε γίνεται.

 

Τα παιχνίδια τρόμου είναι γι' αυτούς που έχουν όρεξη να μπούνε σε μια ατμόσφαιρα, να ζήσουν ένα παιχνίδια, να τρομάξουν, και τα παιχνίδια κωμωδίες είναι γι' αυτούς που έχουν όρεξη να γελάσουν.

 

Άμα δε σας αρέσει, παίξτε ρώσικη ρουλέτα ή περιμένετε να σας γαργαλήσουν (αντίστοιχα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alien VS Predator 1 & 2, παίζοντας το campaign των marines. Πέρα από απίστευτα τρομακτικό, σε κάποια σημεία γινόταν και αποτρόπαια αιδιαστικό. Πραγματικά παρακαλούσα να το τερματίσω, δεν το άντεχα ώρες-ώρες!

 

Ξέρω ότι θα ακουστεί κάπως, αλλά ανατριχίλες μου έφερνε και το Tomb Raider 2 στα τελευταία του επίπεδα, όπου συρρέανε ορδές αραχνών. Εφιάλτης...

 

Το Doom3 ήταν τρομακτικό μέσα στην πρώτη ώρα gameplay. Μετά γίνονταν προβλέψιμο και τετριμένο (η ατμόσφαιρα του ήταν πάντως υποδειγματική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τρόμαξα με το Resident Evil 1 κυρίως στη φάση με τα σκυλιά που πετάγονται στην αρχή εκεί στο διάδρομο ενώ λίγο τρομακτικό μπορώ να πω ήταν και το The Thing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw tromaksa me to max paune.den kserw an to kserete alla einai gamato paixnidaki.imoun kai pio mikros tote kai oso na einai fovomoun. na fantasteite otan evlepa p.x. 2 portes kai i mia egrafe oti einai kleisti kai i alli anoixti pigena na anoiksw tin kleisti mpas kai kerdisw ligo xrono gt molis anigeis kapioia porta paitagonte kati malakes kai tromazeis....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aχ τι μου θυμίσατε τώρα!!Συγκινήθηκα!!Θα σας πω με λεπτομέρειες 3-4 παιχνιδάκια που μου έχουν μείνει.

1995 Είχα αγοράσει το Playstation με το παιχνίδι Adidas Power Soccer(αν παίξετε το PES2008 και δειτε και το Adidas Power Soccer θα τρομάξετε!!!Τέσπα).Και ο φίλος ενός φίλου μου λέει πως θα μου φέρει ένα γαμάτο παιχνίδι.Σκάει μύτη που λέτε μ'ένα παιχνίδι που λέγεται Resident Evil και το βάζουμε στο Play.Tι ήθελα και πήγα στην πόρτα της τραπεζαρίας δεξιά??Ακόμα το θυμάμαι αυτό το ζόμπι που έτρωγε τον άνθρωπο...

Silent Hill Όποτε άκουγα τις παρεμβολές ατο ραδιάκι έτρεμα!!

Max Payne Οι εφιάλτες κορυφή που τρέχεις στα αίματα και ακούς το μωρό να κλαίει!!!!

Αlien Trilogy στο Playstation Πολύ κλειστοφοβικό!!!

Metal Gear Solid Δεν ήξερα τι μου γινόταν με τον Psycho Mantis.Την πρώτη φορά που τον συνάντησα τα έπαιξα.

Μου λέει θα σου διαβάσω την μνήμη.Βλέπω,βλέπω...το International Superstar Soccer Pro και το Castlevania.

Tώρα θα σου κουνήσω το χειριστήριο με τις τηλεπαθητικές μου δυνάμεις!!

Τώρα δεν μου έρχεται τίποτα άλλο στο μυαλό.Αλλά αυτά που μου έχουν μείνει είναι τα παλιά παιχνίδια που έχω παίξει.

Ανεμένω Resident Evil 5(2008) και Αlan Wake(2008).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...