Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oh yes το Nocturne ήταν από τα πιο τρομακτικά.

Doom 1 φαντάζομαι είχατε παίξει οι περισσότεροι...

Σας είχε συμβεί να κοιμάστε και να βλέπετε ότι τρέχετε σε διαδρόμους με το δίκαννο στο χέρι???

Αυτό κι αν ήταν τρομακτικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάπου είχα διαβάσει στο pc-master νομίζω της εποχής πως το nocturne είχε γίνει και σειρά. Για να το ψάξουμε λίγο.

 

Update απο Wikipedia: 'There was talk of a TV series of Nocturne aimed at PG-13, but there is no trace of it anymore'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) System Shock 2

2) Thief 1 & 2

3) Doom 3

4) Half-Life

5) Alien Vs. Predator 1

6) Undying

7) Ολα τα Alone In The Dark

8) Call of Cthulhu - DCOTE

9) Silent Hill 2

 

Ωραία λίστα. Δεν θα προσθαφαιρούσα τίποτα. Οκ, ίσως το AvP2 αντί του HL:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διάλεγα το Undying. Μετά από κάποιο σημείο το συνηθίζεις, αλλά η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και τα διάφορα ψυχολογικά κολπάκια του παιχνιδιού (όπως οι φωνές που σου λένε "loooook...scryyyyeee") είναι ανυπέρβλητη. Αγαπημένες στιγμές η πρώτη φορά που βλέπεις τη Lizbeth στις κατακόμβες, όταν στα μπουντρούμια περνάς από ένα στενό αεραγωγό για να καταλήξεις σε μια αποθηκούλα, να κάνεις scrye και να δεις μπροστά στα μάτια σου ένα παραφυσικό μήνυμα γραμμένο με αίμα στον τύχο, οι πίνακες που άλλαζαν μορφή, οι απίστευτες κουρτίνες στους διαδρόμους...Σαν πολλές δεν είναι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Undying ForEVER! Αν και τώρα ρε γμτ τα γραφικά μου φαίνονται λίγο παλιά, δύσκολα το ξαναέπαιζα... Αλλα πραγματικά το παιχνίδι προσφέρει μερικές απο τις καλύτερες στιγμές που έχω συνατήσει σε παιχνίδι, έιτε τρομαχτικές έιτε εντυπωσιακές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το thread ξαναφόρτωσα, στο HTPC αυτή τη φορά, το DOOM 3!!!!

Βράδυ με κλειστά τα φώτα και δυνατά τον ήχο, παίζαμε μαζί με τον μεγάλο μου γιο!!!!

Άλλη αίσθηση στις 42΄΄ και στο home cinema το παιχνίδι. Οι ατάκες μεταξύ μας ήταν απίστευτες και οι στιγμές που πεταχτήκαμε μέχρι πάνω πάρα πολλές. Δε συζητάω για την καζούρα από τη γυναίκα μου φυσικά….

 

Πιστεύω πάντως ότι τα πιο τρομακτικά, είναι με διαφορά η σειρά του resident evil και το silent hill. Εξαιρετικά επίπεδα τρόμου.

Πρέπει να τα βρω και να τα ξαναπαίξω στο HTPC πλέον!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Undying ForEVER! Αν και τώρα ρε γμτ τα γραφικά μου φαίνονται λίγο παλιά, δύσκολα το ξαναέπαιζα... Αλλα πραγματικά το παιχνίδι προσφέρει μερικές απο τις καλύτερες στιγμές που έχω συνατήσει σε παιχνίδι, έιτε τρομαχτικές έιτε εντυπωσιακές.

 

+100

 

(κάμποσοι χαρακτήρες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...