Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δύο παιχνίδια μου εχουν δημιουργήσει ανήσυχο ύπνο.

 

Alone in the Dark (1) και (μην γελάτε) Lands of Lore (Throne of Chaos).

 

Μπορεί να μην ήμουν τόσο νέος (17) τότε, αλλά η πόρωση, οι ασπρόμαυρες φιγούρες (1993-94) και ο ψυχολογική πίεση συνεβαλαν αρνητικά.

 

Μετά από αυτά το έριξα στα RTS και υσήχασα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα τα SILENT HILL, RESIDENT EVIL και SUFFERING

και όλα αυτα εδώ τα παιχνιδια τα έχω τερματίσει.

Πάντως το αγαπημένο μου παιχνίδι ήταν το SILENT HILL 1,2,3,4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μολις με πεισατε να σταματησω να παιζω το FEAR

 

Το εχω φτασει σε ενα αρκετα προχωρημενο σημειο, αλλα αυτο ειναι χειροτερο απο το hell raiser, δεν θα κοιμαμαι σε λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνωμη μου το πιο τρομακτικο παιχνιδι που κυκλοφορησε ποτε ειναι το DOOM3, αλλα εγω δεν τρομαζω με τιποτα γιατι ειμαι Ο ΣΡΕΝΤΕΡ ΟΡΟΚΟΥΣΑΚΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΩΝ FOOT NINJA ΚΑΙ Ο ΣΡΕΝΤΕΡ ΔΕΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΡΕΝΤΕΡ ΝΑ ΤΟΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!! Ο ΣΡΕΝΤΕΡ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!:lol::lol::-):-):-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό το είχα παίξει παλαιότερα αλλά δε θα έλεγα ότι ήταν τρομακτικό, με την ενοια του "πετάγομαι από την καρέκλα μου!"

 

η ένοια του "πετάγομαι απο την καρέκλα μου!" για παιχνίδια/ταινίες τρόμου δε θα χαρακτήριζε μια ποιοτική παραγωγή. To να πεταχτείς απο την καρέκλα σου είναι το πιο εύκολο πράγμα. Το να σου δημιουργηθεί ψυχολογικός φόβος που ακόμα και όταν σταματάς να παίζεις να έχεις την αίσθηση του τρόμου είναι πολύ πιο δύσκολο.

 

Για παράδειγμα , αφού είδα την ταινία the ring, για κάποιο διάστημα μετά, όποτε έβαζα χαλασμένο κανάλι στην τηλεόραση (με χιόνια) μου πήγενε το σκατό στη κάλτσα.

 

Το να πεταχτεί το φρίκουλο μέσα στην ηρεμία εκεί που περιπλανιέσαι σε ένα σκοτεινό δωμάτιο είναι ότι πιο φθινό μπορούν να χρησιμοποιήσουν για να σε τρομάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...