Προς το περιεχόμενο

[extHDD] Intenso 3TB memory center usb3.0 @eshop.gr 99.90€


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον παρέλαβα και εγώ σήμερα και τον φορμάρω σε ntfs. Εμένα έχει μέσα τον Toshiba DT01ACA300, ο οποίος διάβασα στο νετ πως είναι rebadged Hitachi HDS723030BLE640.

 

Ελπίζω να είναι καλός. Πάντως είναι πολύ ήσυχος και στο φορμάρισμα φτάνει στους 53-55 C.

Ευχαριστω και εγω με την σειρα μου τον topic starter να ναι καλα

 

Ρε παιδια με ποιο διαγνωστικο βλεπετε την μαρκα του σκληρου εμενα παντος με το cpuid και το hw monitor δεν μου δειχνει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον παρέλαβα και εγώ σήμερα και τον φορμάρω σε ntfs. Εμένα έχει μέσα τον Toshiba DT01ACA300, ο οποίος διάβασα στο νετ πως είναι rebadged Hitachi HDS723030BLE640.

 

Ελπίζω να είναι καλός. Πάντως είναι πολύ ήσυχος και στο φορμάρισμα φτάνει στους 53-55 C.

 ???

Περίεργο αλλά όχι απίθανο!

Γενικά οι Hitachi έχουν πλέον καλύτερο όνομα σαν δίσκοι αν και κουβαλάνε το καταραμένο όνομα Deskstar.

Προσωπικά θα προτιμούσα και ο δικός μου να είχε hitachi σκληρό πάνω αντί για Seagate...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ξανα την παραγγελια με  OFFER1315 και παλι με 119 τον καταχωρησε, ελπιζω να τον αλλαξουν αυτοι. Σε εσας το εκαναν αυτοματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον δοκίμασα σε USB 3.0 port (παλιά μητρική asus p5q με usb 3 σε κάρτα pcie), δουλεύει άψογα. Ταχύτητα αντιγραφής απο το δίσκο στον εσωτερικό 100-103 mb/sec.

 

To Hard disk sentinel μου βγάζει ότι έχει τον toshiba dt01aca300

Επεξ/σία από gtsamour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον δοκίμασα σε USB 3.0 port (παλιά μητρική asus p5q με usb 3 σε κάρτα pcie), δουλεύει άψογα. Ταχύτητα αντιγραφής απο το δίσκο στον εσωτερικό 100-103 mb/sec.

 

To Hard disk sentinel μου βγάζει ότι έχει τον toshiba dt01aca300

 

αυτος ειναι??

 

$T2eC16V,!zoE9s5ne+WIBRkilwvi3g~~60_12.J

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτος ειναι εσωτερικος... και ειναι και ιντενσο, στο quote σου, γραφει ο συμφορουμιτης οτι ειναι toshiba ο δισκος μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η φωτογραφια που βλεπεις παραπανω ειναι Α-ΣΧΕ-ΤΗ (διαβαστε βρε παιδια και κανενα ποστ  :P ). 7200 ειναι και ο seagate και ο toshiba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το δισκάκι ΠΕΤΑΕΙ!!!

Μην λες τετοια τωρα γιατι ειχα βαλει εδω και καιρο αυτο http://www.amazon.co.uk/Passport-2TB-Portable-Hard-Drive/dp/B007IA3S22/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_nC?ie=UTF8&colid=2346M0IPOR3MF&coliid=I2PCCMDT84QRIT στο ματι και επεσε και η τιμη του τωρα.

 

ΠΕΤΑΕΙ Ε?

ΑΘΟΡΥΒΟ Ε?

εεεεεε τωραααααα............ :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ???

Περίεργο αλλά όχι απίθανο!

Γενικά οι Hitachi έχουν πλέον καλύτερο όνομα σαν δίσκοι αν και κουβαλάνε το καταραμένο όνομα Deskstar.

Προσωπικά θα προτιμούσα και ο δικός μου να είχε hitachi σκληρό πάνω αντί για Seagate...

 

Πόσο σίγουρος είσαι γι αυτό;

http://www.behardware.com/articles/881-6/components-returns-rates-7.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένδιαφέρον άρθρο! Και εγώ έτσι θα πίστευα οτι είναι, απλά διάβασα σε ένα άλλο site που είχε αντίστοιχη έρευνα οτι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει ελαφρώς αυξημένο failure rate σε σχέση με άλλα μοντέλα 3TB...

Εδώ το είδα (οι άνθρωποι φαίνεται να έχουν ένα καλό στατιστικό δείγμα!): 

http://blog.backblaze.com/category/storage-pod/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...