Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σχετικά με την εφορία επειδή περίμενα και εγω καιρο για εκκαθάριση  της δήλωσης, πήγα στην εφορία και πήρα τα λεφτά και τα δώσαν. οπότε πηγαίνε και εσεις να τα πάρετε έτσι. μην περιμένετε να μπουν στην τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mairh vrs

Τα αποτελέσματα συνήθως θέλουν 15-20 ημέρες από την καταλυτική ημερομηνία των αιτήσεων.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα τα βγάλουν μέσα στον 15Αύγουστο, σίγουρος όμως δεν μπορείς να είσαι ποτέ, μπορεί να μας εκπλήξουν και να τα βγάλουν αυτή την εβδομάδα.

Παντως στο προηγουμενο voucher υγειας, οι αιτησεις ληγαν στις 20/12/2013 και τα αποτελεσματα τα βγαλαν στις 30/05/2014.

Επισης εστειλα ενα email στο Ε.Υ.Ε.τ.Υ.Κ.Α. πριν καμια εβδομαδα αλλα ακομα να απαντησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια. οσο αφορα αυτα τα ριμαδιασμενα τα 80 ευρω.. ειπα την ιστορια μου παραπανω να ξερετε κ σεις σε περιπτωση που εχετε το ιδιο προβλημα με μενα.. πηγα στην εφορια κ τα πειρα απο κει..να παρετε κ σεις το εκκαθαριστικο σας την ταυτοτητα σας κ να πατε στην ΔΟΥ που ανηκετε


α και να πω οτι ειχα δηλωσει IBAN κανονικα στην δηλωση μου. αλλα δεν τα εβαλαν εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω μεσα μερικοι λενε οτι τα εχουν παρει αν κοιταξεις στις προιγουμενες σελιδες..τωρα αν ειναι μπαρουφες δεν ξερω..προσωπικα δεν λεει τπτ στην δηλωση μου. μονο ενα "ποσο επιστροφης 80 ευρω"

Εγω τα εχω παρει τα 80 και εχει και πολυ καιρο .  Δεν λεω μπαρουφες .

Βεβαια την δηλωση την εκανα νωρις , και ναι μου ελεγε και ποτε θα τα παρω τα λεφτα κ εκεινη ακριβως την μερα μπηκανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ανακοινώθηκε προς διαβούλευση και έγκριση το νέο voucher 18-24 ετών!

 

ΣΧΕΔΙΟ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΠΡΟΣ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΡΑΣΗ:

“Επιταγή εισόδου για ΑΝΕΡΓΟΥΣ νέους 18 έως 24 ΕΤΩΝ σε ιδιωτικές επιχειρήσεις για απόκτηση εργασιακής εμπειρίας”

 

http://www.voucher.gov.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ πιστεύω τότε θα ξεκινήσουμε Σεπτέμβρη με Οκτώβρη . όσο αφορά την επιστροφή των 80 ευρώ πήγα εφορία και θέλουν το βιβλιάριο φωτοτυπία να φαίνεται το IBAN τους την δίνεις και σου δίνουν να  κάνεις την δήλωση επιστροφής και οταν μπουν μετα κανα μήνα θυμαμαι απο το παλίο πρόγραμμα αλλα εγω πιστευα οτι ειχε αλαξει το συστημα επειδη τα κεκ δεν μου ειχαν δωσει βεβαιωση αποδοχων γιατι καταχοριθηκαν ολα αυτοματα στο taxis με το που καναμε της δηλωσεις και πιστευα θα μπεναν αυτοματα. διστιχως θελουν να πας εκει και με αυτον τον τροπο θα την παρεις την επιστροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντέλει την κάνανε την πατάτα δεν άντεξαν!

Οι αιτήσεις για το voucher 25-29 είναι από 7/8/14 έως 15/9/14.

Το καλό είναι ότι δεν υπάρχει μοριοδότηση για όποιον κάνει νωρίτερα την αίτηση, οπότε και 15/9 να την κάνεις είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό είναι ότι δεν υπάρχει μοριοδότηση για όποιον κάνει νωρίτερα την αίτηση, οπότε και 15/9 να την κάνεις είναι το ίδιο.

 

Είσαι σίγουρος? Και σε περίπτωση ισοβαθμίας τί γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μολις τωρα την αιτηση αλλα αυτη τη φορα δεν μου ζητησε λογαριασμο τραπεζης ξερουμε γιατι ??? και ποτε θα στο ζητησουν ?

Στο προηγουμενο τον ζητουσε στην αιτηση

 

ΚΑΙ γενικα δεν με ρωτησε πολλα πραματα στην αιτηση ηταν πολυ ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΗ απο περσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

funbreaker

 

Ναι, 100% το αναφέρει η πρόσκληση.

 

Πίνακας 1 μοριοδότησης = Ανεργία

Πίνακας 2 μοριοδότησης = Εισόδημα (ατομικό ή οικογενειακό)

Πίνακας 3 μοριοδότησης = Συμμετοχή σε προηγούμενα voucher

 

Σε περίπτωση ισοβαθμιών κατά τη μοριοδότηση, προηγούνται οι υποψήφιοι που έχουν συγκεντρώσει περισσότερα μόρια στο πρώτο κριτήριο και αν αυτά συμπίπτουν, στο δεύτερο κριτήριο για τα κατά σειρά κριτήρια που τίθενται στον πίνακα ι. Αν και πάλι παρουσιάζεται ισοβαθμία, προηγείται ο υποψήφιος, που έχει το μικρότερο ποσό φορολογητέου εισοδήματος. Αν και πάλι δεν καταστεί δυνατός ο καθορισμός της σειράς κατάταξης βάσει όλων των ανωτέρω, τότε προηγείται ο υποψήφιος με την προγενέστερη ημερομηνία γεννήσεως. Αν αφού εφαρμοστεί πλήρως η ως άνω διαδικασία, τελικά και πάλι παρουσιαστεί ισοβαθμία, τότε επιλέγονται όλοι οι ισοβαθμούντες.

 

Lambgeo

Θα το ζητήσουν στο σύστημα από τους επιλεγέντες, με σιγουριά κανείς δεν ξέρει!

 

Porg

Ναι το αναφέρω στον πίνακα 3 μοριοδότησης.

Είπαν από Σεπτέμβρη θα βγάλουν και του τουρισμού (το ανακοίνωσε και ο ίδιος ο πρωθυπουργός...) για χειμερινό τουρισμό και τουρισμό πόλης...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...