Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το αστείο είναι ότι έχω δει σε σελίδα ΚΕΚ φόρμα όπου συμπληρώνεις τον ΚΑΥΑΣ σου  και τηλέφωνο ώστε να σε ενημερώσουν αν επιλεγείς.

όχι ότι θέλουν δηλαδή να ψαρέψουν ΚΑΥΑΣ ώστε αν επιλεγείς να αρχίσει το πρίξιμο.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wakabanka

 

Καθ' όλη τη διάρκεια των προγραμμάτων voucher πρέπει να ανανεώνετε η κάρτα ανεργίας του ΟΑΕΔ!!!

Προσοχή αν δεν ανανεωθεί τίθεται εκτός προγράμματος ο καταρτιζόμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή επιτυχία ρε μάγκες...!

Πάντως εγώ προτίνω όποιοι επιλεχθούν να επιλέξουν πρακτική σε αντικείμενο σχετικό με αυτό που ασχολούνται-έχουν σπουδάσει-ενδιαφέρονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι απαραδεκτοι στο υπουργειο...το  voucher υγειας εχει 2 μηνες απο την ληξη της προθεσμιας υποβολης και ακομα ανακοινωνουν απο το προηγουμενο του 2013...Ελεος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή επιτυχία ρε μάγκες...!

Πάντως εγώ προτίνω όποιοι επιλεχθούν να επιλέξουν πρακτική σε αντικείμενο σχετικό με αυτό που ασχολούνται-έχουν σπουδάσει-ενδιαφέρονται...

 

Πολύ σωστό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση γιατι ειμαι μπερδεμενη.απ οσο εχω δει το προγραμμα για ηλικιες 18-24 ειναι σεμιναριο και 6αμηνη πρακτικη ασκηση τωρα.ομως πηγα σε μια εκδηλωση που ειχε χορηγο ενα κεκ οπου μου ειπαν οτι η πρακτικη ασκηση ειναι 4μηνηνμε τα ιδια χρηματα.ξερει κανεις τελικα τι ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σε τι εκδήλωση πήγες.

Το πρόγραμμα έχει 6 μήνες περιθωριο να εκτελεστεί. Αν βγουν μαζεμένες οι ώρες μπορεί να τελειώσει και σε 4 μήνες ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι kathy, το πρόγραμμα περιλαμβάνει 450 ώρες πρακτικής που πρέπει να ολοκληρωθούν σε 6 μήνες. Μόλις τελειώσεις την 450η ώρα ολοκληρώνεις το πρόγραμμα. Δηλαδή εξαρτάται από το πως θα ορίσεις το ωράριο. Με 6ωρο 5 μέρες την εβδομάδα βγαίνει γύρω στους 4 μήνες. Αν δουλεύεις 4 μέρες την εβδομάδα θα πάρει περισσότερο. Συνήθως όμως τα ΚΕΚ βγάζουν σετ πρόγραμμα μέσω υπολογιστή 6-5, αλλά κάποιες μεγάλες εταιρίες μπορεί να ορίσουν στο ΚΕΚ δικό τους πρόγραμμα, πχ να βάλουν κάποιες έξτρα αργίες ανάμεσα.

 

Επίσης δε γνωρίζω για Σάββατα. Έχω ακούσει ότι μπορείς να εργαστείς και Σάββατο και να τελειώσεις ακόμα πιο γρήγορα. Ίσως ο πόλητεχνών να μας διαφωτίσει επί αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έξτρα περί ανανέωσης κάρτας ανεργίας,πριν 3 μήνες μου είχανε δώσει κλιδάριθμο για να κάνω ανανέωση από το σπίτι,μπήκα σήμερα στο site..Χωρίς να υπάρχουν οδηγίες πουθενά,κατάφερα και γράφτηκα :P

και έρχεται το κορυφαίο,μπένω σε ένα site φτωχό..Ούτε how to,ούτε κάτι που να βοηθάει να δεις πως γίνεται η ανανέωση..Αφού έφαγα ένα ολόκληρο 15λεπτο πάνω στο site,μου γυρνάνε τα μυαλά και πάω από τον ΟΑΕΔ,να κάνω εκεί ανανέωση,και αφού κάνω.Τους λέω,γιατί δεν μπορούσα από το site και τι μου απαντάνε;

Δεν λειτουργεί ακόμα το σύστημα,και τους λεω μα καλά πριν 3 μήνες γιατί μου είπατε ορίστε από το σπίτι τώρα;

Τί να πω ρε σε αυτή την χώρα,θέλουν κάποιοι να λεγόμαστε και ευρωπαίοι, την τρέλα μου μέσα.

Βαλκάνια και πάλι βαλκάνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...