Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καπου λεει αν εισαι μαθητης η σπουδαστης ή φοιτητης.

 

Αν πηγαινει καποιος σε δημοσιο ιεκ μετραει σαν μαθητης;

Μπορουν να το διασταυρωσουν απο τον ΟΑΕΔ οτι οσο καιρο ηταν ανεργος ηταν και σε δημοσιο ιεκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καπου λεει αν εισαι μαθητης η σπουδαστης ή φοιτητης.

 

Αν πηγαινει καποιος σε δημοσιο ιεκ μετραει σαν μαθητης;

Μπορουν να το διασταυρωσουν απο τον ΟΑΕΔ οτι οσο καιρο ηταν ανεργος ηταν και σε δημοσιο ιεκ;

 

 

Ο γιος μου παντως που ηταν σε δημοσιο ΙΕΚ περιμενε και τελειωσε προσφατα και πηγε και εβγαλε μετα καρτα ανεργιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου λεει αν εισαι μαθητης η σπουδαστης ή φοιτητης.

 

Αν πηγαινει καποιος σε δημοσιο ιεκ μετραει σαν μαθητης;

Μπορουν να το διασταυρωσουν απο τον ΟΑΕΔ οτι οσο καιρο ηταν ανεργος ηταν και σε δημοσιο ιεκ;

αυτο ρωταω και εγω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γιος μου παντως που ηταν σε δημοσιο ΙΕΚ περιμενε και τελειωσε προσφατα και πηγε και εβγαλε μετα καρτα ανεργιας

 

Ναι αυτο ειναι τονομιμο της υποθεσης. Λεω να πιανεσαι και ανεργος αι μαθητης ταυτοχρονα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κάνω την αίτηση,την έκανα συμπληρώνοντας όλα τις πληροφορίες που ζητούσε αλλά όταν πάτησα υποβολή δεν μου εμφάνισε κανένα μήνυμα μετά ότι καταχωρήθηκε ή το αντίθετο.Τι έχει γίνει τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eidikos33

Κανονικά όχι, υπογράφεις υπεύθυνη δήλωση πλέον ότι δεν είσαι σπουδαστής ή φοιτητής.

Μεγάλη προσοχή με τις πρακτικές στα ΙΕΚ αν κάποιος επιμένει και κάνει αίτηση στα voucher ενώ είναι σπουδαστής ή φοιτητής. Για τα ΤΕΙ το ξεχνάνε παντελώς γιατί δε θα μπορούν να κάνουν πρακτική.

 

tony81

Δεν μπορείς! Όποιος το κάνει αναλαμβάνει και την ευθύνη

Σπουδαστής ή φοιτητής είναι και στο δημόσιο και στον ιδιωτικό τομέα.

Σε λίγο, μέσα στο 2015 θα διασταυρώνονται. Είδη βλέπεις στης αίτηση ότι αν κάνεις λάθος σου χτυπάει, σε λίγο καιρό θα είναι όλα στο σύστημα. Μεγάλη προσοχή με αυτά!

 

 

Αν πηγαινει καποιος σε δημοσιο ιεκ μετραει σαν μαθητης;

Ναι είσαι σπουδαστής, δηλαδή σπουδάζεις!

 

 

 

8elwADSL

Μάλλον δεν έχει γίνει η αίτηση, ξαναδοκίμασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κάνω την αίτηση,την έκανα συμπληρώνοντας όλα τις πληροφορίες που ζητούσε αλλά όταν πάτησα υποβολή δεν μου εμφάνισε κανένα μήνυμα μετά ότι καταχωρήθηκε ή το αντίθετο.Τι έχει γίνει τώρα;

 

 

Μηπως σου βγαζει ότι τα στοιχεια δεν συμφωνουν με το απογραφικο  που εκανες στον ΟΑΕΔ ?

 

Μπες εδώ   http://eservices.oaed.gr:7777/pls/apex/f?p=110:LOGIN_DESKTOP:6397304557563 και ελεγξετα

 

Τον γιο μου τον γραφει Φυλλο: Γυναικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαννη δεν μπορεις να το διορθωσεις μονος σου? νομιζω πως γινεται απο οτι ειδα...!

 

 

Δεν ειδα τετοια δυνατοτητα για αλλαγη φυλου...Που το ειδες ? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειδα τετοια δυνατοτητα για αλλαγη φυλου...Που το ειδες ? Ευχαριστω.

 

 

Τελικα ο γιος μου πηγε χθες εκανε την...αλλαγη φυλου και μετα που ηρθε σπιτι εκανε την αιτηση για το voucher 18-24 κει εγινε δεκτη από το συστημα .

 

Ξερει καποιος ποτε θα βγουν αποτελέσματα και αν εχει νοημα να κανει την αιτηση και σε ΚΕΚ ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει εδώ ότι κάπου Οκτώμβρη θα βγουν λογικά. Όχι αίτηση σε Κεκ δεν υπάρχει λόγος να κάνει. Βέβαια και τι "αίτηση" να κάνει :) Αν επιλεχθεί πάει σε οποίο Κεκ τον βολευει από θέμα απόστασης. Αν θέλει να κάνει κάπου συγκεκριμένα πρακτική ας τους ρωτήσει αν έχουν κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...