Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα απαντήσω αλλά δεν το συνεχίζω γιατί τρολάρεις και βρισκόμαστε ίσως στο μόνο σοβαρό θέμα του μπλα μπλα

 

 

δεν υπάρχει περίπτωση να πάω να δουλέψω εγώ και να οικονομήσει αυτός που θα μου βρει τη δουλειά

ευτυχώς που ενημέρωσε ο φίλος

 

στρατό δεν πάω, αρνούμαι να υπηρετήσω ένα στρατό κατοχής που σκοτώνει αθώους ταλιμπαν και τζιχαντιστές

 

Aυτα ειναι δικαιολογιες.

 

Υπαρχουν και πολλοι αθεοι και βουδιστες που μπορεις να σκοτωσεις σε μαχη, οποτε μην τρολλάρεις.

Θα μαθεις να στρωνεις και κρεβάτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθω να κανω την αιτηση και μου βγαζει αυτο το μηνυμα:  Πρόβλημα κατά την επικοινωνία με τον ΟΑΕΔ

Συμβαινει και σε κανεναν αλλον η μονο σε μενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mara85

Εμένα σαν φορέας μου φέρνει ο καταρτιζόμενος μαζί με τα χαρτιά του, μία υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είναι φοιτητής η σπουδαστής.

 

 

Μαζί με τα χαρτιά σου σε έναν φορέα υλοποίησης των προγραμμάτων αυτών του δίνεις και μία υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είναι φοιτητής η σπουδαστής.

Από εκεί και πέρα μόνον ο καταρτιζόμενος ξέρει αν αυτό είναι αληθές ή όχι.... καταλαβαίνεις τι θέλω να πω!

 

 

Deepaki

Αν έχει γίνει η αίτηση θα σου βγάζει αν ξαναπροσπαθείς να την ξανακάνεις έναν αριθμό ΚΑΥΑΣ. Αν δε στο βγάζει αυτό σημαίνει ότι δεν έχει γίνει.

Απ αυτό που σου λέει πάντως κάτι δεν έχει δηλωθεί σωστά στον ΟΑΕΔ και χτυπάει στο σύστημα. Πρέπει να πας στον ΟΑΕΔ να ελέγξεις τι δεν έχει γίνει σωστά.

 

 

Τα συστήματα του ΟΑΕΔ σήμερα ήταν όλα πεσμένα!!

Μπορεί να γίνετε γι αυτό σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε παράταση μέχρι τις 18, λόγω υπερφόρτωσης του συστήματος. Μα όλοι τελευταία στιγμή ρε παιδιά; :) Τρεις μέρες ακόμα και θα τσίμπαγα ένα μηνάκι ανεργία επιπλέον. :*(

 

Πόλη Τεχνών, αν γίνει καμιά στραβή και απωλέσεις τη βεβαίωση που σου βγάζει μόλις κάνεις αίτηση, την έχεις πατήσει άσχημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Miracle Worker

Πως θα τσίμπαγες 1 μήνα επιπλέον;

Το έχω πει αυτό σε παλαιότερο post μου... Δεν έχει σημασία το πότε θα κάνεις την αίτηση.

Την ίδια ανεργία θα έχεις είτε την κάνεις την πρώτη μέρα είτε την τελευταία!!!

 

Αυτό το χαρτί το ζητάνε σαν δικαιολογητικό. Και στο προηγούμενο πρόγραμμα αυτό λέγανε και στο τέλος είχαν βγάλει διευκρίνηση ότι και με τον αρ. ΚΑΥΑΣ ή τον αρ. Κάρτας ανεργίας φτάνει.

Πιστεύω στο τέλος το ίδιο θα κάνουν και στο πρόγραμμα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! Πολλοί έκαναν άιτηση σήμερα και απλά τους γύρισε στην αρχική χωρίς κάποιο μήνυμα, οπότε θα υπήρχε θέμα αν έχει υποβληθεί η αίτηση.

 

Έχω εγγραφεί στις 21 στον ΟΑΕΔ, οπότε αν οι αιτήσεις έληγαν στις 21 θα έγραφα έναν εξτρά μήνα, αν το έχω καταλάβει σωστά.

 

Δηλαδή, εγώ έχω καταλάβει, χωρίς να έχω πολυασχοληθεί βέβαια, ότι μοριοδοτήσαι για τους ολοκληρωμένους μήνες ανεργίας εώς τις 15 Σεπτεμβρίου, οπότε αν μετακυληθεί η ημερομηνία στις 18, όσοι εγγράφηκαν 16,17,18 θα μοριοδοτηθούν για έναν επιπλέον μήνα και παράλληλα θα έχουν σημειώσει έναν μήνα λιγότερο στην αίτηση. Είναι θεματάκι, αν δεν είμαι αλλού για αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να κανω την αιτηση και μου βγαζει αυτο το μηνυμα:  Πρόβλημα κατά την επικοινωνία με τον ΟΑΕΔ

Συμβαινει και σε κανεναν αλλον η μονο σε μενα;

 

 

 

Deepaki

Αν έχει γίνει η αίτηση θα σου βγάζει αν ξαναπροσπαθείς να την ξανακάνεις έναν αριθμό ΚΑΥΑΣ. Αν δε στο βγάζει αυτό σημαίνει ότι δεν έχει γίνει.

Απ αυτό που σου λέει πάντως κάτι δεν έχει δηλωθεί σωστά στον ΟΑΕΔ και χτυπάει στο σύστημα. Πρέπει να πας στον ΟΑΕΔ να ελέγξεις τι δεν έχει γίνει σωστά.

 

 

Τα συστήματα του ΟΑΕΔ σήμερα ήταν όλα πεσμένα!!

Μπορεί να γίνετε γι αυτό σήμερα.

 

 

 

Το σύστημα του ΟΑΕΔ τελικά ήταν πεσμένο  όλο το ΠΣΚ εξού και το μήνυμα που μας εβγαζε.Φανταστείτε δεν εξυπηρετούσαν καν μέχρι τις 12.30.Απο κει κ περα επανηλθε και μπορουμε ολοι να κανουμε τις αιτησεις'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σύστημα του ΟΑΕΔ έχουμε κανένα νεότερο αν άνοιξε; γιατί πρέπει να ανανεώσω την κάρτα ανεργίας και σήμερα είχε βγει εκτός λειτουργίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στον ΟΑΕΔ, για να ζητήσω βεβαίωση εξατομικευμένης προσέγγισης και μου είπαν ότι βγήκε από το σύστημα και ότι δεν χρειάζεται να πάρουμε τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

greekparot

 

Η προθεσμία δεν έληξε. Έχει πάρει παράταση μέχρι και την Πέμπτη 18/09/2014.

 

 

Miracle Worker

 

Δεν έχει σημασία το έχω πει πολλές φορές αυτό.

Όλοι θα μοριοδοτηθούν μέχρι και την ημερομηνία έναρξης του προγράμματος ανάλογα με την ανεργία που έχουν μέχρι τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στον ΟΑΕΔ, για να ζητήσω βεβαίωση εξατομικευμένης προσέγγισης και μου είπαν ότι βγήκε από το σύστημα και ότι δεν χρειάζεται να πάρουμε τελικά

γενικα στον οαεδ δεν ξερουν τι τους γινεται 3 φορες ειχα παει μεχρι να μου την δωσουν . και σημερα την πηρε κανονικα μια φιλη μου, δεν της ειπαν πως δεν χρειαζεται. επισης στο voucher.gov ακομα το ζηταει αρα ισως να πρεπει να ξαναπας στον οαεδ

Μια ερωτηση στον ΠΟΛΗ ΤΕΧΝΩΝ. για το voucher υγειας αποτελεσματα δεν εχουν βγει απ οτι βλεπω. κατι πινακες θετκων ελεγχων  που ανακοινωνουν τι ακριβως ειναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...