Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι το θεμα ειναι αν οντως θα τηρηθει γιατι στα προηγουμενα μολις τελειωνε η θεωρια επρεπε να πληρωθουν μετα απο 2 μηνες τα πηραν μετα την πρακτικη στο τελος επρεπε να τα παρουν και μετα απο 5 μηνες πληρωθηκαν δεν θελω να μας απογοητευσω αλλα ξερετε πως πανε αυτα δυστηχως ας ελπισουμε το καλο σεναριο σε 3 μηνες απο τωρα να παρουμε της θεωριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να κανω μια ερωτηση, αν μετα την εναρξη των μαθηματων θεωριας του voucher υγειας φυγουν ατομα και μεινουν κατω απο 10 ακυρωνεται το προγραμμα και για τους υπολοιπους; γιατι κατι τετοιο μας ειπαν στο κεκ! επισης πρεπει να γινει και η πρακτικη για να μπουν τα λεφτα της θεωριας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mareled

Τα προγράμματα 18-24 & 25-29 πληρώνετε η πρακτική σε 2 δόσεις ενώ το 18-29 το παλαιότερο πληρώνοντας όλα στο τέλος της πρακτικής. Έτσι θα έχει ο ωφελούμενος ποιο σταδιακή είσπραξη των χρημάτων του.

 

λευτέρης κ

Δεν είχαν όλοι οι ωφελούμενοι καθυστέρηση στην πληρωμή τους.

Για να πληρωθεί κάποιος τα χρήματα της θεωρίας μετά το πέρας και τις πρακτικής υπήρχαν άλλα προβλήματα, δεν είναι απλά καθυστέρηση!

Σε αυτή την περίπτωση ή το ΚΕΚ δεν είχε στείλει τα χαρτιά εντός των 30 ημερών που αναφέρουν οι προσκλήσεις ή δεν τα έστειλε σωστά τα χαρτιά των ωφελουμένων ή δεν είχε ενημερότητες για να εκταμιευθούν τα χρήματα ή περιπτώσεις ελέγχων από τον ΟΑΕΔ με αρνητικές δηλώσεις που κωλυσιεργούν την πληρωμή.

Σε εμάς όλοι οι ωφελούμενοι πληρώθηκαν το αργότερο 2 μήνες από την ολοκλήρωση του τμήματος.

 

 

Foteini_78

Στην θεωρεία ναι αν πέσει ο αριθμός των ωφελουμένων κάτω από 10 άτομα (που είναι το ελάχιστο για την δημιουργία τμήματος) δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα με όλο το τμήμα.

Για τα χρήματα της θεωρίας δεν έχω δει κάποιον όρο ότι πρέπει να γίνει και πρακτική, δεν είμαι όμως 100% σίγουρος γι αυτό πρέπει να ξαναδώ την πρόσκληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

politechnon μια βοηθεια!! μου ειχαν κανει την αιτηση και ειμαι επιλεχθης στο 25-29... βρηκα και την επιχειρηση για πρακτικη αλλα μολις ενημερωθηκα οτι εγινε λαθος στη διοικητικη περιφερεια αντι να μου βαλουν δυτικης ελλαδος που ανηκει η Πατρα μου εβαλαν πελοποννησου!!! τι μπορω να κανω? εχω απογοητευτει πληρως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δηλαδη στο δικο μου που ειμαστε ακριβως 10 αν για τον χ, ψ λογο ενας αναγκαστει να φυγει οι υπολοιποι χανουν το προγραμμα;;; δεν μπορουν να πανε σ αλλο κεκ για παραδειγμα; αν ειναι δυνατον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος κάνει πως φεύγει μάστε τον foteini_78. :) Εντάξει, πρέπει να είναι τελείως παρτάλι για να μην κάτσει για 20 ήμερες και να σας κάψει όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akis_supernatural

 

Δυστυχώς δεν σου έχω καλά νέα. Πρέπει βάση της πρόσκλησης να υλοποιήσεις στην περιφέρεια που έκανες την αίτηση.

Σε καταλαβαίνω αλλά δυστυχώς δεν έχουν αφήσει δικλίδες να μπορείς να το αλλάξεις αυτό τώρα. Μόνο κατά την περίοδο ενστάσεων που έχει τελειώσει κι αυτή, είχες μία ελπίδα μήπως και την δεχόντουσαν.

Το κοντινότερο δυστυχώς σε σένα αυτή τη στιγμή είναι το Κιάτο, που και αυτό δεν είναι κοντά για όσους γνωρίζουν την περιοχή, δεν ξέρω αν μπορείς να αντέξεις αυτό το πήγαινε – έλα, έστω για την θεωρεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και οι αναβολες εναρξης των σεμιναριων συνεχιζονται τωρα πηγε 1/12. Δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενουν απο το Υπουργειο. Αλλοι εχετε ξεκινησει? ( 25-29 ΑΕΙ/ΤΕΙ)Ερε αναβολη που εχει να πεσει κ στην πληρωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι αναβολες εναρξης των σεμιναριων συνεχιζονται τωρα πηγε 1/12. Δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενουν απο το Υπουργειο. Αλλοι εχετε ξεκινησει? ( 25-29 ΑΕΙ/ΤΕΙ)Ερε αναβολη που εχει να πεσει κ στην πληρωμη.

 

 

Τι εννοείς;Ισχύει για όλους στο 25-29;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mareled

Τι σχέση έχει το Υπουργείο με την έναρξη του τμήματος;

Αυτό έχει να κάνει με το εκάστοτε Κέντρο Δια Βίου Μάθησης και την συμπλήρωση του τμήματος.

Άλλοι φορείς ξεκινούν τμήμα το λιγότερο με 20 άτομα και άλλοι το λιγότερο με 5.

Το Υπουργείο απλά θέλει να δηλωθεί η έναρξη του τμήματος 20 μέρες ποιο πριν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

politechnon μεχρι πότε ειναι η τελευταια προθεσμια για τους επιτυχοντες από το 25-29 για να εξαργυρωσουν την επιταγη; Λενε ειναι 2 μηνες μετ ατην ανακοινωση των αποτελεσματων. Ακριβως ημερομηνια ομως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...