Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την πρακτική γιατι έχω μπερδευτεί

εκτός του παρουσιολογίου οι παρουσίες μας ανεβαίνουν επι τοπου και ηλεκτρονικά?

γιατι μου έχουν πει απο το κεκ να φέρνω τα χαρτιά μια φορά τον μήνα δεν υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή να ξεκινήσω να ψάχνω ΚΕΚ...μπορώ να πάω τα χαρτία μου σε περισσότερα απο ένα και να επιλέξω στη συνέχεια;

 

Καλύτερα να τα κάνεις σε ένα κεκ.. Αλλά ψάξε να είναι κανένα "καλό" να μην έχεις μετά προβλήματα όπως έχουμε εμείς..

 

 

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την πρακτική γιατι έχω μπερδευτεί

εκτός του παρουσιολογίου οι παρουσίες μας ανεβαίνουν επι τοπου και ηλεκτρονικά?

γιατι μου έχουν πει απο το κεκ να φέρνω τα χαρτιά μια φορά τον μήνα δεν υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο?

 

Απ' ότι μου έχει πει το κεκ μου ναι. Τα ανεβάζουν ηλεκτρονικά την ίδια μέρα.

 

 

Ξέρει κανείς πόσες μέρες κάνουν να πάνε τα χαρτιά από τη μέρα που θα τα στείλει το κεκ? Κ σε πόσες μέρες γίνεται ο έλεγχος από το υπουργείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι που άκουσα αλλά δε ξέρω αν ισχύει.

ο  politechnon μπορεί να το επιβεβαιώσει.

 

είναι αλήθεια ότι στο φετινό voucher τα ΚΕΚ παίρνουν ~3000€ ανα υποψήφιο? (περυσι ήταν στα ~1100€)

 

πείτε μου ότι δεν είναι αλήθεια και μου κάνανε πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι που άκουσα αλλά δε ξέρω αν ισχύει.

ο  politechnon μπορεί να το επιβεβαιώσει.

 

είναι αλήθεια ότι στο φετινό voucher τα ΚΕΚ παίρνουν ~3000€ ανα υποψήφιο? (περυσι ήταν στα ~1100€)

 

πείτε μου ότι δεν είναι αλήθεια και μου κάνανε πλάκα.

Eγώ ξέρω πως παίρνουν κάπου 1080 για τον κάθε υποψήφιο. (Για το 25-29 που είμαι τουλάχιστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσα ήταν πέρυσι.

αλλά τώρα άκουσα ότι το αλλάξανε,

υποτίθεται ότι τα ΚΕΚ αυτή τη φορά έχουν περισσότερες υποχρεώσεις πάνω στο πρόγραμμα γι αυτό τους ανεβάσανε την αμοιβή.

 

γενικά πέφτει πολύ ράδιο αρβύλα και είπα να ρωτήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι κι εγώ σε αυτό το πρόγραμμα voucher και δουλεύω σε κυρία που έχει μία μικρή (οικιακή)  επιχείρηση

Δεν υπάρχει προοπτική ότι θα με κρατήσει  και επίσης μου κάνει κάποια περίεργα μου λέει και καλά σήμερα να μην πάω για δουλειά και να της χρωστάω ώρες για να με κρατήσει τις ημέρες που την συμφέρει παραπάνω.

Έχω κλείσει ένα μήνα και θέλω να βρω αλλού, υπάρχουν πιθανότητες να μου βρουν αλλού; 

 

Ενδιαφέρομαι κ γω να αλλάξω επιχείρηση,εμαθες αν γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσα ήταν πέρυσι.

αλλά τώρα άκουσα ότι το αλλάξανε,

υποτίθεται ότι τα ΚΕΚ αυτή τη φορά έχουν περισσότερες υποχρεώσεις πάνω στο πρόγραμμα γι αυτό τους ανεβάσανε την αμοιβή.

 

γενικά πέφτει πολύ ράδιο αρβύλα και είπα να ρωτήσω.

 

Κ για φέτος νομίζω τόσα παίρνουν.

 

Ενδιαφέρομαι κ γω να αλλάξω επιχείρηση,εμαθες αν γίνεται;

 

 

Γίνεται. Μπορείς να αλλάξεις μια φορά επιχείρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει οτι το voucher 7,000 αει-τει πάγωσε?για τους επιλαχοντες 25-29 να μην ρωτήσω καν ε?ας τρεξουν τα υπάρχοντα προγράμματα,  κι ας βγάλουν τα επόμενα όπως αυτοι νομίζουν..ο κόσμος περιμένει..τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις τελειωσαμε θεωρια 9/1 κ το υπουργειο ειπε οτι εστειλαν τα χαρτια μας 8/2!!!!! Εννοιειται ακομα δεν εχουμε πληρωθει. Αλλο θελω ωστοσο να ρωτησω.... αν η επιχειρηση ειναι πχ φροντηστηριο εγω που τελειωνω 3/7 πως θα με προσλαβει στα καπακια για 6 μηνες αν ειναι κλειστα αυγουστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει οτι το voucher 7,000 αει-τει πάγωσε?για τους επιλαχοντες 25-29 να μην ρωτήσω καν ε?ας τρεξουν τα υπάρχοντα προγράμματα,  κι ας βγάλουν τα επόμενα όπως αυτοι νομίζουν..ο κόσμος περιμένει..τι να πω...

Τι εννοείς πάγωσε, Νικολή;

 

Πάντως τα αποτελέσματα βγήκαν πριν μία εβδομάδα περίπου. Βέβαια, δεν υπάρχουν πάροχοι στη λίστα με τους παρόχους στο voucher.gov.gr. Εγώ θα πάρω σήμερα στα ΚΕΚ της περιοχής μου να ρωτήσω αν υλοποιεί κανένας. Βάση της προκήρυξης έχουμε μέχρι τέλος Μαρτίου να υπογράψουμε. (είμαι επιλεχθείς btw)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3/7? τόσο αργά τελειώνεις?

 

Μάλλον θα είναι 4ωρο κ γι' αυτό πάει τόσο..

 

Τι εννοείς πάγωσε, Νικολή;

 

Πάντως τα αποτελέσματα βγήκαν πριν μία εβδομάδα περίπου. Βέβαια, δεν υπάρχουν πάροχοι στη λίστα με τους παρόχους στο voucher.gov.gr. Εγώ θα πάρω σήμερα στα ΚΕΚ της περιοχής μου να ρωτήσω αν υλοποιεί κανένας. Βάση της προκήρυξης έχουμε μέχρι τέλος Μαρτίου να υπογράψουμε. (είμαι επιλεχθείς btw)

 

Κ γω το άκουσα αυτό. Πως πάγωσε σαν πρόγραμμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, σορυ, θα εχει ξαναειπωθει αλλά δε μπορω να ψαχνω. Που παιρνουμε τηλ για να δουμε αν το κεκ εχει στειλει τα χαρτια και θα παραλαβουμε στην ωρα μας;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, σορυ, θα εχει ξαναειπωθει αλλά δε μπορω να ψαχνω. Που παιρνουμε τηλ για να δουμε αν το κεκ εχει στειλει τα χαρτια και θα παραλαβουμε στην ωρα μας;;;

2105271163, 2105271169 συνήθως απαντάνε. Στο 2105271173 πετάει αετό! Καλό θα είναι να ξέρεις ποιος είναι ο χειριστής σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...