Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχουν κ αλλοι που τελειωσαν θεωρια και α φαση κ δεν εχουν παρει ακομα ουτε την θεωρια? Να σημειωσω οτι ολο το  τμημα εχει τελειωσει την α φαση - ειμαι η τελευταια ουτως η αλλιως που τελειωνω-.Ημαρτον δλδ

 

Ναι εγώ δεν έχω πάρει τπτ. Κ σε 23 μέρες τελειώνω κ το πρόγραμμα. το τμήμα 18-24 έχει κάπου 2 βδομάδες που πληρώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για τα λεφτα της εφοριας που λετε παιδια. λογικα μπαινουν σε τραπεζα. αν δεν μπουνε πας στην εφορια. Οχι σε τραπεζα εκτος ΕΑΝ  το γραφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mairh vrs

8elwADSL

Ναι ακριβώς, θα υπάρχει επιστροφή του φόρου 20% που παρακρατήθηκε.

Δεν χρειάζεται κάτι στην ουσία όπως και πέρσι ήταν όλα στο σύστημα online.

 

 

Theshadowgr

A φάση πρακτικής έχει ξεκλειδώσει κανονικά. Αυτό ετοιμάζω κι εγώ αυτή την εβδομάδα για να κατατεθούν τα χαρτιά στο |Υπουργείο και να πληρωθούν οι ωφελούμενοι.

Από την στιγμή που ανοίγει το σύστημα υπάρχει μία περίοδο (5-10 ημερών) για να φτιάξει τις αξιολογήσεις που χρειάζονται. Εσείς έχετε συμπληρώσει τις αξιολογήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα μπουν μόνα τους στο λογαριασμό τραπέζης που είχαμε δώσει χωρίς να χρειαστεί να κάνουμε κάτι σωστΑ

Αυτό δηλαδή κάνουμε φορολογική δήλωση και μετά τα χρήματα μπαίνουν στη τράπεζα άμεσα? συγγνώμη και αν σε ζαλίζουμε αλλά δεν το έχουμε ξανακάνει κ γι αυτό νομίζω έχουμε απορίες! Σ ευχαριστούμε politechnon για τις άμεσες απαντήσεις σου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

politechnon, δηλαδή χωρίς την αξιολόγηση δεν μπορεί να γίνει η πληρωμή της Ά φάσης? Κ κάτι άλλο. Στέλνετε τελικά κ τα παρουσιολόγια στο Υπουργείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτές οι αξιολογήσεις τι ακριβώς είναι;

 

Είναι ένα χαρτί που συμπληρώνουν οι καταρτιζόμενοι κ οι επιχειρήσεις. Λέει το κατά πόσο είναι ο καθένας ευχαριστημένος, κατά πόσο τηρείται το ωράριο κτλπ.

 

Τα παρουσιολόγια στο τέλος του προγράμματος δεν τα δίνουμε?

 

Άλλοι λένε στο τέλος, άλλοι λένε στην Α φάση πρέπει να στείλουν αυτά που έχουμε συμπληρώσει τις ώρες. Τι να πω, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα χαρτί που συμπληρώνουν οι καταρτιζόμενοι κ οι επιχειρήσεις. Λέει το κατά πόσο είναι ο καθένας ευχαριστημένος, κατά πόσο τηρείται το ωράριο κτλπ.

 

 

 

Αυτό μας το δίνει το ΚΕΚ; Εγώ δεν έχω συμπληρώσει τίποτα τέτοιο και τελειώνω πρακτική σε ένα μήνα. Ούτε από το ΚΕΚ μας ανέφεραν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ΚΕΚ τα δίνει. Κ εγώ αλλά κ μια φίλη μου που είναι στο πρόγραμμα αλλά σε άλλο ΚΕΚ το έχει συμπληρώσει. Μπορεί να το συμπλήρωσε για σ' ένα το ΚΕΚ σου. Κάνε ένα τηλέφωνο κ ρώτησέ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση να κανω: τελειωσα την Α φαση και μπηκα στη Β. αν ερθει καποιος ελεγκτης απο τον ΟΑΕΔ και δεν ειμαι στην εταιρια και αποφασισει το χειροτερο, πιανει ολο το προγραμμα η μονο τη Β φαση ? δλδ εχω κατοχυρωσει την Α φαση και τη θεωρια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!! Να ρωτήσω το voucher ΑΕΙ-ΤΕΙ έχει παγώσει;;; Έχουμε κανένα νεότερο;;;

 

Καλησπερα! Πριν καμια δεκαρια μερες πηγα και υπεγραψα ενα συμφωνητικο εργασιας και μου ειπαν οτι θα με καλεσουν μετα το πασχα εφοσον μου ειπαν δωσει το οκ το υπουργειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...