Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την δευτερη δοση την παιρνουμε οταν τελειωσει ολο το τμημα την πρωτη φαση της πρακτικης; ή οποτε τελειωσει ο καθενας την πρωτη φαση, θα παρει τα λεφτα ανεξαρτητα απο το ποτε θα τελειωσουν οι υπολοιποι;

 

Κανονικά πρέπει να συμπληρώσει όλο το τμήμα τις 200ώρες κ να στείλει πάλι το κεκ τα χαρτιά στο υπουργείο.

Γίνεται να έχει πληρωθεί το τμήμα 18-24 κ το τμήμα 25-29 όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το voucher 29-64 έχει παγώσει και μάλλον θα καταργηθεί γιατί ήταν φωτογραφικό και έθετε εκτός πολλούς παρόχους, οπότε αναμένετε η επανασχεδίασή του.

 

 

 

Ειναι σιγουρο αυτο διοτι το συγκεκριμενο ειναι το μοναδικο voucher που απευθυνεται σε ηλικιες ανω των 30.

Τον ανεργο δεν τον ενδιαφερει το τι εγινε με τους παροχους αλλα τον ενδιαφερει να παρει μια βεβαιωση εργασιακης εμπειριας και κατα την γνωμη μου οταν ξεκιναει ενα προγραμμα και γινονται οι αιτησεις θα πρεπει να ολοκληρωνεται.

Παντως απο την στιγμη που οι αιτησεις εχουν κλεισει απο αρχες Νοεμβρη και εχουμε φτασει τελη Μαρτιου θα μπορουσαν να ειχαν βγαλει μια ανακοινωση και να ενημερωσουν.Αλλα μαλλον πολλα ζηταω..

Να σαι καλα για την πληροφορια politechnon ;)

Οκτώβριο εκανα αιτηση για το βαουτσερ 30-64 εχουμε μαρτιο και ακομα δεν βγηκαν αποτελεσματα, οποτε αν μας παρουν λεφτα θα δουμε τον νοεμβρη....

Παει για καταργηση απ οτι λεει η politechnon οποτε μαλλον θα πρεπει να ψαχτουμε αλλου..

Εβγαλαν καποια στιγμη το μητρωο με τα ΚΕΚ και απο τοτε τιποτα,ουτε μια ανακοινωση..

Πρεπει επιτελους να μαθουν να σεβονται τον ανεργο B)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4. Το voucher 29-64 έχει παγώσει και μάλλον θα καταργηθεί γιατί ήταν φωτογραφικό και έθετε εκτός πολλούς παρόχους, οπότε αναμένετε η επανασχεδίασή του.

 

 

Στα παπαρια τους με αλλα λογια 6 μηνες περιμενω αυτο το προγραμμα μιας και ειμαι πλεον 31 και τωρα λενε θα καταργηθει ωραια πραγματα.

Παει για καταργηση απ οτι λεει η politechnon οποτε μαλλον θα πρεπει να ψαχτουμε αλλου..

Εβγαλαν καποια στιγμη το μητρωο με τα ΚΕΚ και απο τοτε τιποτα,ουτε μια ανακοινωση..

Πρεπει επιτελους να μαθουν να σεβονται τον ανεργο B)  

 

22 μηνες επισημα ανεργος γιατι στην πραγματηκοτητα απο το 11 ειμαι που πηρα πτυχιο αλλα τοτε δεν ειχα σκεψη για δουλια γιατι ετρεχα στα νοσοκομεία και η μονη μου ελπιδα για εργασια αναβαλεται, αντε στους36 μηνες ανεργος ελπιζω να εχω βρει δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εμείς που τελειώνουμε γρήγορα την πρακτική είμαστε οι χαμένοι!! Αν είναι δυνατόν! Χάνουμε ένσημα και λεφτά γιατί κάποιοι δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εμείς που τελειώνουμε γρήγορα την πρακτική είμαστε οι χαμένοι!! Αν είναι δυνατόν! Χάνουμε ένσημα και λεφτά γιατί κάποιοι δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους!!

 

Τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παπαρια τους με αλλα λογια 6 μηνες περιμενω αυτο το προγραμμα μιας και ειμαι πλεον 31 και τωρα λενε θα καταργηθει ωραια πραγματα.

 

22 μηνες επισημα ανεργος γιατι στην πραγματηκοτητα απο το 11 ειμαι που πηρα πτυχιο αλλα τοτε δεν ειχα σκεψη για δουλια γιατι ετρεχα στα νοσοκομεία και η μονη μου ελπιδα για εργασια αναβαλεται, αντε στους36 μηνες ανεργος ελπιζω να εχω βρει δουλεια...

Δεν λες τίποτα, εγώ είμαι 57 μήνες άνεργος. Θα ήμουν 62 μήνες αν δεν δούλευα σε ένα παλιότερο 5μηνο του ΟΑΕΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις φετινές φορολογικές δηλώσεις για όσους πληρώθηκαν το 2014 για voucher ξέρουμε τι γίνεται;Έχει λυθεί το περσινό πρόβλημα που θα μας φορολογουσε ως ελ.επαγγελματίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chris_saxo vts ,ευχαριστω που απαντησες.! Ηθελα να μαθω πριν ρωτησω το κεκ,γιατι δεν τους πολυ εμπιστευομαι. Μηπως ξερεις αν πρωτα πρεπει να βρω αλλη επιχ, μονος μου και μετα να φυγω ξερεις πως γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chris_saxo vts ,ευχαριστω που απαντησες.! Ηθελα να μαθω πριν ρωτησω το κεκ,γιατι δεν τους πολυ εμπιστευομαι. Μηπως ξερεις αν πρωτα πρεπει να βρω αλλη επιχ, μονος μου και μετα να φυγω ξερεις πως γινεται?

 

Αυτοί σου βρίσκουν όπως κ την πρώτη φορά (την επιχείρηση που είσαι τώρα) αλλά κ αν έχεις βρει κανέναν πάλι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στην κοινοτητα! Ειμαι επιτυχων στο vouncher αει -τει. Εχω βρει εδω και μια  βδομαδα επιχειρηση για την πρακτικη ασκηση. Σημερα λοιπον με πηραν τηλεφωνο απο το κεκ και μου ειπαν να παω τη δευτερα για να υπογραψω το συμφωνητικο εργασιας. Αρα αυτο σημαινει οτι το προγραμμα δεν καταργειται και υλοποιειται κανονικα η δεν εχει σημασια αυτο το συμφωνητικο και το προγραμμα μπορει να ακυρωθει? Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λες τίποτα, εγώ είμαι 57 μήνες άνεργος. Θα ήμουν 62 μήνες αν δεν δούλευα σε ένα παλιότερο 5μηνο του ΟΑΕΔ.

 

τραγικο απλα, στον ιδιωτικο τομεα δεν μας παιρνουν γιατι δεν εχουμε προυπηρεσια και στον δημοσιο δεν εχουμε τα μορια γιατι υπαρχουν ατομα με μεγαλυτερη αναγκη πχ ανεργοι με παιδια, αναπηροι κλπ κλπ δηλαδη φαυλος κυκλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...