Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντί να μαζευτείτε που λέτε ξανά και ξανά δεν ψάχνεται για καμία σοβαρή δουλειά(δλδ όχι μέσω ΕΣΠΑ) μέχρι να μπουν τα  λεφτά.

 

Μια του κλέφτη δύο του κλέφτη Τρεις κ έγινε υπουργός!! <---Γιατί αυτά τα μυαλά έχει ο Ελληναρας και τους ψηφίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία λίγο να φτιάξει ο καιρός μη μας πιάσει κάνα κρύωμα και δεν δώσουμε το 100% στην επαντάσταση

αχαχαχαχαχαχα +1..ο άλλος από πάνω τώρα τελείωσε και θέλει και λεφτά?εμείς περιμένουμε 2 μήνες και οι πληρωμές δεν έχουν αρχίσει ακόμα..

Σημερα τελειωσα και εγω.Πηγα τα χαρτια στο κεκ.Ρωτησα καποια πραγματα.Με ειπαν τα λεφτα θα τα παρουμε ολα σε 15 μερες 100%.Επισης οι κρατησεις ειναι 20% και θα τα παρουμε πισω αρχες 2015.Για νεα προγραμματα θα ξανακανω τα χαρτια και θα τα παω σε 10 μερες και αν βγει νεο προγραμμα θα με παρουν αμεσως μιας και τοσο καιρο σαν ανεργος ειμαι.Μακαρι να μπουν σε 15 μερες τα 1600 ευρο να ειμαστε κομπλε

φίλε στα κεκ σου στα λένε πολύ λάθος.τα λεφτά θα τα πάρεις με τη φορολογική δηλαδή καλοκαίρι 2015.ο φόρος είναι 23,6% άρα 1528ε θα πάρεις.επίσης αποκλείεται  να τα πάρεις σε 15 μέρες καθώς υπάρχει σειρά προτερεότητας και είναι άλλοι που τελείωσαν νοέμβριο και οι πληρωμές δεν άρχισαν ακόμη. τέλος για 2 μήνες δεν μπορείς να μπείς σε άλλο πρόγραμμα και οι μήνες σου στο πρόγραμμα αφαιρούνται απο την κάρτα ανεργίας.αυτά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Porg γάμησες χαχαχαχα! +1

 

ikaros όλοι ξέραμε που μπλέκαμε όταν μπαίναμε στο πρόγραμμα του Δημοσίου!.. δε πρόκειται να τα δώσουν πριν πληρωθούν όλες οι θεωρίες, και πριν τελειώσουν όλες οι πρακτικές. Απο εμπειρία ολονών δηλαδή όχι οτί έχει σωστή λογική..

Τα ΚΕΚ πάντα δίνουν ελπίδες.. Εχετε μικρό καλάθι ;)

 

Αν θέλαν να βοηθήσουν τα ΚΕΚ ας κάνουν καλύτερη συμβουλευτική στον καθένα προσωπικά, και κονέ με τον εργοδότη, ωστέ να κρατήσουν κανά άνεργο. Εκεί είναι η μαγκιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Porg γάμησες χαχαχαχα! +1

 

ikaros όλοι ξέραμε που μπλέκαμε όταν μπαίναμε στο πρόγραμμα του Δημοσίου!.. δε πρόκειται να τα δώσουν πριν πληρωθούν όλες οι θεωρίες, και πριν τελειώσουν όλες οι πρακτικές. Απο εμπειρία ολονών δηλαδή όχι οτί έχει σωστή λογική..

Τα ΚΕΚ πάντα δίνουν ελπίδες.. Εχετε μικρό καλάθι ;)

 

Αν θέλαν να βοηθήσουν τα ΚΕΚ ας κάνουν καλύτερη συμβουλευτική στον καθένα προσωπικά, και κονέ με τον εργοδότη, ωστέ να κρατήσουν κανά άνεργο. Εκεί είναι η μαγκιά.

φίλε είναι τμήματα που αρχίζουν τώρα θεωρία..με αυτή τη λογική θα τα πάρουμε μετα το καλοκαίρι.στα άλλα συμφωνώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε είναι τμήματα που αρχίζουν τώρα θεωρία..με αυτή τη λογική θα τα πάρουμε μετα το καλοκαίρι.στα άλλα συμφωνώ

μήπως αναφέρεσαι στου Τουρισμού? γιατί θυμάμαι στη προκύρηξη του δικού μας, είχε αυστηρό όριο μέχρι το οποίο θα έχει τελειώσει και η θεωρία και η πρακτική. Το οποίο δε θυμάμαι πότε ήταν, αλλά νομίζω πριν το καλοκαίρι, οπότε πώς να αρχίζουν τώρα οι θεωρίες?

Θα το ξανακοιτάξω το απογευματάκι να δω την ημερομηνία, μη λέω βλακείες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως αναφέρεσαι στου Τουρισμού? γιατί θυμάμαι στη προκύρηξη του δικού μας, είχε αυστηρό όριο μέχρι το οποίο θα έχει τελειώσει και η θεωρία και η πρακτική. Το οποίο δε θυμάμαι πότε ήταν, αλλά νομίζω πριν το καλοκαίρι, οπότε πώς να αρχίζουν τώρα οι θεωρίες?

Θα το ξανακοιτάξω το απογευματάκι να δω την ημερομηνία, μη λέω βλακείες!

όχι για το δικό μας λέω.η προθεσμία τελικά έληξε 31/1.σήμερα δηλαδή.γιατί είχαν πολλές κενές θέσεις και πολλές ακυρώσεις.οπότε ελπίζω να μην ισχύει αυτό ότι πρέπει να τελειώσουν όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε στα κεκ σου στα λένε πολύ λάθος.τα λεφτά θα τα πάρεις με τη φορολογική δηλαδή καλοκαίρι 2015.ο φόρος είναι 23,6% άρα 1528ε θα πάρεις.επίσης αποκλείεται  να τα πάρεις σε 15 μέρες καθώς υπάρχει σειρά προτερεότητας και είναι άλλοι που τελείωσαν νοέμβριο και οι πληρωμές δεν άρχισαν ακόμη. τέλος για 2 μήνες δεν μπορείς να μπείς σε άλλο πρόγραμμα και οι μήνες σου στο πρόγραμμα αφαιρούνται απο την κάρτα ανεργίας.αυτά 

 

Μαζί σου σε όλα εκτός από την προτεραιότητα. Δεν υπάρχει ουσιαστική προτεραιότητα. Το "πότε" καθορίζεται από τα γραφειοκρατικά κέφια του κάθε κεκ και τον συγκεκριμένο αρμόδιο για τον κάθε φάκελο από το υπουργείο. π.χ.: τα λεφτά της θεωρίας τα πήραν πριν από μένα άτομα που ξεκίνησαν 2+ μήνες μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου σε όλα εκτός από την προτεραιότητα. Δεν υπάρχει ουσιαστική προτεραιότητα. Το "πότε" καθορίζεται από τα γραφειοκρατικά κέφια του κάθε κεκ και τον συγκεκριμένο αρμόδιο για τον κάθε φάκελο από το υπουργείο. π.χ.: τα λεφτά της θεωρίας τα πήραν πριν από μένα άτομα που ξεκίνησαν 2+ μήνες μετά.

ναι την προτεραιότητα έπρεπε να την βάλω σε εισαγωγικά..απλα το έγραψα για να καταλάβει πως περίπου πληρώνουν και να μην περιμένει άδικα σε 15 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί σκλαβοπάζαρο;Για λύκειο βγαίνει 4Ε την ώρα, ξέρω πολλούς που δουλεύουν για 2,5Ε

Γιαυτο την παταμε ολοι τωρα γτ πηγαινουν για δουλεια 8ωρο με 20 ευρο, σιγα σιγα θα πεσουν και αλλο.

Δεν λεω οτι φταιει ο κοσμος που παει για δουλεια αλλα ειναι ξεφτιλα αυτο το μεροκαματο.

Στα 16 μου εβγαζα 1000 με 1200 ευρο τον μηνα και 10 χρονια μετα ειμαι στα 600ευρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος ο πατερας μου που τελειωσε ενα προγραμμα περιπου αυγουστο και τον εστειλαν σε ενα λατομειο. τα λεφτα τα πηρε τον δεκεμβριο ολα.

Τωρα εκανε εγγραφη σε ενα αλλο προγραμμα για 1,5-2 μηνες για 1400 ευρο και του ειπαν απο το κεκ, οτι και να λενε, τα λεφτα το καλοκαιρι θα τα παρετε.

 

Εγω τα περιμενω απο τον οκτωβριο για την πρακτικη και μου ελεγαν το πολυ μεχρι αρχες δεκεμβριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αντί να μαζευτείτε που λέτε ξανά και ξανά δεν ψάχνεται για καμία σοβαρή δουλειά(δλδ όχι μέσω ΕΣΠΑ) μέχρι να μπουν τα  λεφτά.</p>

<p> </p>

<p><span>Μια του κλέφτη δύο του κλέφτη Τρεις κ έγινε υπουργός!! <---Γιατί αυτά τα μυαλά έχει ο Ελληναρας και τους ψηφίζει. </span></p>

 

Βγάλε την υπογραφή φίλε μου....Δεν είναι Καλό ότι βλέπεις να το βάζεις.

 

Μια του κλέφτη δύο του κλέφτη Τρεις κ έγινε υπουργός!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αντί να μαζευτείτε που λέτε ξανά και ξανά δεν ψάχνεται για καμία σοβαρή δουλειά(δλδ όχι μέσω ΕΣΠΑ) μέχρι να μπουν τα  λεφτά.</p>

<p> </p>

<p><span>Μια του κλέφτη δύο του κλέφτη Τρεις κ έγινε υπουργός!! <---Γιατί αυτά τα μυαλά έχει ο Ελληναρας και τους ψηφίζει. </span></p>

 

Βγάλε την υπογραφή φίλε μου....Δεν είναι Καλό ότι βλέπεις να το βάζεις.

 

Μια του κλέφτη δύο του κλέφτη Τρεις κ έγινε υπουργός!!

<p>Αντί να μαζευτείτε που λέτε ξανά και ξανά δεν ψάχνεται για καμία σοβαρή δουλειά(δλδ όχι μέσω ΕΣΠΑ) μέχρι να μπουν τα  λεφτά.</p>

<p> </p>

<p><span>Μια του κλέφτη δύο του κλέφτη Τρεις κ έγινε υπουργός!! <---Γιατί αυτά τα μυαλά έχει ο Ελληναρας και τους ψηφίζει. </span></p>

 

Βγάλε την υπογραφή φίλε μου....Δεν είναι Καλό ότι βλέπεις να το βάζεις.

 

Μια του κλέφτη δύο του κλέφτη Τρεις κ έγινε υπουργός!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παντος ο πατερας μου που τελειωσε ενα προγραμμα περιπου αυγουστο και τον εστειλαν σε ενα λατομειο. τα λεφτα τα πηρε τον δεκεμβριο ολα.</p>

<p>Τωρα εκανε εγγραφη σε ενα αλλο προγραμμα για 1,5-2 μηνες για 1400 ευρο και του ειπαν απο το κεκ, οτι και να λενε, τα λεφτα το καλοκαιρι θα τα παρετε.</p>

<p> </p>

<p>Εγω τα περιμενω απο τον οκτωβριο για την πρακτικη και μου ελεγαν το πολυ μεχρι αρχες δεκεμβριου.</p>

 

Σε ποιο προγραμμα γραφτηκε τωρα?

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...