Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αν δε σε ενδιαφερει το αδιαβροχο με τα ιδια λεφτα παιρνεις καλυτερο.

 

http://www.minideal.net/lenovo-a760-quad-core-msm8225q-android-4-1-os-android-phone-4-5-ips-screen-smartphone.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ af8artos
 
κι εμένα το κινητό δεν έχει αρκετή ελεύθερη μνήμη. αλλά όπως είπε και ο Ntinaras, 512 έχει. δε βάζω Task killers και τέτοια.
βασικά δε με απασχολεί πόση ελεύθερη έχει αρκεί να δουλεύει σωστά. και 500kb να έχει απο τη στιγμή που δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στη χρήση του είμαι μια χαρά.
 
πρόσεχε μερικές εφαρμογές μόνο που τρώνε μνήμη.
είχα εγκαταστήσει το γνωστό game cut the rope και είδα ότι με το που άνοιγε το κινητό το συγκεκριμένο παιχνίδι έτρωγε καμιά 20ρια MB. ποιος του είπε να τρέχει με την εκκίνηση δεν κατάλαβα. πήρε δρόμο.
 
τώρα κάτι που ρωτάνε πολλοί που θέλουν να αγοράσουν το κινητό. η μπαταρία του.
χοντρικά λοιπόν:
 
μου έχει κρατήσει  5 μέρες με 2 ώρες ομιλίας.
                              3,5 μέρες με ~1 ώρα wifi 2 ώρες ομιλίας
                              5 ώρες με wifi και σερφάρισμα συνεχώς.
                              1 μέρα με αρκετό σερφάρισμα μέσω data και λίγο gps και ραδιόφωνο.
 
χθες μου κράτησε 1 μέρα έχοντας ανοιχτό όλη μέρα το wifi, 15 λεπτα βιντεοκλήση μέσω skype (θάνατος για τη μπαταρία), σκάλισμα καμια ώρα+, λίγο gps, σερφάρισμα καμια ώρα+.
 
άρα όπως βλέπετε αν το συμπεριφέρεστε σαν απλό τηλέφωνο η μπαταρία είναι μια χαρά.
αν το συμπεριφέρεστε σαν Mini Υπολογιστή η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα.

 

με τη σειρά μου να ρωτήσω και κάτι.

θέλω να ξηλώσω αυτό το lenovo idea.

αυτό που εμφανίζεται στην αρχική οθόνη με τις 4+1 συντομεύσεις

μου τη σπάει που δεν μπορώ να αλλάξω τη συντόμευση από το κεντρικό κουμπί και μου εμφανίζει κινέζικα.

τουλάχιστον αλλάζουν τα άλλα 4.

πως το βγάζω;

και γενικώς όλα της lenovo.

 

έχω πάρει 2 κινητά από το Minideal. το ένα έχει όλα αυτά της lenovo ενώ το άλλο δεν έχει τίποτα. δε ξέρω γιατί.

 

Υ.Γ εννοώ πως τα βγάζω χωρίς να έχω προβλήματα γιατί διάβασα ότι μερικοί την πατήσανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να ξηλώσω αυτό το lenovo idea.

αυτό που εμφανίζεται στην αρχική οθόνη με τις 4+1 συντομεύσεις

Το clover εννοείς. Πας στo 'μενού' με τις οθόνες, θα δεις ότι η πρώτη/αυτή που έχει οριστεί ως αρχική, έχει στο κάτω μέρος της το σηματάκι σε μπλε χρώμα. Ορίζεις προσωρινά άλλη οθόνη ως αρχική (πατώντας το σηματάκι στο κάτω μέρος, να γίνει μπλε) και έτσι πλέον μπορείς να πετάξεις το clover από την πρώτη, όπως οποιοδήποτε άλλο widget. Μετά την ξαναορίζεις ως αρχική, the end. Το clover παραμένει διαθέσιμο στο μενού των widget αν κάποτε θελήσεις να το ξαναχρησιμοποιήσεις.

 

 

 

ναι,και δε ξερω αν εχει και φλας.

Το minideal δεν το αναφέρει, σε άλλα shops στα specs γράφουν ότι έχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

με τη σειρά μου να ρωτήσω και κάτι.

θέλω να ξηλώσω αυτό το lenovo idea.

αυτό που εμφανίζεται στην αρχική οθόνη με τις 4+1 συντομεύσεις

μου τη σπάει που δεν μπορώ να αλλάξω τη συντόμευση από το κεντρικό κουμπί και μου εμφανίζει κινέζικα.

τουλάχιστον αλλάζουν τα άλλα 4.

πως το βγάζω;

και γενικώς όλα της lenovo.

 

έχω πάρει 2 κινητά από το Minideal. το ένα έχει όλα αυτά της lenovo ενώ το άλλο δεν έχει τίποτα. δε ξέρω γιατί.

 

Υ.Γ εννοώ πως τα βγάζω χωρίς να έχω προβλήματα γιατί διάβασα ότι μερικοί την πατήσανε

 

 

Εγώ πέρασα απο το play store τον "Android 4.1 Jellybean Launcher" και το έβαλα να ανοίγει με αυτόν τον launcher και όχι της lenovo και όλα είναι μια χαρά.

Επισης με τον "Unistall Master" έβγαλα κάποιες απο τις Lenovo Apps. Με προσοχή όμως η χρήση του συγκεκριμένου προγράμματος γιατί μπορεί να κάνεις ζημιά.

Το αποτέλεσμα είναι οτι με πολλά ανοιχτά προγράμματα-widgets έχω πάνω απο 90mb ελεύθερη μνήμη και η μπαταρία του με νορμάλ χρήση(ομιλία-data-wifi) μου κρατάει 2 μέρες.

Πάρα πολυ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά παραγκειλα κ γω ένα :-) Α660 από minideal αλλά έχουν περάσει 10 μέρες και το tracking number δε βγάζει τίποτα. Να ανησυχώ;

Δοκιμασε εδω να δεις τι βγαζει.

http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

 

Αλλιως στειλτους αμεσα μαιλ ή βρες καποιον πωλητη live στο τσατ τους. Να εχεις ευκαιρο τον αριθμο παραγγελιας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βάλανε πάλι στο Mnideal το πράσινο. $122.99

 
η τιμή του ανεβοκατεβαίνει.

 

ξέρετε κανένα άλλο αξιόπιστο κατάστημα να το πουλάει φθηνότερα, να το παραγγείλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...