Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδιάβροχο αλλά με 1 sim είναι και το Haier w910 http://www.banggood.com/Haier-W910-4_5-Inch-Android-4_0-8G-ROM-MSM8260A-Dual-Core-Smart-Phone-p-78465.html?currency=USD

 

dual core 1.5GHz; GPU: Adreno225, 1GB Ram, storage: 8gb, 4.5 IPS 1280x720

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

<p>θέλω να ξηλώσω τα:</p>

<ol><li>Le Sec</li>

<li>LenovoService</li>

<li>LenovoStore</li>

<li>LenovoSync</li>

</ol><p>(γενικά όλα της lenovo, δε ξέρω αν υπάρχουν και άλλα)</p>

<p> </p>

<p>τι κάνω για να μην έχω προβλήματα;</p>

<p>προφανώς πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο app (titanium) διότι δε μου βγάζουν την επιλογή Unistall όπως συμβαίνει με τις υπόλοιπες εφαρμογές.</p>

<p>μη πάθω καμιά πλάκα και δε μπουτάρει το κινητό</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p>καθώς και το calendar (επειδή μου εμφανίζει κάτι κινέζικα -έβαλα άλλο ημερολόγιο)</p>

<p>και το weather (λόγω του ότι είναι μόνο για κίνα)</p>

 

Root uninstaller με αυτό διεγραψα τη σαβουρα πρόσεξε μονο μη μείνεις χωρίς launcher! Και φυσικά αν δεν είσαι 100% σίγουρος για το ποια εφαρμογή θα διαγραφής τοτε μη το κανεις. Το le sec αστο για τελευταίο μπορεί να σ αρέσει εγώ το άφησα είναι χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Root uninstaller με αυτό διεγραψα τη σαβουρα πρόσεξε μονο μη μείνεις χωρίς launcher! Και φυσικά αν δεν είσαι 100% σίγουρος για το ποια εφαρμογή θα διαγραφής τοτε μη το κανεις. Το le sec αστο για τελευταίο μπορεί να σ αρέσει εγώ το άφησα είναι χρήσιμο.

 

ποιός είναι ο launcher δηλαδή που δεν πρέπει να σβήσω; πως το καταλαβαίνω;

αν σβήσω αυτά που ανέφερα θα έχω πρόβλημα;

 

χρησιμοποιώ το titanium backup, θεωρητικά κάνει την ίδια δουλειά.

αυτό που λέει IdeaDesktop μήπως είναι ο launcher; να το σβήσω αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιός είναι ο launcher δηλαδή που δεν πρέπει να σβήσω; πως το καταλαβαίνω;

αν σβήσω αυτά που ανέφερα θα έχω πρόβλημα;

 

χρησιμοποιώ το titanium backup, θεωρητικά κάνει την ίδια δουλειά.

αυτό που λέει IdeaDesktop μήπως είναι ο launcher; να το σβήσω αυτό;

 

 

Ναι αυτός είναι καλού κακού κατέβασε και τον apex launcher να υπάρχει από play store.

 

Από titatinium backup δεν έχω εμπειρία.

 

Μπορείς να διαγράψεις τις κινεζιές χωρίς πρόβλημα και να βάλεις τις δικές σου, Calendar πχ έχει και η google δικό της.. κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παραγγείλει ένα ακόμα (πορτοκαλί) το οποίο μάλλον δε θα χρειαστώ. δεν είναι σίγουρο ακόμα.

αν κανείς ενδιαφέρεται ας μου στείλει Pm να το έχω στα υπόψην.

σήμερα μου το στείλανε. υποθέτω σε 2 εβδομάδες θα το έχω στα χέρια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 1 μήνα χρήσης είμαι υπερευχαριστημένος και να πω κάτι που παρατήρησα. Είναι προτιμώτερο να το έχουμε με τον Lenovo Launcher καθώς το κινητό είναι αρκετά γρήγορο απο κάθε άλλο launcher. Η μπαταρία του μου κρατάει 2 μέρες με νορμάλ χρήση(wifi-data on παντα).

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα μπανάκι μαζί του αλλά θα το δοκιμάσω :P

 

Παρήγγειλα και ένα Α820 για συγγενικό πρόσωπο..Όποιον τον ενδιαφέρει να μάθει για τη συσκευή αυτή ας επικοινωνήσει μαζί μου να του γράψω ένα mini review.Θα το έχω σε 15 μέρες περίπου στα χέρια μου.

 

Btw μια πάρα πολύ καλή εναλλακτική είναι το Link.png Site: http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html">ZTE . Απ'οτι διάβασα έχει 0.77 SAR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία του μου κρατάει 2 μέρες με νορμάλ χρήση(wifi-data on παντα).

 

 

Αν εννοεις την normal χρηση 10 λεπτα κλησεις και 15 σερφαρισμα, ναι κραταει 2 μερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καλά όλα αυτά, με το τελωνείο δεν παίζει πρόβλημα; Έχω εδώ και αρκετό καιρό σκέφτομαι την αγορά κινητού από κίνα, αλλά φοβάμαι το τελωνείο.. Ξέρει κανείς τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καλά όλα αυτά, με το τελωνείο δεν παίζει πρόβλημα; Έχω εδώ και αρκετό καιρό σκέφτομαι την αγορά κινητού από κίνα, αλλά φοβάμαι το τελωνείο.. Ξέρει κανείς τι γίνεται;

 

παρε οτι θες αφοβα...δεν προκειτε να πληρωσεις ποτε..Απλα μην πατησεις ποτε αποστολη με κουριερ..μονο τοτε παιζει τελωνειο...αυτο ισχυει και απο αμερικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε οτι θες αφοβα...δεν προκειτε να πληρωσεις ποτε..Απλα μην πατησεις ποτε αποστολη με κουριερ..μονο τοτε παιζει τελωνειο...αυτο ισχυει και απο αμερικη...

Δηλαδή σε αποστολή με china post - απλό ταχυδρομείο τη γλιτώνουμε πάντα; 

Ευχαριστώ :)

 

 

Συγκεκριμένα, ενδιαφέρομαι για αυτό: http://www.sunsky-online.com/product/default!view.do?subject.id=303480#overview

 

 

Γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες για το site κλπ; 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μετά από τρεις μήνες χρήσης δεν έχω κάνενα πρόβλημα παραμόνο με το ακουστικο που μου φαίνεται ότι έχει λίγο αδύναμη ένταση. Το εχει παρατηρήσει και άλλος;;; Μήπως είναι λόγω της αδιαβροχοποίησης;;;

 

έχω την ρομ του xda cybermaus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...