Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μ ήρθε και μένα! έβγαλα πολύ σαβούρα από μέσα αλλά άφησα το Le Sec μου άρεσε μου φαίνεται καλή εφαρμογή.. το fb μέχρι και στις κλείσεις είχε πρόσβαση!!! ;)

έχει κανείς ιδέα για lenovo store στα αγγλικά αξίζει να το ψάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μου φαίνεται τους κάναμε μάγκες με αυτό το κινητό.

παρήγγειλα ένα ακόμα χθες από Minideal στα 122,99$ για φίλο (το προηγούμενο το είχα πάρει κάπου στα 115$) και βλέπω σήμερα το πήγανε στα 125,99$.

κάποια στιγμή το είχανε και 112$. πολύ πιθανόν να φτάσει τα 130$ όπως στο aliexpress.

 

αν δε θέλετε αδιάβροχο, υπάρχουν κι άλλα Lenovo με καλύτερα χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω πρόβλημα με τα email το gmail κρασάρει και το email (εφαρμογή) επίσης.

Υπάρχει κάποια λύση; Σε εκείνη τη rom που έχετε βάλει δουλεύουν όλα ρολόι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το κινητό δεν είναι αδιάβροχο, το είχα βάλει δίπλα μου μέσα στο μπάνιο οπού απλά πιτσιλιζόταν, μετά από 5 λεπτά άρχισε να παραμορφώνει τον ήχο (άκουγα μουσική) και όταν άνοιξα το πίσω καπάκι μετά είχα μπάσει αρκετό νερό (όχι απλά υγρασία που λένε κάποιοι..).

 

Τα καπάκια του κινητού τα είχα ελέγξει πριν... αυτά...

 

απορώ πως κάποιος φίλος έλεγε ότι το έβαλε σε πισίνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν αναφερθεί παρόμοιες περιπτώσεις.

δε το έχω δοκιμάσει και ούτε πρόκειται.ούτε σταγόνα δε ρίχνω. πόσο μάλλον να το βουτήξω στο νερό (πχ θάλασσα).

 

έχει τύχει να μου χαλάσει κινητό όμως λόγω του ότι έπεσε νερό πάνω του.

σε παρόμοια περίπτωση πιστεύω θα τη γλιτώσω.

 

δηλαδή εγώ κάπως έτσι το βλέπω.

αν τύχει να πέσει ένα ποτήρι νερό πάνω του ή συμβεί κάτι παρόμοιο ότι θα έχω περισσότερες πιθανότητες να τη βγάλω καθαρή σε σχέση με το να είχα κάποιο άλλο τηλέφωνο.

 

δε πρόκειται όμως να δοκιμάσω την τύχη μου και να εκμεταλλευτώ τις "αδιάβροχες" ικανότητές του.

απλά μια επιπλέον προστασία αν τύχει μια στραβή. αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν αναφερθεί παρόμοιες περιπτώσεις.

δε το έχω δοκιμάσει και ούτε πρόκειται.ούτε σταγόνα δε ρίχνω. πόσο μάλλον να το βουτήξω στο νερό (πχ θάλασσα).

 

έχει τύχει να μου χαλάσει κινητό όμως λόγω του ότι έπεσε νερό πάνω του.

σε παρόμοια περίπτωση πιστεύω θα τη γλιτώσω.

 

δηλαδή εγώ κάπως έτσι το βλέπω.

αν τύχει να πέσει ένα ποτήρι νερό πάνω του ή συμβεί κάτι παρόμοιο ότι θα έχω περισσότερες πιθανότητες να τη βγάλω καθαρή σε σχέση με το να είχα κάποιο άλλο τηλέφωνο.

 

δε πρόκειται όμως να δοκιμάσω την τύχη μου και να εκμεταλλευτώ τις "αδιάβροχες" ικανότητές του.

απλά μια επιπλέον προστασία αν τύχει μια στραβή. αν...

 

 

Καλά ναι σίγουρα! Πάντως τώρα το κινητό μου είναι μια χαρά τώρα, δηλαδή το ηχείο!

 

ΑΛΛΑ υποτίθεται είναι IP67 δηλαδή να αντέχει σε βάθος μέχρι 1 μέτρο το πολύ 30 λεπτά..!

Για ένα ποτήρι νερό κτλ αντέχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 A660 που έχω πιάσει στα χέρια μου έχουν μπει αρκετές φορές στη θάλασσα... Και μάλιστα δεν υπάρχει ίχνος νερού μέσα από το καπάκι αν εξαιρέσεις την ελάχιστη υγρασία που εμφανίζεται μερικές φορές, αλλά σταματάει πολύ πριν το λαστιχάκι!

 

Μην το φοβόσαστε τόσο πολύ! Χαρείτε το!! Στο κάτω κάτω όλοι μας το πήραμε για την ικανότητά του αυτή, αλλιώς όπως λένε οι φίλοι, υπάρχουν και πολύ καλύτερα σε αυτά τα λεφτά ;)

 

Φιλικά Ζάχος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες συγνωμη για το κραυγαλεο off-topic αλλα κοιταω για καποιο μοντελο της lenovo απο minideal που να προσφερει (σε λογικα λεφτα) οπωσδηποτε magnetometer και gyroscope για να μπορεσω να τρεξω καποιες εφαρμογες για suntracking.Δυστυχως βιαστηκα και την πατησα με το Α800 -που ηταν και το πρωτο μου android κινητο- το οποιο ειναι απιστευτο κινητο για τα λεφτα του και στεναχριεμαι που το δινω,αλλα χωρις τα παραπανω specs δεν μπορω. Λογικα αν καποιο κινητο υποστηριζει τα παραπανω δεν θα εχει και ενσωματωμενη εφαρμογη για πυξιδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εμένα ειχε περάσει νερό απο το λαστιχακι αλλά πολύ νερό γύρο γύρο και με τρομάζει που το πίσω ηχείο παραμορφώνει τον ήχο. Πάντως θα το δοκιμασω και σε θάλλασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να ξηλώσω τα:

  1. Le Sec
  2. LenovoService
  3. LenovoStore
  4. LenovoSync

(γενικά όλα της lenovo, δε ξέρω αν υπάρχουν και άλλα)

 

τι κάνω για να μην έχω προβλήματα;

προφανώς πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο app (titanium) διότι δε μου βγάζουν την επιλογή Unistall όπως συμβαίνει με τις υπόλοιπες εφαρμογές.

μη πάθω καμιά πλάκα και δε μπουτάρει το κινητό

 

 

καθώς και το calendar (επειδή μου εμφανίζει κάτι κινέζικα -έβαλα άλλο ημερολόγιο)

και το weather (λόγω του ότι είναι μόνο για κίνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...