Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το 4ης γενιάς που λέει είναι το Ultra Low Power State, η 6η γενιά δεν έχει κάτι παραπάνω, οπότε δεν θα έχεις θέμα.

Πολύ σωστά και αν και είναι  ανευ σημασίας, το μόνο που είναι πραγματικά συμβατό είναι το xfx.

Παιδιά για σύστημα με i5, Gtx 960, έναν ssd, οπτικό δίσκο και μπορεί wireless adapter για gaming τι τροφοδοτικό χρειάζομαι;;; 450 550 ή 650 W??

Βρε συ τι τα ανακατεύεις,έχεις θέμα στις αναβαθμίσεις και σου έχουν απαντήσει,οι ίδιοι είμαστε παντού μη νομίζεις  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βρε συ τι τα ανακατεύεις,έχεις θέμα στις αναβαθμίσεις και σου έχουν απαντήσει,οι ίδιοι είμαστε παντού μη νομίζεις  :-D

Sorry δικο μου το λάθος. Εγω τον έστειλα εδώ. Νόμιζα ότι ήταν άλλος φίλος  :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για σύστημα με i5, Gtx 960, έναν ssd, οπτικό δίσκο και μπορεί wireless adapter για gaming τι τροφοδοτικό χρειάζομαι;;; 450 550 ή 650 W??

Και με ενα καλο 450 θα εισαι καλυμενος, αλλα προτεινω το xfx 550.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με sheo. Καλύτερα ένα καλό 550 XFX είτε gold είτε το bronze TS αν δεν επιθυμείς να ξεπεράσεις τα ~73€. Και τα 2 αξιόπιστα είναι και με τις απαιτήσεις να μειώνονται συνεχώς πιθανόν να σε καλύψουν και σε άλλη (μετρημένη) αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I5 4440 + Z97x Gaming 3 +16gb ram+ssd +4 hdd (των 2-3tb)+ Blu-ray drive+r7 250 2gb msi το 530w http://www.e-shop.gr/psu-thermaltake-sps-530mpcbeu-smart-se-series-530w-cm-87--p-PER.640644 είναι οκ; ή να πάω στο 630w;

Αυτο εχω και εγω,πολυ αποδοτικο και αθορυβο, vfm και επειδη εχει 12V single rail 41A  θα μπορει να σηκωσει και μεσαια προς ισχυρη καρτα χωρις προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I5 4440 + Z97x Gaming 3 +16gb ram+ssd +4 hdd (των 2-3tb)+ Blu-ray drive+r7 250 2gb msi το 530w http://www.e-shop.gr/psu-thermaltake-sps-530mpcbeu-smart-se-series-530w-cm-87--p-PER.640644 είναι οκ; ή να πάω στο 630w;

http://www.e-shop.gr/psu-seasonic-m12ii-520-bronze-520w-p-PER.640371

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 χρονια ειχε ενας φιλος μου ενα Seasonic τροφοδοτικο σαν αυτο που προταθηκε με 2 12V rails , με 20Α και 18Α. Ηθελε να βαλει μια ενεργοβορα XFX 7870 Black Edition και το pc ουτε καν ποσταρε. Μολις πηρε ενα αλλο Seasonic  με 45Α single rail λυθηκε το προβλημα. Οποτε επειδη εχει ξανασυζητηθει το θεμα,στην πραξη εχει σημασια να ειναι single rail με πολλα amps αν καποια στιγμη βαλεις μεσαια προς δυνατη καρτα,παιζει ρολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...