Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωστοσο δεν βλεπω στα χαρακτηριστικα να υποστηριζει 2-way SLI.

 

επισης στο ενα μαγαζι λεει 2 χρονια εγγυηση και στο vision studio λεει 10 χρονια.

τι παιζει ακριβως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμεσα στο super flower και το evga ποιος θα διαλεγες;

Δεν με ενδιαφερει η οικονομικη διαφορα.

Αρκει να κανω σωστα την δουλεια μου σε βαθος χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορη ερωτησούλα:

 

Μεταξύ αυτού κι αυτού, ποιές είναι οι επί της ουσίας διαφορές (πέραν του ότι το δεύτερο είναι modular); Παρατηρώ μικρές διαφορές στο amperage του 12βολτου ας πούμε, αλλά αξίζει να δώσει κάποιος 20 ευρώ παραπάνω για το leadex;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο είναι full modular, όχι απλά modular(semi-modular). Πρόσεξε επίσης το μέγεθος γιατί τα Leadex είναι μεγαλουτσικα.

 

Χμ, απ' όσο βλέπω είναι 5cm μακρύτερο απ' το υπάρχον Corsair μου...στις υπόλοιπες διαστάσεις δεν υπάρχει διαφορά. Η απαραίτητη "άπλα" υπάρχει στο case, θα χωρέσει χωρίς πρόβλημα.

 

Δεν είμαι σίγουρος μόνο για το alignment του ανεμιστήρα με τις οπές στο κάτω μέρος του κουτιού. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω κάποια σχετική πληροφορία, ούτε φυσικά μπορώ να υπολογίσω "με το μάτι". Στη χειρότερη, είτε θα χάνω 1-2 πόντους (υποθέτω πως δε θα εμποδίζεται το airflow), είτε θα τοποθετήσω το PSU έτσι ώστε ο ανεμιστήρας να "βλέπει" στο εσωτερικό του case.

 

Πάντως ως αντικαταστάτη του υπάρχοντος Corsair, ποιό θεωρείς προτιμότερο; Σε τι υστερεί το Green, έχει π.χ. χαμηλότερης ποιότητας ηλεκτρονικά; Γιατί μπορώ να ζήσω και χωρίς modular τροφοδοτικό! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...