Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Rofl ναι οντως παραπεμπει!

Ασε οταν εψαχνα εικονες απο τατου στο νετ ειχα πεσει και σε καποιες απο τα εν λογω αλλαντικα και πονουσα μονο που τις εβλεπα :shock: . Βασικα πρεπει να εχεις το τατου θρησκεια για να το χτυπησεις εκει κατα την γνωμη μου..

 

Δε θυμάμαι σε ποιο τατουατζίδικο το είχα δει, αλλά είχε πικ από τύπο που είχε τον ΔΙΑΟΛΟ κεικατω, και το αλλαντικό ήταν η μύτη. Αποτυχημένο μάλιστα κατ' εμέ, εξυπνότερο θα ήταν να έκανε τον Πινόκιο.

 

Επίσης, αυτό που λέει ο από πάνω για το κατωαπτημασχαλη στα πλευρά, γαμάει σαν ιδέα, κι εγώ εκεί θα βαρούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 891
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατ'εμέ, το συγκεκριμένο σχέδιο δεν είναι για τέτοια σημεία (μασχάλη, έσω πήχης) , ούτε για μεγάλο μέγεθος. Εγώ θα έλεγα ή ωμοπλάτη, ή μπράτσο για το μέγεθος που λες, ή ακόμα μικρότερο στην ραχιαία επιφάνεια του χεριού, πιό κάτω από τον καρπό ασπούμε, ή ακόμα στο τρίγωνο καρπός-αντίχειρας-δείκτης, σε μέγεθος ασπούμε 2χ5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κρύβεται από κοντομάνικο. Ποτέ δεν ξέρεις αν η ΠΟΥΤΑΝΑ Η ΠΕΙΝΑ θα με ρίξει σε κάνα νοσοκομείο να ιδρώνω για ζώα. Εδώ που έχω πάει μια γύρα, δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα, αλλά κάτω μου την είχαν πει ακόμα και για το μαλλί.

 

Οπότε νομίζω περιοριζόμεθα σε μπράτσο ή θώρακα, λογικά στη λαβή του στέρνου. Υπάρχει κάτι στο θώρακα που με χαλάει όμως, δεν έχω προσδιορίσει τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'εμε το καλυτερο σημειο που μπορεις να το κανεις και λογω μεγεθους ειναι στηθος.

 

Δες περιπου στο μεγεθος που το θες..

 

20100520062713.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20100520062739.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Λοιπόν, αποφάσισα να βαρέσω 3 τατού (έτσι για το καλό).

Θέλω λίγο τα φώτα σας όμως.

 

Αρχικά πόσο πάει πάνω-κάτω ένα μαυρόασπρο 6-7 επί 3-4;

Πρόκειται για το άβαταρ, οπότε περισσότερο άσπρο από μαύρο, αλλά θέλω να πετάξω grayscale γύρω από το περίγραμμα, να μην είναι γραμμή και απ' έξω χρώμα δέρματος κατευθείαν.

Πόσο θα μου έβγαινε σε αξιοπρεπές τατουατζίδικο κάτω;

 

Βήτα, τελικά ταττού μέσα στις παλάμες παίζει ή θα φύγει σε μισό χρόνο;

 

Γάμμα και τελικόν, αν έχετε καμιά ιδέα για το που να σκάσω το σκιτσάκι, πείτε γιατί είμαι σε δίλημμα.

Αποκλείονται μόνο πόδια γιατί δεμαρέση και καρποί γιατί εκεί θα πέσουν άλλα.

 

To τατουαζ που θελεις να κανεις ειναι πολυ απλο οποτε δεν θα κοστισει πολυ,δεν ξερω ποσο κανουνε τα τατουαζ στην ελλαδα αλλα απο οτι βλεπω στην αβαταρ σου θα κανει ενα περιγραμα και λιγη σκια και εισαι ετοιμος,ψαξε λιγο τις τιμες και μην σε πιασουν κοροιδο,αν δεν εχει χρωμα και πολυ λεπτομερια δεν ειναι ακριβο. Εγω στο εξωτερικο εκανα τα δικα μου για αυτο δεν ξερω να σου πω.

 

---------- Προσθήκη στις 01:55 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:50 ----------

 

εμμ.ουτε εγω δεν ξερω.εχω ακουσει για πολλους αλλα η μανα μου εχει φρικαρει γιατι λεει πως ειμαι πολυ μικρη (15.εχει καποιο δικιο αλλα...:P) και πρεπει να περιμενω κανα δυο χρονακια :-(:fear: τελος παντων, μαλλον με χενα με βλεπω να την βγαζω για τωρα :P αν και δεν ξερω που μπορω να κανω...:fear:

 

Περιμενε αλλα 4-5 χρονια τουλαχιστον. Στο τελος θα το μετανειωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω δεν εχω μετανιωσει για το δικο μου.Εχω μια τιγρη κ ενα σπαθι(ενα συμβολο της θρησκειας του συντροφου μου) κ το εκανα πριν 3 χρονια περιπου.Το εχω στην αριστερη γαμπα ειναι αρκετα μεγαλο κ εκτεινεται κατω απο το γονατο μεχρι περιπου τον αστραγαλο μου.Δεν ειχα πονεσει καθολου,τελειωσε σχετικα γρηγορα κ ηταν αρκετα φτηνο (120 λιρες περιπου).Για μενα λεει παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι...έχω πάρει γνώμες από παντού αλλά πάλι δεν μου βγένει από το μυαλό ...

εδώ και καιρό θέλω να κάνω και εγώ τρίτο tattoo...

Τώρα.... έχω στο μυαλό μου το εξής :

Θέλω να κάνω μια φράση στα Αραβικά και να την κάνω στον καρπό στο αριστερό χέρι....

Φοβάμαι όμως πως αυτό θα έχει επιπτώσεις στο να βρω αργότερα δουλειά...με αυτό που ασχολούμαι δεν πιστεύω να είναι πρόβλημα,αλλά θα απογοητευτώ άμα ποτέ μου ζητήσει κάποιος εργοδότης να του πω άμα έχω τατουάζ σε κάποιο εμφανισημο σημείο...και ο καρπός συνήθως μόνο τους βαριές χειμώνες κρύβεται...ΑΛΛΑ είναι το μόνο σημείο που μου αρέσει τόοοοοσοο πολύ ρε γμτ !!! το σκέφτομαι εδώ και 3 χρόνια....

 

Αυτό είναι το πρόβλημά μου...αν ήταν για τις γνώμες του κόσμου που με ξέρουν δεν θα με ένοιαζε αφού το θέλω και μου αρέσει..όπως και έγινε με τα πρώτα δύο :o

αλλά αυτά ΔΕΝ είναι εμφανίσημα ...μόνο το ένα το καλοκαίρι....

 

πφφ δεν ξέρω μου φαίνεται δεν θα το κάνω τόσο πολύ που το σκέφτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι ασχολείσαι;;; Αν ειναι τοσο μα..ας να μη σε παρει λόγο τατου τοτε θα ηταν καλυτερο να μην πηγαινες να βρεις δουλεια σε αυτον γιατί θα εχει και αλλα κολληματα... ;)

 

Μια φιλη καθηγητρια εχει 3 και δεν εχει προβλημα εως τωρα στα φροντιστηρια που δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι ασχολείσαι;;; Αν ειναι τοσο μα..ας να μη σε παρει λόγο τατου τοτε θα ηταν καλυτερο να μην πηγαινες να βρεις δουλεια σε αυτον γιατί θα εχει και αλλα κολληματα... ;)

 

Μια φιλη καθηγητρια εχει 3 και δεν εχει προβλημα εως τωρα στα φροντιστηρια που δουλευει.

 

 

Mην το λες αυτο. Υπαρχουν μπολικοι στριμενοι και στριμενες ως αφεντικα/ υπευθυνοι/ οτιδηποτε που με το που δουν τατου αμεσως σε διαγραφουν για τον οποιονδηποτε λογο. Δεν μπορω να καταλαβω παντως αυτο το αρνητικο κολλημα με τα τατου που εχουν τετοιοι τυποι θαρεις και αν δεν εχεις τατου αυτοματα σε κανει καλυτερο υπαλληλο ή πωλητη.

 

Εγω δεν παιζει να κανω ποτε τατου (δεν μου αρεσει να πειραζω το σωμα μου) αλλα μου αρεσουν πολυ σε αλλους που τα βλεπω οπως και piercing και αλλα μη-ακραια διακοσμητικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τουριστικά ...αλλά όχι ταξίδια και έτσι,σε γραφείο ταξιδιών ....

Κοίτα το λέω επειδή έχω ακούσει για διάφορους εργοδότες να ζητάνε να μην έχουν tattoo και piercings οι υπάλληλοί τους...αλλά έχεις δίκιο,αν έπεφτα πάνω σε έναν τέτοιον καλύτερα να μην πήγαινα...αλλά ωστόσο οι καιροί αλλάζουν,δεν ξέρω αν αργότερα θα έχω την επιλογή να λέω όχι σε μια δουλειά :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ήθελα πολύ αλλά δεν το βλέπω γαι το επόμενο διάστημα...φοβάμαι λίγο με όλα αυτά που γίνονται τώρα τελευταία...αν ήταν να γυρνούσα δεν θα με ενδοιέφερε,οι Έλληνες είναι πιο χαλαροί σε αυτό το θέμα πιστεύω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το θεσω οπως το βλεπω εγω.. Ζεις μοναχα μια φορα αν νομιζεις οτι το ταττου που θα κανεις εχει σημασια για σενα και το θελεις πολύ κανε το, αν νομιζεις οτι τυχον επιπτώσεις που μπορεί να εχεις λόγω του τατοουαζ ειναι πιο σημαντικές μην το κανεις. Βαλτα κάτω και σκέψου το..

Εγω παντως θα το εκανα αδιαφορώντας για τις επιπτώσεις, αλλά αυτή είναι η δική μου απόψη και στάση ζωης.. Και αν καποιος με εκρινε επειδή είχα ενα ταττου στο χέρι και όχι γι'αυτα που μπορώ να προσφέρω τότε πιθανολογώ ότι ουτε και γω θα ήθελα να δουλεψω γι'αυτό το ατομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...