Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. θα ήθελα την γνωμη σας για ενα e-shop.σκεφτομαι να παρω το lg g5 και κοιτοντας τιμες ειδα οτι στο σκρουτζ καποια καταστηματα ειναι 100ευρω κατω αλλα στις πληροφοριες δν διευκρινιζουν για εγγυηση Η για τον επεξεργαστη. Ποια ειναι η γνωμη σας για το Link.png Site: Eurotelshop ? ειδα τις αξιολογησεις αλλα ειναι μολις 12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω πάντα είχα την απορία απο που τα παίρνουν τόσο φθηνα και τα πουλάνε γιατι αν συγκρίνετε τιμές απο άλλα site σαν το skroutz π.χ. το skroutz αγγλίας θα δείτε οτι εκει οι τιμες ειναι πιο ψηλες ..

 

βεβαια εδω τα κινητα τα περισσοτερα ειναι branded ενω εκει χωρις καποιο δικτυο ..

 

και το αλλο παράξενο ειναι οτι ενω ειναι για δικτυο εξωτερικού ειναι ξεκλείδωτα και δέχονται οποιαδήποτε κάρτα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. θα ήθελα την γνωμη σας για ενα e-shop.σκεφτομαι να παρω το lg g5 και κοιτοντας τιμες ειδα οτι στο σκρουτζ καποια καταστηματα ειναι 100ευρω κατω αλλα στις πληροφοριες δν διευκρινιζουν για εγγυηση Η για τον επεξεργαστη. Ποια ειναι η γνωμη σας για το Link.png Site: Eurotelshop ? ειδα τις αξιολογησεις αλλα ειναι μολις 12

Οι αξιολογησεις του σκρουτζ 9/10 φορες ειναι για γελια. Ριχνεις εσυ μια παραγγελια αυριο για 1 κινητο των 100ευρω αντι για 130που το εχει το public,πας το παιρνεις απο το καταστημα και μπαινεις και βαζεις 5/5.

Ζητημα ενα 10% να εχει βαλει αξιολογηση για την αντιμετωπιση που ειχε απο το καταστημα σε ενα πιο σοβαρο ζητημα.

Για το G5 ουτως ή αλλως μονο με Snap820 βγαινει η συσκευη,δεν ειναι πχ οπως το S7 που στην Αμερικη ειναι με Snap820 και στην Ευρωπη με Exynos.

 

Για την εγγυηση τι εννοεις δεν διευκρινιζουν κατι?2χρονια εγγυηση γραφουν.Επισης για το kaizer shop για παραδειγμα σου αναφερει και πιο αναλυτικα(αναλυτικοτερα ακομα και απο τις μεγαλες αλυσιδες μαλιστα)για την εγγυηση και το service

https://www.kaizerstore.gr/lg-g5-h850-pink-gold-eu

Οπως επισης και τι επεξεργαστη φοραει το κινητο....

 

Ενω στην Vodafone παλι καλη ωρα δεν αναφερεται ουτε το ονομα του επεξεργαστη που φοραει ουτε κατι παραπανω για το service

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/LG-G5/characteristics#tabs-nav-0

 

Τα συμπερασματα δικα σας για τις μεγαλες αλυσιδες.

 

Παντως το παραπανω καταστημα πρωτη φορα το ακουω και δεν βλεπω να εχει το G5.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αξιολογησεις του σκρουτζ 9/10 φορες ειναι για γελια. Ριχνεις εσυ μια παραγγελια αυριο για 1 κινητο των 100ευρω αντι για 130που το εχει το public,πας το παιρνεις απο το καταστημα και μπαινεις και βαζεις 5/5.

Ζητημα ενα 10% να εχει βαλει αξιολογηση για την αντιμετωπιση που ειχε απο το καταστημα σε ενα πιο σοβαρο ζητημα.

Για το G5 ουτως ή αλλως μονο με Snap820 βγαινει η συσκευη,δεν ειναι πχ οπως το S7 που στην Αμερικη ειναι με Snap820 και στην Ευρωπη με Exynos.

 

Για την εγγυηση τι εννοεις δεν διευκρινιζουν κατι?2χρονια εγγυηση γραφουν.Επισης για το kaizer shop για παραδειγμα σου αναφερει και πιο αναλυτικα(αναλυτικοτερα ακομα και απο τις μεγαλες αλυσιδες μαλιστα)για την εγγυηση και το service

https://www.kaizerstore.gr/lg-g5-h850-pink-gold-eu

Οπως επισης και τι επεξεργαστη φοραει το κινητο....

 

Ενω στην Vodafone παλι καλη ωρα δεν αναφερεται ουτε το ονομα του επεξεργαστη που φοραει ουτε κατι παραπανω για το service

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/LG-G5/characteristics#tabs-nav-0

 

Τα συμπερασματα δικα σας για τις μεγαλες αλυσιδες.

 

Παντως το παραπανω καταστημα πρωτη φορα το ακουω και δεν βλεπω να εχει το G5.

Οσον αφορα την Vodafone σε πολλα δεν γραφει...

 

Για το Eurotelshop δν γραφει ποσα χρονια εχουν εγγυση μονο "100% εγγύηση σέ όλα τα προϊόντα"

οταν ανεβασα την ερωτηση υπηρχε το G5 σε αυτο το καταστημα μαλλον πουληθηκε...

Για το Kaizerstore δν το ειχα δει. θεωρεις οτι ειναι αξιοπιστο site για να κανεις μια τετοια αγορα? κ πως μπορω να εξασφαλισω οτι θα εχω εγγυηση?θεωρεις οτι η "Ασφάλεια Συσκευής" Αξιζει σε ενα τετοιο site?

 

κ ρωταω γιατι πριν καμια 5ετια ενα φιλαρακι πηρε ενα κινητο απο τετοιο site,το site εκλεισε κ το πηγε στην αντιπροσωπεια κ του ειπαν οτι η εγγυηση δν ισχυε γιατι το ΙΜΕΙ δν ηταν πραγματικο κλπ...

 

Διαβασα πιο πριν κατι για να κανεις κληση σε καποιο νουμερο για να ρωτησεις για το ΙΜΕΙ αλλα δν το πολυκαταλαβα ποτε μπορεις να το κανεις αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kaizer shop ειναι απο τα πιο γνωστα καταστημα οσον αφορα σε κινητα τηλεφωνα. Προσωπικα ειχα θεμα με Moto G με κολλημενο pixel,το πηγα απο το καταστημα,το στειλανε στην αντιπροσωπεια και μετα οταν ηταν ετοιμο πηγα και το πηρα απο καταστημα.

Γνωστα καταστηματα ομως οπως Kaizer,phoneghallery,tokinito και μερικα αλλα(δεν εχω ψωνησει απο πολλα μαγαζια)λιγο δυσκολο να κλεισουν γιατι υπαρχει ζητηση για κινητα,κοινως δουλεια.

Οσο για το παραπανω περιστατικο που λες,μαλλον θα ειχε επιλεξει καποιο σχετικα μικρο μαγαζι τοτε και εγινε οτι εγινε.

 

Απο γνωστα καταστηματα παντως και απο παιδια που γραφουν εδω,δεν παιζει καποιο θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις ασφαλειες αυτες μονο η ασφαλεια κλοπης αξιζει πραγματικα,βεβαια δεν ξερω στην πραξη αν τυχει κατι τετοιο τι παιζει.

η ασφαλεια κλοπης μιλαει για εντος οικου παραβιαση και κλοπη εαν κτλβ καλα,οχι σε περιτπωση που στο παρουν σε καφετερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ασφαλεια κλοπης μιλαει για εντος οικου παραβιαση και κλοπη εαν κτλβ καλα,οχι σε περιτπωση που στο παρουν σε καφετερια

Οποτε δηλαδη,αν εχω νεα συσκευη και ακριβη,κανω ανω κατω το σπιτι,παω στην αστυνομια και κανω καταγγελια κλοπης αγνωστου,παιρνω το χαρτι της καταγγελιας απο την αστυνομια και το παω στο καταστημα και λεω οτι μου εκλεψαν το κινητο και αμεσως μου δινουν αλλο!!!! :-D 

Ενω το ειχα εγω κρυμμενο το κινητο και βρισκομαι πλεον με δυο νεες συσκευες!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οποτε δηλαδη,αν εχω νεα συσκευη και ακριβη,κανω ανω κατω το σπιτι,παω στην αστυνομια και κανω καταγγελια κλοπης αγνωστου,παιρνω το χαρτι της καταγγελιας απο την αστυνομια και το παω στο καταστημα και λεω οτι μου εκλεψαν το κινητο και αμεσως μου δινουν αλλο!!!! :-D

Ενω το ειχα εγω κρυμμενο το κινητο και βρισκομαι πλεον με δυο νεες συσκευες!!! :-D

Ναι. 

Ακομα καλυτερη μπιζνα ειναι να ασφαλισεις τιποτε χρυσαφικα και να κανεις το ιδιο πραγμα. Μεγαλυτερο κερδος μαν!! Ασε που λειτουργει και με αυτοκινητα.

 

/sarcasm mode off

 

Dude, ειναι κομπινα αυτο, παρανoμια. Τυπου πας δικαστηρια κλπ.

 

Ξερω πως αστειευεσαι, αλλα ειπα να το διευκρινησω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. 

Ακομα καλυτερη μπιζνα ειναι να ασφαλισεις τιποτε χρυσαφικα και να κανεις το ιδιο πραγμα. Μεγαλυτερο κερδος μαν!! Ασε που λειτουργει και με αυτοκινητα.

 

/sarcasm mode off

 

Dude, ειναι κομπινα αυτο, παρανoμια. Τυπου πας δικαστηρια κλπ.

 

Ξερω πως αστειευεσαι, αλλα ειπα να το διευκρινησω :lol:

Το θέμα είναι πως πρέπει να το αποδείξουν αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το θέμα είναι πως πρέπει να το αποδείξουν αυτό.

Eννοειται.

 

Αλλα ας μην επεκταθουμε, ας συνεχισουμε για τα Σκρουτζομαγαζα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. 

Ακομα καλυτερη μπιζνα ειναι να ασφαλισεις τιποτε χρυσαφικα και να κανεις το ιδιο πραγμα. Μεγαλυτερο κερδος μαν!! Ασε που λειτουργει και με αυτοκινητα.

 

/sarcasm mode off

 

Dude, ειναι κομπινα αυτο, παρανoμια. Τυπου πας δικαστηρια κλπ.

 

Ξερω πως αστειευεσαι, αλλα ειπα να το διευκρινησω :lol:

χαχαχα :-D ναι βρε'συ το ξερω. Πλακα κανω (οχι ομως πως δεν το κανουν αλλοι) γι'αυτο απορω πως τις συμφερει αυτη η υπηρεσια στις εταιριες.  :confused: Εγω να δεις πως συχαινομαι την κλεψια!!! :mad:

 

Το θέμα είναι πως πρέπει να το αποδείξουν αυτό.

Πολυ σωστα!

Ενας λογος που ο ''απατεωνας'' θα εχει στα χερια του κι ενα χαρτι απο την αστυνομια,την καταγγελια που θα εχει κανει.

Αλλα ναι,ας συνεχισουμε στο θεμα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...