Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια θελω να αγορασω το lg g2 32gb  απο skroutz.

Εχω επικοινωνησει με lg hellas  και μου εχουν πει οτι εφοσον δεν εισαγουν το 32αρι δεν μπορουν να το δεχτουν κ για εγγυηση.

Με δυο skroutzομαγαζα που επικοινωνησα (vnp το φερνουν απο Αγγλια και kinito.gr απο σλοβακια) μου ειπαν πως οτι συμβει τους το στελνω και απο εκει κ περα αναλαμβανουν αυτοι, λογικα το στελνουν στην χωρα που προοριζεται για service.

Τι εχετε να πειτε γι'αυτο.

Εχει κανενας αντιστοιχη εμπειρια απο κινητο εντος Ευρωπαικης Ενωσης που ομως να πρεπει να σταλει στο εξωτερικο για service?

Τι προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να αγορασω το lg g2 32gb  απο skroutz.

Εχω επικοινωνησει με lg hellas  και μου εχουν πει οτι εφοσον δεν εισαγουν το 32αρι δεν μπορουν να το δεχτουν κ για εγγυηση.

Με δυο skroutzομαγαζα που επικοινωνησα (vnp το φερνουν απο Αγγλια και kinito.gr απο σλοβακια) μου ειπαν πως οτι συμβει τους το στελνω και απο εκει κ περα αναλαμβανουν αυτοι, λογικα το στελνουν στην χωρα που προοριζεται για service.

Τι εχετε να πειτε γι'αυτο.

Εχει κανενας αντιστοιχη εμπειρια απο κινητο εντος Ευρωπαικης Ενωσης που ομως να πρεπει να σταλει στο εξωτερικο για service?

Τι προτεινετε?

αρκετοί από το forum έχουμε το 32αρι (και εγώ μέσα σε αυτούς) όπως στα λένε είναι άμα πάθει κάτι το στέλνεις στο κατάστημα και αυτό στη συνεχεία στην χώρα προέλευσης..κάποιοι το φοβούνται και για αυτό πήραν το 16gb άλλοι το ρισκάρουν..ειναι στο χερι σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια....σημερα ηρθε  το 5s που ειχα παραγγειλει....

εχω μια απορια....εσεις που εχετε αγορασει ξανα απο τα skroutzoμαγαζα, θα ξερετε να με κατατοπισετε...

 

λοιπον , το τηλεφωνο ηρθε σε σφραγισμενο κουτι....αλλα η "ζελατινα" του ας πουμε που ηταν μεσα το η συσκευη, δεν ηταν κλειστη.

επισης, η μπαταρια ηταν στα τελειωματα....και τα bluetooth- wi fi , δεδομενα, ενεργοποιημενα ολα.

 

ρωταω τωρα λοιπον εγω ο αδαής....μπας και τα ανοιγουν και τα δουλευουν , τα κλεινουν, και τα παιρνουμε "χρησιμοποιημένα?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

Για μενα ειναι απαραδεκτο αυτο που σου συνεβη.

Προσωπικα δεν εμπιστευομαι αυτα τα μαγαζια, και δεν ρισκαρω για μερικα ευρω (εστω και 100 ευρω) να αγορασω κατι που να ειναι χρησιμοποιημενο, επισκευασμενο (οσο επισκευαζονται) κλπ.

Αν θελω κατι φτηνοτερο, απο τις επιλογες των "γνωστων" ελληνικων μαγαζιων, προτιμω να αγορασω απο το Αμαζον, που ξερεις σιγουρα οτι θα σου ερθει σφραγισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες..

Σημερα μου ρθε το lumia 620 απο το kinito.gr για ενα συγγενικο προσωπο..

 

2 θεματακια ομως με απασχολησαν..

Απο πισω το κουτι εχει αυτοκολλητο εγγυησης Ιταλιας..

Και αλλο ενα οτι πανω στο αυτοκολλητο σφραγισματος, ειχε κολληθει δευτερο αυτοκολλητο της Νοκια πανω στο πρωτο που ηταν κομμενο.

Μολις το βγαλα απ'το κουτι οι ζελατινες ηταν ολες κομπλε στην θεση τους και ολα τα παρελκομενα επισης.

Να με απασχολει καθολου αυτο? 'Η παιζει να ανοιχτηκε για να ελεγχει αν οντως ειναι οκ?

Καποιος γρηγορος που να γνωριζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια....σημερα ηρθε  το 5s που ειχα παραγγειλει....

εχω μια απορια....εσεις που εχετε αγορασει ξανα απο τα skroutzoμαγαζα, θα ξερετε να με κατατοπισετε...

 

λοιπον , το τηλεφωνο ηρθε σε σφραγισμενο κουτι....αλλα η "ζελατινα" του ας πουμε που ηταν μεσα το η συσκευη, δεν ηταν κλειστη.

επισης, η μπαταρια ηταν στα τελειωματα....και τα bluetooth- wi fi , δεδομενα, ενεργοποιημενα ολα.

 

ρωταω τωρα λοιπον εγω ο αδαής....μπας και τα ανοιγουν και τα δουλευουν , τα κλεινουν, και τα παιρνουμε "χρησιμοποιημένα?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

Απαραδεχτο απαιτησε να σου δωσουν αλλο αχρησιμοποιητο

εχω αγορασει απο το ιδιο καταστημα πριν 6 μηνες κινητο και ηταν ολα αψογα παντος

 

μου εχει συμβει κατι ακομα χειροτερο απο μεγαλο καταστημα που οι υπαλληλοι ειναι ντυμενοι σαν σε ποδοσφαιρικη ομαδα

μου αγορασε η κοπελα μου μια φωτογραφικη δωρο η οποια ηταν δουλεμενη και χαλασμενη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα σημερα μια περιεργη συμπεριφορα απο το kaizershop. Απο το πρωι ειχαν στις λιστες του σκρουτζ ενα LG L5 II μαυρο χρωμα και ενα ακομα σε χρωμα τιτανιου, σε ιδια τιμη.

Τους στελνω μηνυμα οτι ενδιαφερομαι για το χρωμα τιτανιου και αν εχει μεσα Ελληνικά. Οχι μονο δεν μου απαντησαν καν, αλλά έσπευσαν να αφαιρεσουν απο τη σελιδα τους, αρον αρον το μοντελο με το χρωμα τιτανιου.

Παραδεχομαι οτι μπορει να εκαναν ενα λαθος, αλλα ενα μαιλ δεν κοστιζει να πεις τον πελατη τι εγινε. Το φτυσιμο δεν αρεσει σε κανεναν (ελπιζω να το διαβασουν αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτους και ρωτα τους γιατι ηταν ανοιχτη η συσκευασια. Ειναι το πιο αξιοπιστο καταστημα στο σκρουτζ.

 

λοιπον κυριοι, ακουστε πως εχουν τα πραγματα.

επικοινωνησα με το μαγαζι, μου ειπαν θα μιλησουν με το τεχνικο τμημα και θα με καλεσουν.

Η απαντηση που ελαβα ηταν, οτι ....μιλησαν με apple και η ενεργοποιηση του τηλεφωνου μου εγινε στις 10/2 (οταν το εκανα εγω δηλαδη)

επισης, ηρθε (λενε) εγγραφη οδηγια-ενημερωση οτι οταν ενεργοποιειται ενα κινητο τετοιο, αυτοματα αναβουν τα εξης bluetooth, data , wi fi.

 

τελος, ειναι λογικο  (λενε ) η μπαταρια να ειναι στα τελειώματα....διοτι ειναι πολιτική της apple,  ετσι ωστε να τα φορτιζουμε εμεις (οι πελατες ) για πρωτη φορα.

 

Εμενα μου φανηκαν ψιλοκοτσανες οι απαντησεις να πω την αληθεια....αλλα δεν μπορω να κανω και πολλα.

 

υγ. προσπαθω να γραφτω στο σκρουτζ, να κανω αξιολογηση....αλλα περιμενω απο το πρωι τον κωδικο επιβεβαιωσης να μου τον στειλουν στο κινητο για να προχωρησω. Ξερει κανεις γιατι αργει τόσο? το εχω ήδη ζητησει δυο φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον κυριοι, ακουστε πως εχουν τα πραγματα.

επικοινωνησα με το μαγαζι, μου ειπαν θα μιλησουν με το τεχνικο τμημα και θα με καλεσουν.

Η απαντηση που ελαβα ηταν, οτι ....μιλησαν με apple και η ενεργοποιηση του τηλεφωνου μου εγινε στις 10/2 (οταν το εκανα εγω δηλαδη)

επισης, ηρθε (λενε) εγγραφη οδηγια-ενημερωση οτι οταν ενεργοποιειται ενα κινητο τετοιο, αυτοματα αναβουν τα εξης bluetooth, data , wi fi.

 

τελος, ειναι λογικο  (λενε ) η μπαταρια να ειναι στα τελειώματα....διοτι ειναι πολιτική της apple,  ετσι ωστε να τα φορτιζουμε εμεις (οι πελατες ) για πρωτη φορα.

 

Εμενα μου φανηκαν ψιλοκοτσανες οι απαντησεις να πω την αληθεια....αλλα δεν μπορω να κανω και πολλα.

 

υγ. προσπαθω να γραφτω στο σκρουτζ, να κανω αξιολογηση....αλλα περιμενω απο το πρωι τον κωδικο επιβεβαιωσης να μου τον στειλουν στο κινητο για να προχωρησω. Ξερει κανεις γιατι αργει τόσο? το εχω ήδη ζητησει δυο φορες.

Καλησπερα.Το θεμα με τον κωδικο απο σκρουτζ δεν το γνωριζω.Οσο αφορα το κινητο καλο ειναι να παρεις τηλεφωνο στην αντιπροσωπια εσυ ο ιδιος και να ρωτησεις καποιες πληροφορειες σχετικα με το κινητο.Καλο θα ειναι να παρεις και το τεχνικο τμημα του birdrhone να ρωτησεις το code number που το στελνουν στην αντιπροσωπια ετσι ωστε,να μπορεσουν να βρουν την ακρη.Ολα αυτα μπορει να μην χρειαζονται αλλα καλο ειναι να ενημερωθεις απο κατοχο που εχει ήδη αγορασει το ίδιο κινητο,εαν η συσκευασία είναι οντως οπως ειναι η δικιά σου.Οπως και να εχει εαν υπαρχει το DOA (7 Ημερες,επιστροφη) τους το δινεις πισω και ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σου δωσουν καινούργια συσκευή.Εγω αντίστοιχο πρόβλημα που είχα με Tablet αγορά απο το ίδιο μαγαζί ειχε εργοστασιακό προβλημα  και DOA,και με τα πολλα δεν εκαναν αντικατασταση.Σηκωσα το μαγαζί στο πόδι,εγινε χαμος,και τελικα καταλαβαν και οι ίδιοι οτι αυτο που έλεγα ήταν σωστό και προχώρησαν σε αντικατάσταση!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Το θεμα με τον κωδικο απο σκρουτζ δεν το γνωριζω.Οσο αφορα το κινητο καλο ειναι να παρεις τηλεφωνο στην αντιπροσωπια εσυ ο ιδιος και να ρωτησεις καποιες πληροφορειες σχετικα με το κινητο.Καλο θα ειναι να παρεις και το τεχνικο τμημα του birdrhone να ρωτησεις το code number που το στελνουν στην αντιπροσωπια ετσι ωστε,να μπορεσουν να βρουν την ακρη.Ολα αυτα μπορει να μην χρειαζονται αλλα καλο ειναι να ενημερωθεις απο κατοχο που εχει ήδη αγορασει το ίδιο κινητο,εαν η συσκευασία είναι οντως οπως ειναι η δικιά σου.Οπως και να εχει εαν υπαρχει το DOA (7 Ημερες,επιστροφη) τους το δινεις πισω και ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σου δωσουν καινούργια συσκευή.Εγω αντίστοιχο πρόβλημα που είχα με Tablet αγορά απο το ίδιο μαγαζί ειχε εργοστασιακό προβλημα  και DOA,και με τα πολλα δεν εκαναν αντικατασταση.Σηκωσα το μαγαζί στο πόδι,εγινε χαμος,και τελικα καταλαβαν και οι ίδιοι οτι αυτο που έλεγα ήταν σωστό και προχώρησαν σε αντικατάσταση!!!

 

 

με τι επιχειρημα ομως να τους το δωσω πισω για αντικατασταση?

να μιλησω με apple ελλαδος δηλαδη, και να μου πουν αν οντως ενεργοποιηθηκε πρωτη φορα το iphone απο εμενα?

αλλιως με πιο επιχειρημα να τους το δωσω πισω για αντικατασταση?

ευχαριστω για τις απαντησεις σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τι επιχειρημα ομως να τους το δωσω πισω για αντικατασταση?

να μιλησω με apple ελλαδος δηλαδη, και να μου πουν αν οντως ενεργοποιηθηκε πρωτη φορα το iphone απο εμενα?

αλλιως με πιο επιχειρημα να τους το δωσω πισω για αντικατασταση?

ευχαριστω για τις απαντησεις σου.                                                                                                                                                                                                              Εαν ηταν μονο η ζελατινα που θεωρεις οτι μπορει και να ηταν ανοιγμένο το κινητο,καλο θα ηταν να ρωταγες καποιον που εχει αγορασει το ιδιο κινητο και εαν ηταν στην ιδια κατασταση οπως το δικο σου,τοτε ειναι οκ.λογικα ειπες οτι ηταν  σφραγησμένο.Εαν δεν εχει παρουσιασει καποιο θεμα το κινητο τοτε ειναι μια χαρα.Η ζελατινα εαν ειναι παραβιασμενη τοτε πρεπει να το επιστρεψεις.Αντικατασταση συσκευης γινεται μονο εαν ειναι DOA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...